Głośniki do Marantz SR 5004

yah0o

New member
Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem ampli Marantza SR5004. Potrzebuje dobrać do niego głośniczki, mój budżet określam na ok. 2k. Pokój w którym będą stały głośniki, to salon w domu jednorodzinnym o dość nieregularnym kształcie wielkość ok 40-45 m2. Pierwszym moim zamierzeniem było kupno zestawu 5.1, ewentualnie 5.0. Po lekturze różnych opinii skłaniałem sie ku zakupowi zestawu Jamo S606 z subem 200. Jednak ostatnio poczytałem też troche negatywnych opinii zarówno o samym Subie (za słaby, jak i o monitorkachS602 - też za słabe) Pytanie czy do tej wielkości pomieszczenia taki zestaw by wystarczył? Czy warto zamienić w tym zestawie monitorki S602, np na S604 i i Suba na 250W? Co z centranym?
Z drugiej strony, może możecie polecić jakieś inne kolumienki w tych okolicach cenowych? Jbl E80? KEF c7? A może inne. Rozpatruje też ewentualną opcję zakupu 2 frontów i wstrzymaniem się z resztą inwestycji aż do odłożenia niezbędnych środków. Co radzicie? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
 

etemmu

New member
Na 45m to juz potrzeba dobrej mocy, bez mocnego suba 12" sie nie obejdzie.
Na razie zainwestuj w mocne fronty i postaraj sie "zagracić" salon dywanami, obrazami, meblami, paprotkami itd, fotelami..
Kolumhy..hmm jakies duze :) Dali Concept 6, jamo S608 .
Przy okazji, odsluchiwales juz tego Marantza ? Jak oceniasz muzycznie?
 

yah0o

New member
dylematy

Niestety Marantza nie miałem okazji jeszcze usłyszeć - kupiłem go w ciemno po bardzo okazyjnej cenie w Holandii. Z tego co sie zdążyłem zorientować - sprzęt bardzo przyzwoity. A co do moich dylematów, zdecyduje sie jednak na opcję zakupu najpierw samych kolumien stereo. No i nasuwa sie następne pytanie co wybrać, czy możecie coś polecić - cena do 2k

Patrzyłem na takie głośniczki:

KLIPSCH F2 -
Quadral QUINTAS 700
KEF C7 -
JBL ES80 -

i wpomniane przez etemmu:

JAMO S 608 -
DALI CONCEPT 6



Głośniki docelowo będą używane w stosunku 50/50 filmy/muzyka.

Zależy mi na dynamicznym basie, ale nie kosztem całej reszty pasma ;)
Słucham głównie techno/elektro, rapu , czasem Rocka


Btw może ktoś z forumowiczów orientuje sie gdzie jest jakiś dobry punkt w Warszawie, gdzie przynajmniej większość z tych kolumien można by było odsłuchać?

P.S oczywście jeśli byście mieli jakieś sugestie co do innych głośników niż te powyżej, będe wdzięczny.

Dzięki i pozdrawiam
 

piotr818

New member
Bez reklam
Niestety Marantza nie miałem okazji jeszcze usłyszeć - kupiłem go w ciemno po bardzo okazyjnej cenie w Holandii. Z tego co sie zdążyłem zorientować - sprzęt bardzo przyzwoity. A co do moich dylematów, zdecyduje sie jednak na opcję zakupu najpierw samych kolumien stereo. No i nasuwa sie następne pytanie co wybrać, czy możecie coś polecić - cena do 2k

Patrzyłem na takie głośniczki:

KLIPSCH F2 -
Quadral QUINTAS 700
KEF C7 -
JBL ES80 -

i wpomniane przez etemmu:

JAMO S 608 -
DALI CONCEPT 6



Głośniki docelowo będą używane w stosunku 50/50 filmy/muzyka.

Zależy mi na dynamicznym basie, ale nie kosztem całej reszty pasma ;)
Słucham głównie techno/elektro, rapu , czasem Rocka


Btw może ktoś z forumowiczów orientuje sie gdzie jest jakiś dobry punkt w Warszawie, gdzie przynajmniej większość z tych kolumien można by było odsłuchać?

P.S oczywście jeśli byście mieli jakieś sugestie co do innych głośników niż te powyżej, będe wdzięczny.

Dzięki i pozdrawiam


Z tego zestawu zdecydowanie
KEF 7 potem KLIPSCH F2 i JBL ES80
Quadral QUINTAS 700 grają dobrze ale nie z Marantzem którego także posiadam ale inny model
to moje skromne zdanie
pozdrawiam
ps. Marantz gra bardzo równo nie uwydatnia pasma tak jak Yamaha dlatego te kolumny.
 

yah0o

New member
and the winner is...

:hmm:No dobrze, z waszych opinii wynika, że pozostają powiedzmy dwie kolumny JBL ES80 i KEF C7. Czy KEF C7 faktycznie będą gorzej sobie radziły z muzyką jakiej słucham(elektro/techno/rap/rock) przy takiej wielkości pomieszczenia? Intuicyjnie i pododatkowej lekturze na highfidelity.pl skłaniam się właśnie w ich kierunku.Do tego piotr818 polecał KEfy pod kątem wzmacniacza który posiadam. Jednocześnie nie przekreślam JBL - sam nie jestem audiofilem i cenię sobie tą marke. Cena obydwu tych zestawów jest praktycznie taka sama. Może ktoś przytoczy jakieś za i przeciw::) Pozdrawiam
 

Trakkah

New member
W takim budżecie co masz na fronty zdecydowanie powinieneś sprawdzić Kef C7. U mnie grały z H/K avr 255 i było bardzo dobrze.. Dla mnie w odsłuchu C7 zdecydowanie lepiej wypadły niż JBL ES80, Jamo S606 czy Klipsch F-2.
Marantz + Kef to częste i dobre połączenie... Dużo słuchasz muzyki i tutaj Kef ma przewagę, natomiast przy kinie JBL czy Klipsch wypadną pewnie ciut lepiej...
Jak możesz to najlepiej sam to sprawdź i odsłuchaj :)
 
Ostatnia edycja:

yah0o

New member
c.d

Witam,

pozwolę sobie podnieść temat.

Jestem już po odsłuchu KEF C7, oraz JBL ES80. Faktycznie bardziej do gustu przypadły mi te pierwsze - bardziej klarowny dzwięk, bas może odrobine słabszy niż w JBL ES80, ale z zupełnie wystarczającą dynamiką. I juz praktycznie jestem zdecydowany, ale zamącił mi w głowie znajomy, polecając kupno używanego zestawu stereo -B&W DM603 S2, ceną zbliżone do nowych KEf ów. Pytanie do forumowiczów(zakładając że stan używanych głośników jest ok.) czy B&W DM603 S2 zagraja lepiej od KEF C7. Trochę ciężko jest z odsłuchem B&W, więc musiał by to być zakup "w ciemno"

Pozdrawiam
 

Kaszan

New member
B&W 603 są bez dwóch zdań lepszymi kolumnami od c7 ale mają dosyć charakterystyczne brzmienie, które nie wszystkim pasuje. Nie słuchałem ich niestety nigdy z Marantzem ale z Harmanem mi pasowały i gdybym ja stał przed podobnym wyborem pewnie wziąłbym B&W- pod warunkiem, że są naprawdę zadbane.
 

