Harman Kardon AVR-70 + JBL Loft 5.1

slawek1185

New member
Witam serdecznie.
Od pewnego czasu szukam kina domowego, budżet 3500zł, w temacie jestem zielony, czytam różne informacje ale nic mi to zbytnio nie mówi.
W pewnym sklepie zaproponowano mi zestaw jak w temacie za cenę 3650, wydaję się być rozsądna.
Moje pytanie brzmi czy ktoś testował, słyszał ten sprzęt?
Jakieś opinie? porady?
W googlach nie wiele znalazłem na temat takiego połączenia.
Jutro mam pojechać zobaczyć ten sprzęt, ale może ktoś ma coś lepszego do zaoferowania niż ten sprzęt?
Audiofilem nie jestem, ale chciałbym żeby sprzęt grał przyzwoicie jak na ten przedział cenowy.
Użytkowany będzie do muzyki i filmów proporcja mniej więcej 50/50, latem więcej muzyki zimą wiecej tv.

Za każda opinie lub sugestie będę wdzięczny.
Pozdrawiam Sławek
 

marwol

New member
Witaj. Powiem Ci ze odsluchaj avr 156/158/avr 70 plus wharfedale obsidian 600. Zestaw do wyrwania za 2800 z wysylka. Na kable zostanie jeszcze :) mam taki zestaw i jestem mega zadowolony. Cena/jakosc extra. Kawał kolumny. Stereo bardzo dobrze mnie zaskoczyło. Dzwiek ciepły, przyjemny. Bas nie powala,ale pewnie sie rozegra jeszcze.

Odnosnie ampli zobacz 156, 158, avr 70- prawie identyczne, różnią się detalami.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

slawek1185

New member
Odsłuchałem dzisiaj ten sprzęcik, po pierwszym odsłuchu sprzęt mnie nie powalił na kolana, ale na moje potrzeby byłby wystarczający, po podpięciu sub grało dużo lepiej.
Natomiast natknąłem się jeszcze na:
sprzęt Yamaha RX-V473 + BD-S473 + NS-F150 + NS-P150
mam zamiar w tygodniu podjechać na odsłuch,
może ktoś testował takie konfiguracje???
Wdzięczy byłbym za podpowiedzi.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Odsłuchałem dzisiaj ten sprzęcik, po pierwszym odsłuchu sprzęt mnie nie powalił na kolana, ale na moje potrzeby byłby wystarczający, po podpięciu sub grało dużo lepiej.
Natomiast natknąłem się jeszcze na:
sprzęt Yamaha RX-V473 + BD-S473 + NS-F150 + NS-P150
mam zamiar w tygodniu podjechać na odsłuch,
może ktoś testował takie konfiguracje???
Wdzięczy byłbym za podpowiedzi.
Czego w końcu słuchałeś? HK+JBL 5,1 wymiata znakomicie.
 

slawek1185

New member
tak HK+JBL 5,1 owszem wymiata ale dopiero po podpięciu sub, bez tego głośniki grają średnio( odsłuch miałem tylko na muzyce, podobno dużo lepiej ten zestaw sprawuje się w filmach).
Zastanawiam się ewentualnie nad innym zestawem typu:
DALI Concept 6 Set + YAMAHA RX-V473 LUB
JBL ES-80+30+25C + YAMAHA RX-V473 LUB Harman Kardon AVR-70

Oba zestawy bez subwoofera, co z tego lepiej zagra?
Czy z tych opcji lepiej brać zestaw z subwooferem?

Odnośnie jeszcze samego amplitunera który z tych dwóch jest lepszy, na temat harmana słyszałem dobre opinie ale Yamaha na plus jedno złącze hdmi więcej i trochę mocniejszy na kanał,
Sam nie wiem co o tym myśleć.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli zależy Ci na muzyce to ja bym wybrał Concept 6. To muzykalne kolumny basu nie mają za dużo więc bo kina będzie konieczny sub. ES80 grają bardziej efektownie, estradowo będą lepsze przy filmach natomiast gorsze w stereo. Jeśli chodzi o amplitunery to Harman zagra cieplej, Yamaha ostrzej. Ja bym jeszcze dorzucił do listy amplitunerów Denona 1713.
 

slawek1185

New member
Denon faktycznie fajnie się prezentuję jednak sporo droższy choćby od Yamahy, opcję dodatkowe bardzo podobne, więc chyba w moim przypadku nie ma sensu dopłacać.

