GT760 - ustawienie (lub GT1080)

kszychooo

New member
Witajcie,

Przymierzam się do zakupu projektora aby oglądać od czasu do czasu film/tv, czasem coś pograć. Ogranicza mnie oczywiście aktualna (tymczasowa) przestrzeń, która wynosi 3m x 5m, przy czym wygodniej byłoby mi rzucać obraz na dłuższa ścianę z krótszej odległości. Docelowo krótki bok będzie miał 4-5m. Stąd zacząłem rozglądać się za projektorami ST.

Korzystając z kalkulatora dla GT760 wyliczyłem następujące rzeczy:
- odległość 2m,
- obraz przekątna 174"
- usiedzenie 5,4 - 8,5m

Ostatni parametr nie pasuje do mojej układanki, ponieważ maksymalnie mogę siedzieć ok. 3-3,5m od ekranu. Aktualnie oglądam full hd 42" z tej odległosci i jest ok.

Czy dobrze kombinuje czy popełniam prosty błąd np. będę widział pixele, będzie mnie męczył duży ekran.

Dodatkowo zauważyłem, że Optoma ma też w ofercie model GT1080 z FullHD - czy warto się nim zainteresować?
 

Alen69

New member
Mam GT750 i ekran 240x135. Oglądam z 3,5-4m i jest OK nie widzę żadnych pixeli. Odnośne ekranu nie kupuj większego niż 260x147 bo przegniesz.
 

szejos

New member
Według standardów z 3.5m to max można by się połasić o 110cali. Ponad ten rozmiar nie zdołasz ogarnąć wszystkiego na ekranie.
 

kszychooo

New member
Ale z czego wynika zależność ok. 110" ekranu przy 3,5m widowni ?
No i jak to się ma do rozdzielczości projektora, bo widzę że przy 3,5m np. Optoma z Full HD jest w stanie osiągnąć obraz o przekątnej 100".
 

maybah

New member
Od 3 lat mam GT750 i ekran 120'', siedzę od ekranu 3,5 m. Zajebisty komfort oglądania filmów, a granie w gry bajer. Call of Duty czy Assasin Cread bajka, jakoś nie czuję że czegoś nie ogarniam. Żadnych pixeli nie widać. Po prostu bajka.
 
Do góry