Half SBS 3D czym odtwarzać z PC na rzutnik DLP z napisami(mkv).

rahtava

New member
Witam,
posiadam rzutnik DLP oraz okulary DLP link.
Po nie małych kłopotach uzyskałem obraz 3D ze źródła Half SBS przy pomocy Stereoscopic player (używając funkcji software page flipping).
Obraz 3D uzyskałem też przy pomocy programu Bino, ale w tym przypadku są problemy z synchronizacją, obraz jest niewłaściwie generowany nawet na czystym windowsie 8. Prawdopodobnie problem tkwi w codekach.

I teraz pytanie jak odtworzyć obraz z napisami ? Może są jakieś lepsze playery, które umożliwiają software page flipping?

Obsługę napisów ma Bino player, ale jak już wspomniałem mam problem z obrazem. Stereoscopic player nie obsługuje napisów, a dla plików mkv nie można puścić napisów przez filtr ffdshow.
Próbowałem też przekonwertować napisy poprzez 3dsubtitler i wmuxowanie ich z pomocą mkvtoolnix, ale stereoscopic player nie pokazuje takich napisów. Napisy są widoczne pod vlc, ale może jednak coś źle zrobiłem.

Proszę o poradę/informację czy są jakieś inne dobre playery(bez znaczenia czy płatne) ,które obsługują software page flipping oraz napisy, lub może jednak powinienem dopracować wmuxowanie napisów i odtwarzanie w stereoscopic player, lub znaleźć przyczynę złego działania playera Bino ?
 

rahtava

New member
na tą chwilę najlepszym i najszybszym rozwiązaniem jest po prostu przekodowanie h.264 do xvida/divx i wtedy puszczenie napisów w stereoscopic playerze za pomocą filtra ffdshow. (w poprzednim poście napisałem mkv zamiast h.264). Stereoscopic player zapowiedział dodanie obsługi dla innych kodeków niż divx/xvid.
 
Ostatnia edycja:
Do góry