GT 30 vs VT 30

Marcin2000

New member
Bez reklam
może i ciekawy ale zupełnie bez sensu ze względu na prównanie dwóch TV skonstruowanych w innych technologiach oraz diametralnie różnych filozofiach marketingowych - GT nie jest najwyższym modelem plazmy 3D panasa faktycznie w 46" jest ale tylko w tym rozmiarze poza tym jest VT.

Ciekawe by wyszło porównanie plazmy LG z plazmą panasa i odwrotnie LED jednego z LED drugiego a tak to wszystko od czapy - czyli porównanie kartofli z burakami
 

artoneq

New member
>

Owszem, jestem inżynierem. Ale nie w Panasonicu ;-).
Zanim zdecydowałem się na zakup konkretnego modelu to dokładnie zapoznałem sie z budową sprzętu i porównałem obrazy obu TV z tego samegoźródła sygnału.

Przy identycznym ustawieniu parametrów obu TV różnice są niewielkie.
Czy antyrefleksyjność ekranu jest istotna zależy od pomieszczenie w którym TV będzie stał (oświetlenie, położenie okien).
Na decyzji o wyborze GT zadecydowało głównie to, że nie było VT w rozmiarze 46''. Okulary i WiFi można bez problemu dokupić. Różnice w obrazie SD praktycznie niezauważalne.

Pan inżynier chyba jakiś niedzisiejszy, bez słownika i z wiedzą ze sciaga.pl. Bardziej od położenia okien, np. na podłodze, liczy się ich usytuowanie, jak i samego pomieszczenia względem stron świata. Zresztą rolety, ewentualnie żaluzje\zasłony zniwelują nieprzyjemny efekt.

Sygnał z N-ki podlega czasem takiej kompresji że IMHO materiał z DVD prezentuje się korzystniej.
 

Blendor

New member
na codzien mam doczynienia z inzynierami mechanikami , ja jestem tylko technikiem zwyklym pracownikiem powiem wprost na 99 inzynierow 97 nadaje sie do wytepienia:) i nie mowie tego zlosliwie poprostu totalne debile
prawdziwych inzynierow niema dzisiaj w PL sa tylko debile co pokonczyli szkoly z ledwoscia i na tym koniec

TAK ZWANI KARIEROWICZE
wracamy do tematu
 
Ostatnia edycja:

taki tam

New member
> Bardziej od położenia okien, np. na podłodze, liczy się ich usytuowanie, jak i samego
> pomieszczenia względem stron świata.

Taaa, okna na podłodze zawsze wyglądają rewelacyjnie... :mrgreen::mrgreen:
Wiem, wiem, "polska język, trudna język".
 

taki tam

New member
na codzien mam doczynienia z inzynierami mechanikami , ja jestem tylko technikiem zwyklym pracownikiem powiem wprost na 99 inzynierow 97 nadaje sie do wytepienia:) i nie mowie tego zlosliwie poprostu totalne debile
prawdziwych inzynierow niema dzisiaj w PL sa tylko debile co pokonczyli szkoly z ledwoscia i na tym koniec

Maliniak, prawdziwy Maliniak :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Deaf2All

New member
> gt30 i vt30 to calkowicie inna matryca wystarczy miec te 2 telewizory obok siebie i z automatu widac ...

Hmmm, to poważny argument techniczny. Z automatu widać ...:mrgreen:
Chłopie, matryca jest TAKA SAMA!!
Różnica w budowie tego co PRZED matrycą, czyli filtra.

A cena? Dwie pary okularów w cenie 350-450zł/szt + moduł WiFi za 300 zł.


Dokładnie Taki Tam,
na stronie Panasonica i u przedstawiciela Panasonica można te info które podajesz potwierdzić jak ktoś nie wierzy.
Przed zakupem oglądałem oba obok siebie, ten sam sygnał i różnice nie zauważalne - matryca taka sama, podstawowa elektronika też.

Fakt, okulary są (2 pary) w zestawie VT, a moduł Wi-Fi można kupić NetGera w morele.net za 140zł więc jak komuś na okularach póki co nie zależy albo brak VT w sklepie to moim zdaniem można brać spokojnie GT.
Inna kwestia to design, VT może się bardziej podobać ale imho od jego szyby się więcej refleksów odbija niż w GT, pomimo lepszego filtra w VT.
 

numion

New member
Czyli z tego wynika, że jak ktoś chce mieć w efekcie końcowym TV + 2 pary okularów + wifi to zapłaci praktycznie tyle samo + w VT ma lepsze filtry i lepszy design. To chyba rachunek jest prosty :p Jeszcze komfort psychiczny posiadania najlepszej serii producenta też nie jest bez znaczenia bo TV kupuje się przeważnie na lata :p
 

opondex

New member
Miełem ten problem. Jeśli ma być 42" lub 46" - to różnica z 2,5m 3,5 m jest NAPRAWDĘ zasadnicza na korzyść 46. Zanim kupiłem sprawdzałem. Subiektywnie ja w vt30 i gt30 różnic nie widzę. Jak stały obok siebie, na 90% materiału było to samo. W warunkach domowych musiałbyś oglądać oba naraz aby zobaczyć ciut lepszą czerń na vt30 (dla mnie na gt jest ekstra). Jeśli chodzi o okulary. W dużej wypożyczalni naliczyłem 3 (słownie trzy) filmy 3D. W n-ce 3D to w koło to samo - czyli oglądania na 2 dni. Konwersja 2D na 3D - jak dla mnie kicha. 3D to przyszłość i to raczej daleka niż bliska. Będzie można kupić, gdy będzie to miało sens. Pozostało mi kupić 50VT30 (bo 42" naprawde odpada). Tylko kosztował on przed świętami 6290,- a 46GT30 3990,- do tego 50GT30 5490,- + 1 okulary gratis, ceny w RtvEuroAgd. Długo się zastanawiałem i jeśli bym zobaczył choć jedną istotną różnicę, dopłaciłbym te ponad 2 tysie do 50VT. Ale nie zobaczyłem i dlatego wziąłem 46gt30 + Sony BDV E-870 za 1490,;(przy filmach to dopiero jest jazda). I myślę, że tak jak ja, gdy ktoś wcześniej nie miał kina domowego, to jest to dużo lepszy wybór niż sam 50VT30. Zostało 810 zł na okulary - jak będą potrzebne. Sorry za trochę przydługi wywód.
 
Do góry