H/K avr 151+Audio pro avanto

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli rozważasz Denon-a avr-x2200 to dopisz do listy Marantz-a SR5009. Jak kiedyś robiłem odsłuchy to Marantz serii 5xxx grał na poziomie Denon-a X3xxx. Plusem SR5009 jest dobre zasilanie i pre-out. Jak kiedyś zachce Ci się wzmacniacza stereo to się przyda.
 

tomjakpl

New member
Cześć,
podłączam się pod ten temat, bo myślę o podobnym zestawie: AVR-161s + Avanto (tylko fronty, nie mam parcia ani miejsca na surround - może po przeprowadzce).
Pokój ok 31m2 (w zasadzie dwa pomieszczenia przedzielone ścianką (110 cm wys) - załączam rysunek + orientacyjne wymiary i rozmieszczenie mebli.
Pół na pół Filmy i Muzyka (średnio ostre, raczej klimaty Pink Floyd, Led Zeppelin, Riverside, Black Sabbath). Kiedyś pewnie jakaś konsola.
Lubię raczej ciepłe brzmienie, ale basy nie muszą szarpać wątroby ;)

Źródłem dźwięku / video pewnie póki co będzie BR Panasonica (stawiam na BDT 360) + Spotify

Czy to ma sens? Coś zmienić? Nie wiem czy 171s to już nie jest lekko poza zasięgiem (niby tylko 500 pln więcej, ale kiedyś trzeba powiedzieć "stop"), a AVR 161s już mam w zasadzie kupiony, na fronty mogę przeznaczyć do 2000 pln.
Wolałbym uniknąć wolnostojącego suba.

Życzenie od żony - w miarę możliwości białe ;)

Dzięki!
Tomek
 

Attachments

  • pokoj.jpg
    pokoj.jpg
    120,3 KB · Wyś: 36
  • pokoj_foto_00001.jpg
    pokoj_foto_00001.jpg
    208 KB · Wyś: 47
Ostatnia edycja:

tomjakpl

New member
Dzięki, sprawdzę. Białe wyskakują ponad planowany budżet - 2.5k. Czarne się mieszczą. Żona będzie musiała dorzucić różnicę za kolor :)

Rozumiem, że AVR 161s pociągnie je w moim pokoju?
 

tomjakpl

New member
Cos kupiłeś już?
Tak, zestaw już skompletowany - AVR 161s + JBL Arena 180 (białe ;) ) + Panasonic BDT370EG. Na początek wystarczy :)
Gra bardzo przyjemnie, chociaż czasem mam wrażenie, że brakuje basów, ale to może wrażenie po poprzednim zestawie na bazie 2.1 komputerowego, gdzie bas był bardzo podkręcony.
Dalsze plany zakładają dodanie dedykowanego CD.
 

tomjakpl

New member
Za jakiś czas subwooferek :) Arena 100p i będzie lepiej niż w starym.
To nawet nie chodzi o brak suba, a jakiegoś equalizera w AVR. Niby dla poszczególnych źródeł dźwięku można podkręcić basy (+2 jest dla mnie wystarczające), to dla BR playera opcja jest niedostępna. W filmach jest OK (np. koncert Led Zeppelin "Celebration Day" brzmi moim zdaniem świetnie), ale w przypadku płyt CD brakuje mi trochę dołu (ale możliwe, że tak producent płytę nagrał, a ja do tej pory je "psułem" podbijając basy :D ).

Może jakiś gramofon? Bernarda pewnie się nie da podpiąć bez majstrowania :)
 
Do góry