grubość kabelków w bi-amp

cuba

New member
Cześć
Planuję podłączyć fronty przez bi-amp do wyjść na tylne surroundy. Ampli Denon 1912, fronty MA MR4. Obecnie połączone zwykłym miedzianym kabelkiem 2,5 mm. Czy połączenie w bi-amp powinno się różnić gubością kabelków, tzn. do niskich tonów grubszy do wysokich cieńszy? Jeśli tak, to jakie? Myślicie, że odczuję różnicę?
 
I

irek6311

Guest
Różnicy nie odczujesz żadnej bo to amplituner ,
jakbyś miał wzmacniacz 2xmono to byłby sens podłączania bi-amp ,
jak masz za mało mocy by wysterować te kolumny to zmień amplituner na mocniejszy lub kolumny o skuteczności powyżej 90db ,
kable połączeniowe w bi-amp tej samej grubości muszą być .
 
Ostatnia edycja:

cuba

New member
Nie chodzi mi o zwiększenie mocy. Mam nadzieję na lepszy bas, bo mam zestaw 5.0. Ma ktoś może podobny zestaw w bi-amp?
Czyli taki sam kabelek? Koszt żaden, szkoda nie spróbować...
 
I

irek6311

Guest
Z tego co w necie wyczytałem twoje kolumny nie są wysokiego lotu i bas słaby ,
MA MR4 mają 16cm głośnik niskotonowy więc niskiego pasma nie odtworzą bo tu minimum 20cm potrzebny głośnik ,
sztuczki z bi-amp by poprawić bas nic nie dadzą ,
mam NS-F150 i podobnie bas przetwarzają i dopiero Subwoofer poprawił jakość i ilość basu ,
to że 16cm głośnik nie radzi sobie z basem wie chyba każdy !
tylko producenci okłamują pisząc że 20Hz pasmo jest odtwarzane < marketingowy chwyt ,
proponuję zakup Subwoofera coś pokroju Koda SW-1000 z 25 cm głośnikiem by uzupełnić zakres który fronty słabo odtwarzają .
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja swoje podłączyłem w bi-amp i może średnica i wysokie uległa poprawie, ale to niewielka poprawa. Polepszenia basu nie zauważyłem. Co do postu wyżej to polemizowałbym że mniejsze głośniki niż 20cm nie przeniosą dobrego niskiego basu, no nie mówię tu o 20Hz. Nieraz bardziej od niskiego dudniącego basu liczy się jego kontrola i jakość:)
 
I

irek6311

Guest
krzysiek1980 nie musisz polemizować bo do 20cm głośnik obsługuje tak niskie jak część średniego pasma ...
25cm czy 30cm to już typowo niskotonowe głośniki i nie pisz że 16cm zejdzie do 40hz bo efektywnie to ~ 100hz jest jego najniższym efektywnym a poniżej minusowa dynamika i zniekształcenia ,
tu zresztą piszą o tych kolumnach i -7db u dołu gdzie bas ale to dla mnie żadna nowość
Monitor Audio - MR 4 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio ,
z tych kolumn bas ~ 50hz raczej nie wychodzi a nawet jakby bas-refleks coś wyprodukował to DB mało będzie .
 
I

irek6311

Guest
krzysiek1980 na koniec dodam że 20hz czy 30hz w muzyce nie uświadczysz raczej a nawet jakby to głośnik niskotonowy musiałby być 50cm lub więcej ,
tu estradowe zestawy dam jako przykład bo one 30hz odtwarzają z 100 lub 140db nawet dynamiką > jakie wielkie głośniki mają i obudowy < chyba już wszystko jasne ,
podsumuję nalepki z kolumn i specyfikacje to chwyt marketingowy i tyle .
 
Ostatnia edycja:
Do góry