GRY Unplugged

Redundantor

New member
Tak dla zabicia wolnego czasu, którego i tak nie mam :) ostatnio doszedłem do wniosku, że gry komputerowe i konsolowe schodzą na psy. Wychodzą jakieś rozbuchane megaprodukcje, w których niestety zapomniano zaimplementować grywalności. Kupuję, pogram parę razy i już żałuję, że to zrobiłem (obecnie gram więc tylko w logiczną grę dla członków Mensy - Street Fighter IV).

Ostatnio namówiono mnie do kupienia gry planszowej - Agricola. Nie wiem, czy ktoś to widział, ale jest to niesamowita gra - ekonomiczno - strategiczno wsiowa ;). Nawet w dwie osoby jest dość ciekawie, ale prawdziwy smaczek zaczyna sie przy 4. Grywalność 100%. Spędzamy przy niej średnio... każdy wieczór jak akurat jesteśmy w Wawie (kobieta mnie bije w tą grę regularnie - szczwana i chytra bestia). Odkryłem, że takich planszówek (nie monopoly, czy eurobiznes) jest od cholery i niektóre podobno bardzo grywalne.

Jak dla mnie plusy planszówki:
- nie zużywa prądu
- nie wymaga updatów :) (ale tez się zdarzają dodatki)
- można grać i jednocześnie pić napoje ;) bezalkoholowe
- są pretekstem do częstych imprezek "przy okazji"
- sprzyjają integracji międzyludzkiej - gramy z ludźmi, których widzimy.

Tu jest tak, że bardzo trudno grze planszowej wybić się na szerokie wody - jak tak się stanie to na pewno jest to rewelacja. Odwrotnie niż przy grach na PC/PS3, gdzie hitem okrzykuje się je zazwyczaj rok przed premierą. Gorzej po niej...

Gra ktoś w tego typu gierki? Są jakieś godne polecenia?
 
Ostatnia edycja:

Mefju

New member
Huuuuh, no nieźle , to nie lepiej kupić już tą planszową Monopoly?Zawsze to chyba mniej kasy wyjdzie, a myślę , że specjalnie nie chcesz w to pograć na PS3.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Ten Monopoly na PS3 to najnudniejsza gra na świecie. Goście skupili się na animacjach przesuwania ludzików. Gra się tak samo jak normalnie tylko na ekranie.
 
Do góry