Głośniki do kina domowego, mały pokój

rafaaaal

Member
Witam Panowie

Jestem w trakcie przeprowadzki i większość funduszy zjadł remont ale jak wiecie człowiek się przyzwyczaja i coś grać musi:).

Pokój taki dzienny gdzie będzie audio ma z 11,5m.

Do zasilania całości pozostał mi mój staruszek Sony STR-DE-400

Jako, że nie mam miejsca do rozstawienia głośników z tyłu zostaje mi tylko obstawienie frontowej ściany.

Interesuje mnie tylko dokupienie głośników do tego staruszka, myślałem o zestawie
Yamaha NS-P60

Co myślicie o takim połączeniu? Główne zastosowanie to do TV i oglądania filmów ale bez muzyki też się nie obejdzie.

Czy te głośniki surround mogą stać na froncie czy muszą być powieszone z tyłu?

Jest jeszcze opcja
Harman Kardon SB 10 ale jakos przekonania mi brakuje do tych soundbarów

Kwota na same głośniki do tysiaka. Audiofilem nie jestem ale sam dźwięk z TV mi nie wystarcza.

Proszę o poradę bardziej doświadczonych. Najlepiej jakby pozostały głośniki tylko z przodu 2 plus center ze wględu na miejsce.


Rozumiem ze same ns60 do tego to głupi pomysł.
A jakieś fame frotny do tysiaka pod tego staruszka?

Aktualnie mam Altony ale to spore kolumny i na nowy mieszkaniu nie ma mowy zeby mi gdzieś weszły.

Jestem w kropce a czas nagli, wybór chyba padnie na Monitor audio bx2, boje sie tylko że mój soniak sobie z nimi za dobrze nie poradzi, podobno to wymagające głośniki

I jakie kable do podłączenia tego proponujecie?
W przyszłości jak już trochę się odkuje po przeprowadzce zmienię starego soniaka;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rafaaaal

Member
SB 10 - interesował mnie ze wględu na cenę jaką miałem dostępną. Na szczęście lub też nie został mi sprzątnieny sprzed nosa.

Teraz zostaje mi dobór w miarę frontów, które w przyszłości będę mógł wykorzystać przy rozbudowie. Chyba idę dobrą drogą ale początkowo już znacznie droższą, no nic kiedyś trzeba zrobić ten pierwszy krok.

Do BX2 - musiałbym mieć dodatkowo podstawki i to trochę przedraża sprawę

MR4 - chyba narazie jest liderem

ale jest jeszcze oli 30

Grunt, że decyzja coraz bliżej.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oli30 chyba już niedostępne. Teraz są pod nazwą Melodika BL30. MR4 też fajne kolumny. Z niedrogich i dość małych podłogówek masz jeszcze Kef C5, Indiana Line Nota 550, Wharfedale Diamond 10.6.
 

rafaaaal

Member
Z tych opcji najbardziej mi pasuje Mr4 lub bx2. To dobry początek do dalszej budżetowej rozbudowy.
Niestety moja luba nie podziela tej opinii, wybuchnie wojna domowa i zacznę żałować, że sie nie załapałem na tego HK SB 10;)
 
Do góry