głośniki sufitowe (7,1,2 7,1,4)

Waldemar-VUK

New member
W planach wymiana amplitunera a dość istotna sprawa jakie głośniki (kolumny) sufitowe do obecnego zestawu 7.1. (Jamo HCS 806 5.0 plus sub Jamo Sub650 i boczne Wharfedale WH-2)

Zastanawiam się nad zestawem 7.1.2 ale w opisie tej konfiguracji dodatkowe dwa głośniki są na frontowej ścianie nie zaś suficie tak doczytałem w manual-u onkyo do modelu rz840 na str. 60.
zestaw 7.1.4 już zgodnie z oczekiwaniem 4 na suficie ale trochę irytujące że producent tylne głośniki karze poprzez dodatkowy wzmacniacz łączyć a można by wykorzystać kanał 2 strefy.
Pomieszczenie jakieś 22 m2 wysokość ok 2.60m , trochę roboty było by przy montażu w suficie głośników podtynkowych więc pozostaje opcja pudełkowa i pytanie jakie do tego posiadanego zestawu ?
 

Waldemar-VUK

New member
pozostała kwestia jaki zestaw dobrać do obecnych i dlaczego producent nie chce wykorzystać drugiej strefy jako zestaw tylnych głośników a proponuje korzystać z dodatkowego wzmacniacza ?
 

DarkMag

New member
Bo amplituner nie ma tyle końcówek. Max to 7.2.2. na dwa dodatkowe na suficie braknie końcówek i musisz dać wzmacniacz pod pre amp.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Jak masz w planach wymianę amplitunera, to nie musisz sobie zawracać głowy końcówką mocy... Denon AVC-X6500H ma wszystko bez potrzeby dołączania końcówek mocy i sprzęt made in Japan! A nie jakieś badziewie made in Malezja, czy made in china!
Chyba, że planujesz sobie poprawić dźwięk przednich kolumn, wówczas 3 kanałowa końcówka mocy bardzo wskazana...
Ja nawet w okresie kiedy użytkowałem topowego Denona AVC-A1HDA to korzystałem z dwóch końcówek mocy Monster power MPA 3250 i MPA-2250. Nawet w takim wysokim modelu - poprawa dźwięku i dynamiki była wyraźnie odczuwalna.
 
Ostatnia edycja:

Waldemar-VUK

New member
Idąc dalej tropem instrukcji na stronie 61 mamy wykorzystane wszystkie końcówki łącznie z 2 strefą , zamiast 2 strefy gdyby producent przewidział możliwość wysterowania tej że końcówki by uzyskać 7.1.4 zamiast 7.1.2 plus 2 strefa o tę konfiguracje trzeba by zapytać producenta bo 2 strefa chyba nie często jest stosowana i tam można by dopiero podpiąć dodatkowy wzmacniacz .
A tak mamy nie wykorzystaną końcówkę dla 2 strefy a brakuje dla dwóch kanałów dla systemu 7.1.4 .
Takie moje teorie tylko .
Ale głównie chodzi mi o dobór głośników do obecnego systemu 7.1 by uzyskać 7.1.2 lub 7.1.4 w rozsądnych granicach ?
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
W rz840 masz 9 końcówek, jak je podzielisz zależy co ustawisz w menu konfiguracji,
Np. 5.2.4 lub 7.2.2 lub 5.2.2 plus druga strefa.
Umieść głośniki zgodnie z wybraną dla siebie konfiguracją włącz kalibrację a ampli zajmie się resztą.

A głośniki może te JAMO do kompletu.
A co do konfiguracji to polecam .7.2.2
 
Do góry