Gry w 30 klatkach na OLED Philips 806

sebagit

New member
Witam mam takie pytanie, zmieniłem TV z Samsung QLED seria 60 sprzed 3 lat na Philips OLED 806. Wszystko jest super 120 klatek , Dolby Vision w filmach i grach na Xbox Series X. Dźwięk Dolby Atmos... Ogólnie ten Philips ma dobry dźwięk. Tylko... Na starym Samsungu gry w 30 klatkach były grywalne. Gra była przyjemna, nie przeszkadzało, aż tak 30 klatek. A na oledzie widać jak klatkuje obraz. Brak mu płynności. Po przełączeniu na 60 klatek w takiej Forzie Horizon 5 jest dobrze, wręcz bardzo dobrze, jest fantastycznie. Ale... w gry w 30 FPS.... gra jest... Czuć jak brakuje klatek. Gra nie jest przez to przyjemna. Gdzie na starym Samsungu było dużo lepiej. W Philipsie włączyłem tryb gry. Ponadto w Xboxie włączyłem zmienny klatkarz (AMD DreeSync). Ale to nic nie dało.
Co jeszcze można jeszcze zmienić w ustawieniach?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

buldoggg

Member
Bez reklam
a na samsungu miałeś też tryb gry ? pytam bo może miałeś ustawiony upłynniacz i dlatego lepiej ci się grało (duży LAG -większy)
 

sebagit

New member
Tak był tam też tryb gry. Gdzieś wyczytałem, że może to być spowodowane mniejszym opóźnieniem na OLED. Z resztą włączyłem uplynianie obrazu na niskie i jest ok. Nie ma jakiś drastycznych opóźnień..I tak gram w singla.Moze w multi byłby problem... A płynność jest znacznie lepsza.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry