Głośniki do Philipsa

Polish

New member
Od Czerwca mam telewizor Philips pfl5507, 42''.
Wszystko działa fajnie i jestem ogólnie zadowolony, jednak pomyślałem o dokupieniu do niego głośników, gdyż te wbudowane są dość ciche i słabe. Jednak nie mam absolutnie żadnego pojęcia nt. audio, więc nie wiem od czego zacząć. I tutaj właśnie chciałbym się zwrócić do was o pomoc - co opłaca się kupić, a czego odradzacie, ile ma być tych głośników (4 czy 2), czy wystarczy kupić tylko dwie kolumny, czy potrzeba jakiegoś wzmacniacza czy coś w tym stylu, czy wystarczy tylko podpiąć te głośniki wprost do TV? Cena na jaką mógłbym sobie pozwolić to jakieś 2000 w porywach 3000 zł. Pokój jakieś 4x4.5m
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Napisz czego chcesz słuchać? Tylko telewizji? Skąd? Kablówka? Jaka? Satelita? Jakiś odtwarzacz DVD/BD? Laptop? Jak to co już masz, jest aktualnie podłączone?
 

Polish

New member
No przede wszystkim oglądanie filmów (telewizja - mam cyfrę plus hd), mam odtwarzacz dvd z manty. Słuchanie muzyki też wchodzi w grę. No i jeszcze można dodać granie, bo mam xboxa podłączonego.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Czyli system 5.1 lub taniej 5.0 :) to już jest jakaś informacja. W tej cenie to najtańsze elementy. Ewentualnie sam amplituner i fronty. Po jakimś czasie central i surroundy. A jeszcze później sub.
 

Polish

New member
na jakie parametry w ogóle zwracać uwagę przy wyborze głośników? czy opłaca się kupować kino domowe do 1000 zl?
 

Polish

New member
Ostatnia edycja:

Polish

New member
A co powiecie na ten zestaw?
Samsung HT-E5550 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

plus do tego takie coś, żeby nie trzeba było ciągnąć kabli przez cały pokój do tyłu.

Moduł bezprzewodowy SAMSUNG SWA-5000 (2981946095) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy taki moduł bezprzewodowy pogarsza jakość dźwięku?
Tylko proszę mi nie pisać już któryś raz z rzędu, że za 1500 zł nie można kupić kina domowego. To samo słyszałem o telewizorze. Kupiłem względnie tani i jestem zadowolony.
 
Ostatnia edycja:
Do góry