Gry z trybem "side by side"

Witam jakie gry na PS3 obsługują tą opcję grania w 3D side by side ? (dwóch graczy grających równocześnie ale widzących tylko swój obraz na całym ekranie)

pzdr.
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam,

Jeśli chodzi Ci o system stosowany np. w Philipsach typu Dual View Game to obsługuje on każdą grę z opcją podzielonego ekranu. Telewizor rozciąga taką połówkę na cały ekran i przy odpowiednich okularach każdy gracz widzi tylko "swój ekran". Z tym że obraz ma zniekształcone proporcje, gry z podziałem góra - dół są "wyszczuplone", a te z podziałem side by side są rozciągnięte w szerz. Nie znam na razie żadnej gry która by miała dostosowane proporcje specjalnie pod ten system, choć to według mnie żaden problem dla twórców gier aby taką opcję wprowadzić. Problem chyba w tym że ta opcja na razie jest za mało rozpowszechniona, ma ją na razie tylko Philips i chyba LG też to wprowadza w nowych modelach. Jak wprowadzi to Sony to pewnie się rozpowszechni na PS 3.
Grałem tak w MW3 i jest to fajne w trybie kooperacji lub przetrwania. Przy online trochę brakuje szczegółowości i płynności obrazu, ale to nie wina technologi tylko PS 3 już nie wyrabia.

Jeżeli ktoś grywa we dwójkę na jednej konsoli to wg. mnie fajna sprawa :)

A cha, telewizor korzysta w tym czasie z opcji 3D, ale każdy z graczy ma obraz 2D.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
JERY

Dziękuje za info :) myślałem że raptem tylko jedna może ze dwie gry to obsługują, a tu taka miła wiadomość. Szkoda troszkę że jeszcze w 100% nie ma obrazu dla każdego gracza tylko troszkę "uszczuplony" ale i tak super :)
Jak dojdą okulary dwie pary to koniecznie sprawdzę grając z kumplami jak to wygląda w realu :)
Pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
Twój TV jest z serii 8606 więc ma 3D Max, aktywne 3D. Orientujesz się czy do tego trybu potrzebujesz specjalne okulary, czy wystarczą zwykłe 3D ?
U mnie przy pasywnym 3D musiałem dokupić specjalne okulary do grania w "side by sibe".

pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź :)
Spodziewałem się że w aktywnej technologii wystarczy jeden model okularów, a kwestię trybu pracy załatwia sterowanie nimi przez TV.

pozdrawiam
 
Do góry