Funkcja True-HD.

Maxmilicjant

New member
Jak spowodowaź aby uzyskać włczenie funkcji True-HD w amplitunerze Samsung HW-C700. Podłączenie wykonywałem na różne sposoby: kabel HDMI, kabel internetowy-połączenie DLNA, oraz USB. Podłanczałem różne żródła, ale nie wiem czy były tam pliki True-HD. Podłanczałem film 3D,oraz Blu Ray-bez efektu. Cz do zadziłania funkcji True-HD jest potrzebne podłączenie odtwarzacza Blu Ray ?
Dziękuję za odpowiedz w tym temacie.
 

Prokop

New member
Bez reklam
DD TrueHD nie jest żadną funkcją, tylko formatem bezstratnej kompresji dźwięku (internet się kłania i wiedza jaką można tam znaleźć). Po pierwsze to dźwięk musi być zapisany w tym właśnie formacie. Po drugie urządzenie na którym jest odtwarzany dany plik z zapisanym dźwiękiem TrueHD musi wysyłać go bez ingerencji w niego tzw bitstream. Po trzecie złącze przez które można wysłać ten format to tylko HDMI, chyba że odtwarzasz plik po sieci ale to inna kwestia. No i po czwarte urządzenie do którego dostarczamy taki sygnał np amplituner musi potrafić zdekodować ten format. Jeśli ty nawet nie wiesz czy masz dźwięk zapisany w tym formacie to sory ja wróżką nie jestem, bez obrazy oczywiście :)
 

Radoslav

New member
(...)Podłanczałem różne żródła, ale nie wiem czy były tam pliki True-HD. Podłanczałem film 3D,oraz Blu Ray-bez efektu. Cz do zadziłania funkcji True-HD jest potrzebne podłączenie odtwarzacza Blu Ray ?
Dziękuję za odpowiedz w tym temacie.

Skoro nie wiesz czy masz źródło sygnału TrueHD to jak chcesz je uzyskać? To tak samo jakbyś chciał ze zwykłego PCM uzyskać choćby DTS (czy DTS-MA). Jeśli dana ścieżka nie jest zapisana w takim dokładnie formacie to nie uzyskasz go przez "ręczne wymuszenie".

PS: Poza tym Dolby TrueHD to nie jest "funkcja", a format zapisu ścieżki audio... ;)
 

Maxmilicjant

New member
Rozumiem Wasze wyrzuty za moją niewiedzę, ale wybaczcie.... wiek już chyba nie pozwala mi "łapać" tych rzeczy. W takim razie tylko jeszcze jedno pytanie: czy można w jakiś sposób uzyskać choćby fragment utworu zapisanego w takim formackie tj. True-HD ? Czy jeżeli ściągnę go na komputer, a następnie za pomocą przewodu HDMI prześlę do amplitunetra dokonam weryfikacji działania tej funkcji ?
 

Maxmilicjant

New member
No niestety. Ściągnąłem próbki plików które mnie interesują i nic. Puściłem to kablem HDMI do amplitunera za pomocą tego odtwarzacza PotPlayer i kompletnie bez rezultatu. Na wyświetlaczu nic się nie wyświetliło. Co ciekawe, po połączeniu komputer wykrył amplituner, gdzie można dokonywać różnej konfiguracji głośników. W zakładce obsługiwane przez amplituner formaty jest m. innymi format True-HD, czy też DTS-HD.
Powyższe fakty świadczą, że jednak mam uszkodzony jakiś element amplitunera który obsługuje te formaty ?
Dziękuję.
 

ranczo

New member
Bez reklam
a gdzie jest napisane że ten odtwarzacz PotPlayer wyposzcza na HDMI dźwięk HD ?
Może to jest przyczyna.
Spróbuj z odtwarzacza sprzętowego.
 
Do góry