Gniazdo CI w Panasonicu GT30

kumma

New member
Witam
chciałbym dowiedzieć się czy gniazdo CI w Panasonicu gt30 jest odpowiednie dla modułu CAM CI+ , który oferuje CYFRA+ (chciałbym pozbyć się dużego dekodera Cyfry).
Pytałem w serwisie Panasonica - piszą że jest kompatybilny, natomiast Cyfra+ odpowiada że - NIE.
Może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie w tej materii.

pozdrawiam
kumma
 

efemeryda

New member
Witam
chciałbym dowiedzieć się czy gniazdo CI w Panasonicu gt30 jest odpowiednie dla modułu CAM CI+ , który oferuje CYFRA+ (chciałbym pozbyć się dużego dekodera Cyfry).
Pytałem w serwisie Panasonica - piszą że jest kompatybilny, natomiast Cyfra+ odpowiada że - NIE.
Może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie w tej materii.

pozdrawiam
kumma
Przecież gniazdo CI w TV nie pozwala na odbiór kanałów ani Cyfry, ani innych platform. Do tego musi być dekoder. To gniazdo służy do dekodowania płatnych kanałów DVB, których u na jeszcze nie ma.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Przecież gniazdo CI w TV nie pozwala na odbiór kanałów ani Cyfry, ani innych platform. Do tego musi być dekoder. To gniazdo służy do dekodowania płatnych kanałów DVB, których u na jeszcze nie ma.

Chyba się z choinki urwałeś, oczywiście, że można oglądać C+, to tylko kwestia dobrania odpowiedniego modułu Cam, bo nie wiem czy fabryczny zadziała, podobnie z N, trzeba po testować kompatybilność.
Również mnie ciekawi ta kwestia czy ruszy na seryjnych modułach.
 

oohayo

New member
Witam,

Czy ktoś testował już ten moduł na gt30?

Zastanawia mnie jeszcze, czy jest możliwość nagrywania z tego modułu na zew. dysk podłączony bezpośrednio do TV, oraz czy w przypadku dźwięku przestrzennego (nadawanego przy sporcie bądź filmach) na kanałach C+, będzie on przekazywany do amplitunera podłączonego do hdmi z ARC?

Jak nie moduł, to polecacie philips czy raczej pace (interesuje mnie możliwość nagrywania)?

pozdrawiam,
 

oohayo

New member
Taką odpowiedź dostałem od Panasonic

"Witam,
Z przeprowadzonej analizy wynika, że przyczyną braku odbioru kanałów HD jest zmiana współczynnika FEC (Forward Error Corection) na transponderze satelitarnym 11411H zlokalizowanym na satelicie HotBird 13E. Zmiana została dokonana przez firmę Canal+ Cyfrowy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością („Operator Cyfry+”). W następstwie przeprowadzonych zmian przepływność strumienia z modułu dostępu warunkowego (CAM) przekracza 68 Mbps, które jest oznaczone jako maksymalne, zgodnie ze specyfikacją DVB. Podkreślam, że odbiornik satelitarny w reklamowanym przez Pana telewizorze, zgodnie z informacją zawartą w instrukcji obsługi spełnia standardy cyfrowej telewizji naziemnej obowiązujące w sierpniu 2010r. Konsekwencją przekroczenia przepływności strumienia powyżej maksymalnego poziomu jest automatyczne wyłączanie modułu przez telewizor w celu jego ochrony przed potencjalnym uszkodzeniem.
Niemniej, stosownie do naszej podstawowej zasady dotyczącej satysfakcji Klienta, a także uwzględniając zmieniające się rozwiązania dotyczące standardów nadawania, informuję, że została przygotowana nowa wersja oprogramowania, które wyłącza w/w zabezpieczenie. Lojalnie uprzedzamy, że usunięcie w/w zabezpieczenia może zwiększyć potencjalne ryzyko uszkodzenia modułu dostępu warunkowego CAM - jednak nie spotkaliśmy się jeszcze z wypadkiem uszkodzenia modułu dostępowego. Gdyby problem dekodowania wystąpił w Pańskim TV Viera, wystarczy zgłosić problem na stronie:...
Pozdrawiam,"
 
Do góry