HD Prepared vs HD Ready

Gorath

New member
Witam

Czym roznia sie te dwie funkcje, czyli HD Prepared <-> HD Ready.

Chce kupic telewizor CRT 29" 100hz niestety czytajac opinie i komentarze na necie nastepila kleska jakosciowa i w zasadzie nie mozna wybrac zbyt dobrego telewizora (jak np. poprzednie Panasonici min. TX-29PM11P, jak ktos wie gdzie moge taki dostac to prosze pm)

Myslalem nad kupnem LG 29FS2RNB ale slyszalem ze ma zla geometrie (niektorzy mowia ze wszystkie slimy tak maja) i dodatkowo buczy. Mam wiec pytanie czy tak jest ze wszystkimi egzemplarzami 29FS2RNB ? Dodatkowo ten slim zuzywe mase energi plus tworzy wieksze pole magnetyczne.
Drugie pytanie jesli wszystkie maja zla geometrie to czy mozna ja skalibrowac aby byla prawidlowa, w opcjach (jak w monitorach Flatron) albo w jakis inny sposob, darmowy.

Przez te wady z geometria i buczenie jeszcze zastawiam sie nad Philipsem 29PT9521 tym bardziej ze jest HD Prepared. Tylko co to znaczy? Czy bede mogl ogladac mecze na Cyfra+ w pelni HD? Albo na innych platformach lub stacjach? Czym rozni sie HD Prepared od HD Ready?

Prosze o informacje :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Gorath napisał:
Czym roznia sie te dwie funkcje, czyli HD Prepared <-> HD Ready.

Przez te wady z geometria i buczenie jeszcze zastawiam sie nad Philipsem 29PT9521 tym bardziej ze jest HD Prepared. Tylko co to znaczy? Czy bede mogl ogladac mecze na Cyfra+ w pelni HD? Albo na innych platformach lub stacjach? Czym rozni sie HD Prepared od HD Ready?

ad.1 HD Prepared a HD Ready
HD Prepared - przygotowany do TV wysokiej rozdzielczości - spreparowany
HD Ready - gotowy do odbioru HD TV

a tlumacząc to na nasz język na LCD HD Ready - obejrzysz TV HD przez HDMI a na LCD HD Prepared - już nie - nie obsługuje bowiem HDCP

pozd
 

Gorath

New member
Piszesz o LCD a ja pytalem o CRT, z nimi jest tak samo?
Przyznam ze nie znam sie na tym wiec zapytam jeszcze inaczej co daje mi HD Prepared w TV CRT (Philips 29PT9521). Tylko i wylacznie lepsza rozdzielczosc? A czy tryb 1080 takze? Zreszta ten typ chyba dziala tylko z ratio 16:9..

Jeszcze jedno pytanie, czy ktos wie czy mecze na Cyfra+ w HD beda nadal nadawane z ratio 4:3?
Poza tym nie jestem bezposrednio polaczony do tunera tylko przez dosc dlugi kabel z sygnalem i nie jest on bez zaklocen, jak to bedzie wygladalo w HD?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Piszesz o LCD a ja pytalem o CRT, z nimi jest tak samo?
tak
Przyznam ze nie znam sie na tym wiec zapytam jeszcze inaczej co daje mi HD Prepared w TV CRT (Philips 29PT9521). Tylko i wylacznie lepsza rozdzielczosc? A czy tryb 1080 takze?
tak - lepsza rozdzielczość ale nie po HDMI tylko np. po VGA /RGB/ tu można teoretycznie nawet osiągnąć 1080p choć mi się udało tylko 1080i

Jeszcze jedno pytanie, czy ktos wie czy mecze na Cyfra+ w HD beda nadal nadawane z ratio 4:3?
jeszcze jakiś czas na pewno - C+Fr już tak nadaje w 16:9

Poza tym nie jestem bezposrednio polaczony do tunera tylko przez dosc dlugi kabel z sygnalem i nie jest on bez zaklocen, jak to bedzie wygladalo w HD?
tak samo - będą zakółcenia chyba że zmienisz kabel na cyfrowy

pozd
 

Gorath

New member
Dzieki za odpowiedz :)

Jesli mialbym kupic 29" to wiadomo ze domyslnie chodzi mi o ogladanie np. meczy w 4:3. Czy jest sens i mozliwosc ogladania w jakosci HD z ratio 4:3? Czy tylko 16:9 wchodzi tutaj w gre?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ja bym brał 16:9 i na pewno nie CRT - chyba że slim i masz słaby sygnał ale "N" to przecież dobry sygnał.
A sens zmiany TV na lepszy jest zawsze.Na każdym TV odbierzesz "N" nawet jak będzie 16:9 przecież TV ci ja przeskaluje do swoich możliwości.

pozd
 

Yarp

New member
W instrukcji do TV Philips 29PT9521 na stronie Philipsa (http://www.p4c.philips.com/files/2/29pt9521_12/29pt9521_12_pss_pol.pdf) są dwie informacje, które po zapoznaniu się z tym forum wydają się sprzeczne:
1) logo HDPrepared (a nie HD Ready)
2) a w tekście:
Ten
telewizor​
umożliwia odbiór sygnału telewizji o wysokiej

rozdzielczości​
i jest w pełni gotowy do odbioru sygnału

ze​
źródeł HD, takich jak programy HDTV. Jest również
wyposażony
we wszystkie gniazda połączeniowe HD:
HDMI (HDCP), YPbPr i DVI audio.

W innym wątku już zadałem to pytanie - ale może ktoś wie - czy jest sens podłącać do tego odbiornika n-kę przez HDMI i czy jest możliwe uzyskanie w ten sposób obrazu? Ojciec sprawił sobie taki zestaw, ale obraz pojawia się na chwilę i znika - nie potrafię mu pomóc zdalnie (350 km :D
Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi
Yarp

 

jarwisz

New member
Bez reklam
Z tego co piszesz i co jest w instrukcji wynika że powinno być OK

jest tylko jedno ale
DLACZEGO ten TV jest HDPREPARED - skoro wg opisu jest HD READY
zachodzi tu jak widzisz sprzeczność
Nikt bowiem nie zaniża swych parametrów z producentów a raczej je zawyża
a przecież HD READY jest wyżej niż HD Prepared

odpowiedz jest prosta - w instrukcji jest błędny opis i nie obejrzysz obrazu przez HDMI /HDCP/ gdyż jest kodowany i dlatego po chwili znika - wchodzi kod

co możesz zrobić:
jedyne wyjście - aby się ostatecznie upewnić
Kupić DOBRY/firmowy/ DRUGI kabel ewentualnie - co jest lepszym wyjściem - porzyczyć na 2-3 godz. i się upewnić na 100%

pozd
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Gorath - jesteś sprzecznymi wiadomościami bombardowany :(
Zerknij np tutaj (po rejstracji ):
http://**********.com/index.php?
i przejdź do działu CRT - i np. Philipsa "poczytaj" - masz sprawdzone wiadomości.

TV 29'/32' nie nadaje sie praktycznie do logicznego ogladania HDTV (odległość od ekranu...).
Do tego, przy np. 720p nie odrożnia sie zbytnio np HD Prepared i HD READY i ...moze być dla oka dużo lepiej na CRT, bo przy tym rozmiarze inne czynniki decydują więcej... (...nazwa raczej taka , bo ten TV ma ok ilośc widocznych linii = ~700 a nie 720) - jednak wiedz, że w TV CRT nie ma czegoś takiego , jak natywna rozdzielczosć.
Nie ma sprzeczności w "Prepared" a odbiorze sygnału HD - odbiera, a HD READY to standard dla sprzętu i nie oznacza on że jak coś nie ma naklejki, to nie moze odebrac takiego sygnału.
(tez na tamtym forum dokladnie opisane)

Dobry CRT (do ok 32') - wygrywa jakoscią obrazu (ze wszystkich źródeł) z 99% LCD (o cenie nie wspomnę)
Poczytaj (z namiaru wyżej) opinię prawdziwych praktykow HD TV... jak "w łapki" dostali model Philipsa 9551/12.