Odnośnie głośników do dali myślałem nad zakupem dodatkowo KODA SUBWOOFER SW- 1000 v2. I teraz tak: rozumiem że pod muzyką lepiej zaprezentują się dali,a pod kino JBL.
Gdybym dokupił sub do dali co wtedy będzie ciekawiej pod kinem grało, Dali czy nadal JBL.

A jeszcze kwestia samych jbl, lepiej kupić jbl es80 bez sub ( w późniejszym czasie dokupić) czy lofty razem z sub. cenowo wychodzi mi prawie to samo, z tym że lofty 5.1, natomiast lofty 5.0

właśnie się dowiedziałem że mam jeszcze opcje zakupu od znajomego w dobrej cenie głośników
Tannoy SENSYS DC2
podobno ładnie grają w stereo, ale nie jestem pewien jak dadzą radę pod kino gdyby dokupić osobno sat. i centr.
Czy takie rozwiązanie miałoby w ogóle sens czy lepiej nie pakować się w takie składanki??? i kupić nowy zestaw.

link do głosników:
http://tannoy.com/Residentialsummar...iIYWOigDOsGZUs2d69/C7PsbNadWsfpu/F/23BVYM5w==
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rumburak80

New member
Bez reklam
Te tannoye to świetne klumny i sporo lepsze od wyżej wymienionych.Jeżeli z pewnego źródla,w dobrym stanie i nie drogo,to naprawdę warto.
 
Ostatnia edycja:

slawek1185

New member
Odświeżę jeszcze swój temat. Postanowiłem poczytać fora i opinie o innych sprzętach przez co mam straszny mętlik w głowie. Dużo pozytywnych opinii znalazłem na temat zestawu roth oli 40 i amplitunera DENON AVR-1713 i pomyślałem o takim połączeniu. Nie miałem okazji posłuchać takiej kombinacji sprzętu, może ktoś już testował takie połączenie. Czy faktycznie grają dużo lepiej niż te JBL lofty???
Koszt takiego zestawu wychodzi 5730zł czyli planowany budżet przekraczamy o 2080zł, jednak dla lepszej jakości dźwięku jestem wstanie poczekać miesiąc i dołożyć. Tego nie kupuje się na rok tylko na lata.

Drugą sprawę jaką bym chciał poruszyć to sprzęt używany, kolega chcę sprzedać fronty Tannoy sensys 2 razem z amplitunerm onkyo ( ampli do zmiany na ten co wcześniej wspomniałem) kolega chce za zestaw 1200zł ampli bym sprzedał nawet za 200zł czyli fronty wychodzą za 1000zł + 1765(denon) wychodzi 2765zł ale jest to zestaw stereo, z czasem bym dokupił pozostałe głośniki.
Fronty mają swoje lata ale w porównaniu z loftami grają dużo lepiej ( jak na moje ucho). Zdaję sobie sprawę z tego że tannoy już jest ciężko dostępny ale może ktoś coś będzie wiedział na ich temat.
Jak wypada tannoy w porównaniu z Rath oli 40, czy jest sens dokładać do nowego sprzętu czy może lepiej używany za mniejszą kasę a efekt będzie podobny???
Wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tych Tannoyów nie słyszałem. Ja za używkami nie przepadam, ale jak ze sprawdzonego źródła to można to przemyśleć. Natomiast Oli40 mogę polecić. Grają ciepło i dynamicznie. Sam mam połączone z Denonem i jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem grają dużo lepiej niż Lofty.
 

