G30 pytania do doświadczonych użytkownikw

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam, jestem nowym,zadowolonym użytkownikiem TX-P42G30E z 5 gwarancją Panasonic którą sobie spokojnie docieram...

Kilka pytań:

1. Jak dokonać upgreadu softu mam 1317 i czy warto? Gdzie go dokładnie znależć sieć czy usb?

2. Czy warto podłączyć internet do TV a jak tak to czy przez polecany adapter bezprzewodowy DL-WY10E-K za 280zł czy wystraczy Netgear WNDA3100 za 135zł lub coś podobnego. Mam w domu WIFI. Jakie plusy z netu w TV? Warto?

3. Czy można podłączyć klawiature do TV co to daje, jakie + i -

4. Jak wejść w tryb serwisowy w tym modelu aby zobaczyć ile świecił się panel.

5. Jaki dysk 2.5 cala można podłączyć i jak sformatowany? Fat32, FatEx czy NTFS ?

6. Czy odbierając programy przez karte CI można nagrywać bezpośrednio na dysk lub pendrive? Jaki format?


Uffff

Pozdrawiam

M.
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
nic? nikt nie dłubał w ustawieniach G30

serio nic? nikt nie chce podzielić się opiniami? wchodzenia w tryb serwisowy już się nauczyłem :) miałem 18h na razie... czyli nowa była... docieram dalej jak ktoś powie mi więcej o internecie na WiFi, klawiaturze i innych zaletach to miło będzie. :(
 

Frog_PL

New member
Wystarczy Netgear. Korzysci z neta w TV ? Dostep do YT,FACEBOOKA i tym podobnych. Mozliwosc aktualizacji TV oraz przesylania filmow przez mediaserver jakis.
 

ranczo

New member
Bez reklam
internet do telewizora jak najbardziej
zalety:
1 - korzystanie z serwisów internetowych
(youtube, picassa, iplex, ipla i inne)
2 - wymiana oprogramowania
3 - korzystanie z DNLA np. masz zdjęcia na komórce i chcesz ją "na szybko"
innym pokazać w powiększeniu na TV lub oglądać filmy po sieci z kompa
lub serwera NAS
4 - klawiatura potrzebna do korzystania z wyszukiwarek w serwisach
internetowych
podłączenie do sieci ja mam po kablu do rutera (najmniej skomplikowane i najtańsze) :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
ruter mam z 15m od TV... stąd myślę o akces poincie WIFI nie wiem tylko czy oryginalny czy "jaki bądź". Klawiatura rozumiem może być na USB (kabelek) lub bezprzewodowa?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
opcje serwisowe G30

hmm czy na pewno starczy accces point na usb jak Neetgar?

Czy ktoś ma rozpisane i opisane pożyteczne fuknkcje serwisowe w G30 by sobie czegoś nie poprzestawiać?
 

Samur_aj

New member
Aby połączyć TV z netem to albo karta sieci bezprzewodowej zwana też adapterem (ale wtedy potrzebujesz też AP) albo rutera za pośrednictwem kabla. Różnicy w użytkowaniu nie ma żadnej.
Neetgar o którym piszą to nic innego jak model AccessPointa - może być Belkin, Linksys lub każdy inny.
 

dukati

New member
Jak masz wifi w domu, to wystarczy ci router z funkcją Acces Point Client. np. Tp-LINK TL-WR543G ZA 70 ZŁ. Mam ten telewizor i ten router. Router odbiera sygnał wifi i kablem podłączony jest do telewizora. Działa bardzo dobrze. Polecam
 

dukati

New member
Nie wiem o co chodzi z tym linkiem bo nie chce mi się czytać, ale dostęp do ipla i iplex mam. A router do telewizora mam podłączony kablem RJ45 a nie usb. pzdr
 

Samur_aj

New member
Jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Jak pisali poprzednicy jeśli masz internet bezprzewodowy w domu i nie masz zamiaru ciągnięcia dodatkowego kabla to kup dowolny AP lub dedykowany.
Jeśli nie masz internetu bezprzewodowego to na nic Ci AP lub dedykowana karta na USB. Najtaniej wychodzi przewód 1zł/mb.
 

dukati

New member
Samuraj, nie wprowadzaj go w błąd. Nie może być dowolny AP, tylko AP CLIENT. Tylko router z funkcją klient może odebrać sygnał po wifi.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
reasumując zamiast tego oryginalnego adaptera Panasa może być takie coś: Netgear WNDA3100 koszt 130 zł na USB nie wisi na żadnym kablu ot będzie wetknięte w jeden z 3 usb ;) czy tak?

Pozdr.

M.
 

GORB

New member
reasumując zamiast tego oryginalnego adaptera Panasa może być takie coś: Netgear WNDA3100 koszt 130 zł na USB nie wisi na żadnym kablu ot będzie wetknięte w jeden z 3 usb ;) czy tak?

Pozdr.

M.

U mnie na 50G30E działa NetGear Next Wireless 802.11n RangeMax USB 2.0 Dual Band (2.4GHz or 5GHz) (WNDA3100-200PES) v2.

Sposoby podłaczenia do sieci masz opisane w instrukcji obsługi.

Swoją drogą to instrukcja zaleca uzywanie przedłużacza do adaptera wi-fi. Czy ktoś wie dlaczego?
Ja podłączyłem bez kabelka i dziła bezproblemowo, zednych zakłóceń pracy TV też nei zauważyłem.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Swoją drogą to instrukcja zaleca uzywanie przedłużacza do adaptera wi-fi. Czy ktoś wie dlaczego?
Ja podłączyłem bez kabelka i dziła bezproblemowo, zednych zakłóceń pracy TV też nei zauważyłem.

może access point wetknięty na stałe w port USB TV może potencjalnie w jakiś sposób zaszkodzić lub zakłócić TV? :roll:

NetGear WNDA3100 został już zamówiony pozostaje czekać na przesyłkę i zacząć śmigać w necie na TV, swoją drogą podłączyłem dysk 2.5" do TV i na USB zasilany jest na USB1 i USB3 zasilany jest bez problemu ale na USB2 (pika) co oznacza potrzebę wpięcia rozgałęzionego kabelka USB w drugi port USB - nie dostaje odpowiedniego napięcia. Drobiazg. Obsługa dysku super z podglądem w Sharpie tego nie miałem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry