H/K 130 + Quadral Quintas 500

agnieszka

New member
Czy to dobry wybór? Namówił mnie sprzedawca. Wcześniej byłam już zdecydowana na Onkyo 504 +Quadral Quintas 500.
Bardzo ważną rzecza dla mnie jest by dzwięk był wyrażny w niskich tonach, głeboki w średnich i nie przerośnięty w wysokich. Zaznaczm że chcę to osiągnąć przy cichym słuchaniu!!! :blagam:
Ampli ma służyć 50/50 muzyka/kino
Muzyka - np. DIDO, Myslovitz, po Rodowicz:p
 

masaj007

New member
Miałem HK i Quadrale i względem mojego wzmacniacza znacząco poprawił się bas.Nie jest moze super jak na droższych JBL-a ale HK napewno pomaga aQuadralą w dolnym zakresie
 

agnieszka

New member
Tak się zastanawiam... jednaj więcej będę słuchać muzyki a film to raz na tydzień, więc sprzęt musi być dobry w stereo. Czy uważacię że H/K to dobry wybór?
 

agnieszka

New member
Dlaczego sprzedales H/K? Trochę się obawiam bo to model z 2004r. Teraz nowe mają HDMI. Nie wim sama czy to się przyda bo mogę kupić odtwarzacz z HDMI i puscić bezpośrednio do TV, prawda? Dobrze to rozumiem?
 

ro35

New member
te quadrale chcesz kupić w zestawie 5.1 ? (znaczy z subem?)
jeżeli tak, to w podobnej cenie masz zestaw elac na fs57:
http://www.allegro.pl/item128819588_zestaw_elac_fs57_bs52_cc51_sw50_f_ra_vat.html
bez suba ten zestaw można było nabyć za ok. 1600zl
wydaje mi się, że choć nie wygląda na zdjęciach tak efektownie :> to jest o klasę lepszy od quadrali (a w realu naprawdę świetnie się prezentuje).
elaki nie mają tyle przetworników co quadrale, ale nie wszystko co duże ładnie gra.
a u mnie to właśnie gra z harmanem 130 (zestaw bez suba) w pokoju ok. 20mkw. wysokie nie są przerośnięte, średnica całkiem poprawna a niskie, hmm... dla mnie ok, tyle że preferuję raczej głośne granie :)
muzyka w dts-ie (np. oldfielda tubullar bells) potrafi wprawić w drżenie otoczenie (ktoś może stwierdzić, że to dudni a nie basi bo małe przetworniki - nie wiem, nie miałem możliwości podpięcia suba).
pewnie mieszkasz gdzieś daleko, ale jeżeli bliżej śląska to zapraszam na odsłuch :)
ps.
z premedytacją wybrałem starszy model harmana, bo:
nie zamierzam podpinać więcej niż 5+1
nie zamierzam korzystać z toró video w ampli
cena dużo lepsza od nowszych, różniących się głównie większą ilością końcówek mocy
odsłuch to głównie audio, koncerty dvd.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To się nazywa sposób na randkę ;) .

Agnieszko, masz rację. DVD z wyjściem HDMI możesz bezpośrednio połączyć do wejścia HDMI telewizorze.

ArtS :)
 

misiekkb

New member
Spokojnie bedziesz mogla, poniewaz H/K ma wejscie 8 analogowe, nei wiem dokaldnie jak 130, bo mam 135 i ta ma. a wlasnie filmy w bd i hd dvd beda mialy dziwek w pcm albo/i dolby hd, przez optyka ci sygnal ten nie pojdzie jedynie przez analogowe
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z nowymi formatami dźwięku HD sprawa ma się następująco:

1. Jeśli będziesz miała odtwarzacz HD z dekoderem dźwięku DD+ lub (oraz) DTS+ (przez + należy rozumieć formaty HD), to amplituner powinien mieć analogowe wejścia audio w układzie najlepiej 7.1. Ale 5.1 też wystarczy, szczególnie gdy masz tyle głośników. Radość na maksa.

2. Jeśli odtwarzacz HD nie będzie miał dekoderów, wówczas łączysz go cyfrowo z amplitunerem i amplituner dekoduje sygnały jako standardowy DD lub DTS. Więc nadal cieszysz się dźwiękiem przestrzennym, ale na poziomie dzisiejszych standardów EX.

ArtS :)
 

deniro24

Member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Z nowymi formatami dźwięku HD sprawa ma się następująco:

1. Jeśli będziesz miała odtwarzacz HD z dekoderem dźwięku DD+ lub (oraz) DTS+ (przez + należy rozumieć formaty HD), to amplituner powinien mieć analogowe wejścia audio w układzie najlepiej 7.1. Ale 5.1 też wystarczy, szczególnie gdy masz tyle głośników. Radość na maksa.

2. Jeśli odtwarzacz HD nie będzie miał dekoderów, wówczas łączysz go cyfrowo z amplitunerem i amplituner dekoduje sygnały jako standardowy DD lub DTS. Więc nadal cieszysz się dźwiękiem przestrzennym, ale na poziomie dzisiejszych standardów EX.

ArtS :)


Wiem że to dość "proste" pytanie ale czy ampli Yamaha RXV659 ma takie analogowe wejścia audio? (planuje kupić ten model)
 

JaCkyLL

New member
o harmanie / kardonie moge powiedziec same dobre rzeczy. od jakiegos pol roku mam 230 ( wiem ze teraz jest juz 235 ) i jestem z niego bardzo bardzo zadowolony. jego 8smio kanalowosc jest miazdząca chociaz pewnie zeby w rozsadny sposob to odsluchac trzeba by miec salon z 50 m kwadrat :D - no ale 7.1 jest.

mysle ze najwazniejsze w tym sprzecie jest to ze na dobrych glosnikach swietnie brzmi w stereo i bardoz ladnie gra w kinie - w przeciwienstwie do innych sprzetow ( chociaz pewnie ile uzytkownikow tyle opinii ). nie kupilem pioniera bo kolega powiedzial ze jest "wrzeszczący" :) - nie wzialem onkyo bo inny kolega powiedzial ze taki na jakiego mnie stac gra fajnie w kinie , a w stereo moze nie koniecznie :) . O HK same pozytywy ... i rzeczywiscie - gra ladnie, dzwiek jest taki ... "mięciutki" ... bardzo przyjemnie, szczegolnie na fajnych koncertach w dtsie .

pozdrawiam, jm

PS
i nie boj sie tego hdmi ... sprzet poradzi sobie z tym spokojnie
 
Do góry