Kaszan

New member
Niektórzy twierdzą, że brzmienie jest trochę "podkolorowane" i ostre, dlatego raczej na pewno nie zgrałyby się z Denonem i Yamahą. Z Twoim Marantzem może być ok, choć na pewno lepiej by grały z NAD-em czy Harmanem. Lepiej natomiast powinny zagrać basem od c7 na Twoich 40m. Weź też pod uwagę czy problemem nie będzie rozwinięcie systemu do 5.0 (dostępność 601 lub 602 na tył, oraz centrala, a także ich cena)
 

yah0o

New member
hmm

Fakt, o tym nie pomyślałem, chociaż na szybko przejrzałem nasz najpopularniejszy serwis aukcyjny i wpadł mi w oko taki o to centralny b&w B&W CC6 S2 CZARNY (949902269) - Aukcje internetowe Allegro . Gorzej z 602 , bo ich na teraz nie ma. Poradźcie z czym najlepiej takie B&W mogły by zagrać, jeśli nie znajdę 602 ? A może wogóle nie mieszać głośników z różnych producentów? Sam już nie wiem, zawsze zostaje mi KEF C7:)

help
 

Kaszan

New member
Central od B&W to mus- tu niestety alternatywy nie ma. 602 i 601 dosyć często się pojawiają z drugiej ręki na allegro albo na giełdach internetowych. Jeśli chodzi o surroundy można też poeksperymentować z innymi producentami ale tu już nie polecam kupowania w ciemno- musisz dobrać coś co będzie zbliżone brzmieniem i estetyką do frontów. Sub może być zupełnie z innej parafii- byleby dobrze spełniał swoją rolę. W każdym razie pamiętaj, żeby się nie spieszyć, żeby nie kupić badziewia.
Inna sprawa, że jeśli podpasowały Ci Kefy C7 to może nie warto kombinować? Pojęcia "lepszości" jest bardzo względne i nie jest powiedziane, że B&W będą podobać Ci się bardziej niż Kefy. Może spróbuj posłuchać jeszcze jakiś kolumn np. Klipschów albo Dali.
 

KondziorR

New member
Witam,
przepraszam za odgrzewanie tematu, ale pare lat juz ma, czasy sie zmieniły :)

Zostałem szczęśliwym posiadaczem Marantz SR5004 w spadku przypadły mi tez głośniki QUADRAL QUINTAS 500F, niestety jeden gwizdek w jednej z kolumn nie działa, naprawa to kilkaset zł... A ja mam wrażenie, że nie do konca sa wstanie napedzić pokoj, w ktorym stoja. Oczywiscie jak odkrece moc to sasiad nie zaśnie, ale chyba nie o to tu chodzi.

KEF c7 ciężko juz dostac, jest jedno ogłsozenie ale 300km...
Może jest po tych 10 latach odkad powstał temat, cos godnego polecenia?

Pokój ma ~20m2, prostokąt głośniki stoja na dłuższej scianie.
BR obojętne czy przod czy tył,
Filmy vs muzyka - 50%/50%
Muzyka przerozna od rocka przez house po hip hop :p
Budżet do 1000zł

Myśle, że z czasem bede chcial zainwestowac w suba do filmow, chyba ze glosniki juz dadza mi takiego kopa ze nie bedize potrzebny.

Czytać cos tam czytałem, ale w dosluchach jestem zielony, nie mam zadnego doswiadczenia dlatego prosze was o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
JBL Studio 280 świetne kolumny do muzyki i do kina ,duży dźwięk podany z klasą ,ewentualnie rozglądnij się za starszą wersja np .Studio 190 - wygląd "kańciasty" ale brzmienie konkretne
Z nowszych konstrukcji dobrą alternatywą mogą być Klipsch
 

KondziorR

New member
fajnie to wyglada, ale nie moj budżet :)
tak jak napisałem, obecnie dysponuje ok 1000zł

Czy używane kef c7, wspomniane w tym wątku 10lat temu ;) nadal są godne polecenia?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jasne, Kef to dobre kolumny tylko oczywiście JBL generują potężniejsze brzmienie ,ewentualnie rozejrzyj się za Magant Quantum to tez niezłe kolumny o dużej skali dźwięku - jeżeli już jesteśmy przy niemieckich konstrukcjach też może być coś z oferty Cantona - np. Canton GLE 470 z podbitymi krańcami pasma i lekko dudniącym basem

Na ścisłość za 1000zł pewnie by kupił nowe kolumny np Heco Victa
 
Do góry