slawek1185

New member
sprawa na chwilę obecną wygląda tak że mam w domu:
Dwie kolumny Tannoy sensys 2, amplituner onkyo tx-ds575x i odtwarzacz onkyo dv-sp402e. całość jest wyceniona na 1200zł, sprzedając ampli i dvd za wiele się nie zarobi bo to leciwy sprzęt ale zawsze parę groszy można odzyskać.
Podłączyłem sprzęt, dźwięk jak dla mnie bajka, w porównaniu z jbl loft, fronty grają dużo lepiej, wiadomo w jbl był jeszcze subwoofer który mocno napędzał zestaw i faktycznie basu tam było więcej, ale same fronty to dla mnie nie ma czego porównywać, Tannoy nic mi nie mówił jako producent, więc byłem sceptycznie nastawiony na te kolumny, jednak po namowach i dobrych opiniach na temat tych głośników postanowiłem dać im szanse no i cóż mam powiedzieć... zostają ze mną :)
Temat jest jeszcze nie skończony bo trzeba będzie zmienić amplituner i dokupić głośniki boczne i centralny, bo jakby nie patrzeć chce kino a nie stereo, więc jeszcze w przyszłości będę męczył temat:)
Dziękuje za podpowiedzi i porady.
 

slawek1185

New member
Witam serdecznie,
odświeżę swój post ponieważ odłożyłem trochę grosza i pora na skompletowanie zestawu do kina domowego.
Przypomnijmy, posiadam fronty Tannoy sensys 2, obecnie chciałbym dokupić satelity na tył oraz zmienić amplituner, ja osobiście planuje zakup:

Satelity: Tannoy sensys 1 Tannoy Sensys 1 WYPRZEDAŻ Krakowska 244 (3915515435) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
centralny: Tannoy sensys dcc Tannoy Sensys DCC WYPRZEDAŻ Krakowska 244 (3915516004) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
amplituner denon 2113 DENON AVR2113 7.1 HDMI USB 7X125W KRAKÓW (3969856793) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Taką konfiguracje sobie wymyśliłem, i teraz pytanie do znawców czy to ma sens, czy to dobrze wszystko zagra razem, głośniki są 8 Ohm natomiast z tego co widzę amplituner jest 6Ohm na kanał, czy to będzie miało wpływ na pracę całości??
Dodam że satelity + centralny to jest koszt 1800zł + amplituner ok 1750 co razem daje 3550 do tego za fronty zapłaciłem 1000zł, łączny koszt wyniósłby 4550zł, czy to ma sens składanie tego w całość, czy może lepiej odpuścić i sprzedać fronty i kupić zestaw w stylu DENON AVR 1713 DALI ZENSOR 7/1/VOCAL DEALER ŁUKÓW (3968162169) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ??
Jakie jest wasze audiofilów zdanie?? :)
 

kicek814

New member
Witam podpinam się pod temat ponieważ zastanawiam się nad podobnym zestawem a mianowicie PIONEER VSX-923 + JBL LOFT 50 SYSTEM 5.1
co o takim zestawieniu myślicie?? generalnie kino do wszystkiego muzyka (przeróżna) + filmy
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym przedziale cenowym zestaw ok. Masz jaki budżet na całość wtedy będzie łatwiej polecić inne zestawy dla porównania. Jeśli będziesz się decydował na Lofty to rozważ amplitunery Harmana. Ja miałem okazję słuchać Harmana + Lofty i było ok.
 

kicek814

New member
wstępnie dałem sobie maxa do 5000 ale czym taniej a dobre granie tym lepiej :p własnie słyszałem zę HK fajnie współpracują z loftami np x2000 ale co do zestawu to sam nie wiem który lepiej czy z Pioneerem czy z HK
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może najpierw amplituner + kolumny 5.0. Suba dokupisz jak dozbierasz kasy. Wtedy mógłbyś kupić lepsze kolumny co przy muzyce zdecydowanie się przyda. Np. zestawy oparte na frontach Melidika BL30/40, Kef C5/C7, Monitor Audio MR4/MR6, Taga Harmony Platinum F-60/F-80, Boston Acoustics A 250/360, Dali Zensor 5/7, Jbl Studio 270/280. Wielkość kolumn w zależności od metrażu, który dobrze będzie jak podasz.
 
Do góry