Harmony One i AVR 355 oraz HK980

levy85

New member
mam nadzieję że to dobre miejsce na taki temat

po rozszerzeniu kina domowego (AVR 355) o wzmacniacz stereo HK 980 pojawił się problem ze sterowaniem owych urządzeń z pilota Harmony One, a mianowicie: gdy pilot włącza jedno urządzenie, włącza się także drugie.
Inny problem: kino domowe korzysta z głośników frontowych poprzez HK 980 za pomocą pre-out w AVR 355 a zatem podczas oglądania telewizji oba urządzenia muszą być włączone, a potencjometr w HK 980 powinien być na stałym poziomie (u mnie -15dB) a za regulację głośności odpowiada tylko AVR 355, z tym że gdy robię głośniej pilotem, oba urządzenia "się zgłaśniają" i cała kalibracja kina domowego na nic.

Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać??
 

levy85

New member
wiem, że da się ustawić w kreatorze które urządzenie odpowiada za głośność i u mnie jest to amplituner, ale jak robię głośniej to oba urządzenia się zgłaśniają, także to nie jest problem złej konfiguracji pilota. problem chyba w tym że są to urządzenia tej samej firmy i ich piloty działają na tych samych "falach", jest na to jakieś sensowne rozwiązanie??
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Mam AVR255 i HK980 i ten sam problem ze sterowanie z pilotów.
Harmony One nic winien nie jest. Coś HK skopał.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
gatar napisał:
Witam.
Mam AVR255 i HK980 i ten sam problem ze sterowanie z pilotów.
Harmony One nic winien nie jest. Coś HK skopał.

sprawdź w instrukcji czy nie ma opcji przypisania innego kodu do pilota AVR 255 lub HK980 i wtedy wczytaj w formacie raw z tego pilota, którym chcesz sterować klawisze głośności i przypisz je do Harmony, u mnie w Pionku jest taka możliwość dla 4 receiver'ów więc podejrzewam że w HK też powinno być
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry