Głośniki do TV z wejściem optycznym

des76

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Jest to mój pierwszy post, ale czytelnikiem forum jestem od kilku lat.

Szukam głośników do TV podłączanych po optyku. Polecane na forum były m.in. Philips Fidelio E2 (BTS7000) i Definitive Technology Incline. Akurat mam oba zestawy u siebie i już praktycznie zdecydowałem się na DT Inclyne, ale pojawił się problem - brak dźwięku we filmach DTS-HD, DTS-MA itp. (we Philips'ach zresztą też).
Proszę o polecenie głośników/soundbar-ów (co lepsze waszym zdaniem), które bez problemu odtworzą taki dźwięk? Zapytacie pewnie a do jakiej kwoty - Philips kosztują 1100 PLN, DT Inclyne 1495 PLN - więc coś w okolicach tej kwoty.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Problemu o którym piszesz nie rozwiążą głośniki, tv ni wypuści więcej niż dts i to już musi być jakiś lepszy.
 

collider

New member
Bez reklam
Przede wszystkim to optyk jest tu ograniczeniem bo nie przepuszcza wszystkich formatow dzwieku tak jak np. HDMI.
 

des76

New member
Witam - dziękuje za zainteresowanie.

TV to Samsung H6700 i odtwarza akurat te formaty przez własne głośniki. Podłączyłem Philips'y po HDMI i też cisza.
Czyli co - soundbar/soundbase? Czy jakiś odtwarzacz sieciowy ? Czy amplituner i jakieś 2 małe fronty?
W każdym z tych rozwiązań cena się winduje i pojawia się pytanie czy warto się w to bawić...

Proszę Was jednak o podanie co na pewno zaspokoi moje potrzeby, żebym wiedział jakiej klasy jest to sprzęt i jakiego rzędu są to koszty.
Pozdrawiam.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Jakie formaty ten Samsung odtwarza hdmaster? zwykły DTS to się zgodze,po drugie jak juz tu napisano ograniczeniem też jest sam optyk więc!Twój ruch teraz się okresl czego oczekujesz i przedstawia swoją wizję.Pozdro
 
Do góry