Sam musisz rozważyc, co i jak (jak większosć SD - raczej wybór jest jeden, co do jakości).;)


Ps - nie chcę mi sie prostować wszystkich wypowiedzi, ale np.:
- HDCP sprawia klopoty takze w wielu LCD (w Philipsie ma być upgrade..., a po Component_Video i "nka" chodzi ....)
- ten TV nie ma VGA (bzdury i dalej też...) i VGA to nie RGB, ale RGBHV
- lepsza rozdzielczosć jest takze po HDMI
- itp. itd. ...

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
Dobry CRT wygrywa jakoscią obrazu (ze wszystkich źródeł) z 99% LCD

A to stwierdzenie a propo to z teorii czy z praktyki zaczerpnięte ?:D :D chyba że kolega nie wie o istnieniu DVD etc gdzie gołym okiem widać różnice w jakości obrazu na CRT I LCD.No chyba że SHaRP,SONY,Panasonic,Loewe itd zaliczają się do tego 1% to wszystko jest OK.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
jarwisz - Tobie polecam oprócz przeczytania dokładnie obu namiarów (i tutaj i tam), a ponadto "po naszemu" i fora np.:
- HiFi (dział kino domowe)
- plrecaudio (ten sam dział)
- forum Kino Domowe
- elektrodę....
- fora zwiazane z mpeg4 itp
- itp.itd.
(jest mnóstwo innych wypowiedzi.....tez z praktyki, i mnie też tam znajdziesz ...)....potem skonfrontuj to z podstawami techniki (ogólnie) RTV, co to np inerlaced a co progresywne i jak sie ma do wyświetlaczy.... i na finał "zbierz głos" ponownie ;)
(już będziesz wiedział o co chodzi...)
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
jarwisz napisał:
ad.1 HD Prepared a HD Ready
HD Prepared - przygotowany do TV wysokiej rozdzielczości - spreparowany
HD Ready - gotowy do odbioru HD TV

a tlumacząc to na nasz język na LCD HD Ready - obejrzysz TV HD przez HDMI a na LCD HD Prepared - już nie - nie obsługuje bowiem HDCP

pozd

Mylisz się HD Prepared jak najbardziej obsługuje zabezpieczenia przed kopiowaniem HDCP, więc nie pisz bajek :) , róznica polega na tym że Hd Prepared ( model Philipsa 551 ) nie wyświetla wszystkich linii potrzebnych do HDTV, i dostał od producenta taką nazwę.
Jednm słowem niby nie spełnia warunków telewizji HD( nie wyswietlając wszystkich linii ) a obraz HD wygląda na nim rewelacyjnie :)


Gorath:

zacznijmy od tego że jednym z warunków wyświetlania obrazu HDTV jest format obrazu 16:9 a to się zaczyna w TV powyżej 29 cali !! więc Gorath lepiej kupuj szukaj coś od 32 ; w górę bo z tym co mówisz to raczej jakieś pseudo uzyskasz
 
Ostatnia edycja:

siemon

New member
HD Ready vs. HD Prepared

Ze strony Phlipsa (www.p4c.philips.com):
The HD Prepared television fulfills nearly all conditions of a HDTV:-
  1. HDMI connection
  2. HDCP able (except that it cannot represent however the necessary 720 lines progressive screen resolution)
  3. It is not subjected to only 16:9 widescreen TV.
Therefore it is only term as HD Prepared compare to HD Ready because a true HD Ready TV will fulfill the following :-
  1. HDMI connection
  2. HDCP able
  3. It is 6:9 widescreen TV with 720 lines screen resolution.
Nie wiem czy to wyjaśnia sprawę, ale poczytać można
 
Do góry