Full HD z PC na Philips 42PFL7762

DmN

New member
Witam.

Głęboko zastanawia mnie taki problem: od kilku dni mamy telewizorek Philips 42PFL7762. Zgodnie z tym, co napisane jest w instrukcji - obsługuje max 1360x768 puszczone z kompa (kabelek DVI - HDMI). Oczywiście nie ma żadnego problemu, żeby puścić taką rozdzielczość z kompa na TV - wszystko jest OK. Pytanie moje jest takie: dlaczego nie można puścić nic więcej, a dokładnie 1920x1080? Dlaczego właśnie z kompa nie obsługuje takiej rozdzielczości (wyświetla komunikat, że ten format nie jest obsługiwany), a z urządzenia FullHD po HDMI potrafi go przyjąć (wg specyfikacji obsługuje 720p, 1080i i 1080p)? Czym różnią się te sygnały i jakie są opcje, żeby jednak udało się wyciągnąć pełne HD z kompa (zależy mi na tym)? Wstępnie rozglądając się na allegro nie zauważyłem karty z wyjściem HDMI (może za krótko szukałem), jedynie z adapterami, tylko czy to coś zmienia? Może sprawa jest banalna (stery, ustawienia), może troche bardziej skomplikowana (karta, adapter), nie wiem :( Oczekuję na wszelkie informacje/propozycje

Zapewne znajdzie się ktoś, kto będzie potrafił odpowiedzieć na moje pytanie (mam nadzieje), więc z góry dziękuję za wszelkie chęci!

Pozdrawiam - DmN
 

DmN

New member
To znowu ja... nie doczekalem sie widze zadnej odpowiedzi na moj problem :( Czy to rzeczywiscie takie skomplikowane jest?

Czytam, kombinuje, walcze, cuduje... niestety nic ciekawego nie osiagnalem. Nie moge za nic wyjsc ponad 1360x768. Zainstalowalem nowe stery do mojej karty (Radeon x1300), jest w nich opcja wymuszenia 1080p (Force 1920x1080@60Hz), niestety nawet po jej aplikacji TV wyswietla komunikat o braku obslugi tej rozdzielczosci :( Podpinalem ostatnio tuner N-ki - bez przeszkod idzie 1080i, TV wykrywa go bez problemu i jesli sie nie myle - pozwala na odwzorowanie 1:1 (bez przeskalowania) - z tego co sie przyjrzalem na szybko - wyswietlane np. menu jest zyleta.

Aktualnie na kompie TV wykrywany jest jako "1080p TV". No rece opadaja, ze nie idzie w takim ukladzie :/ Niech mi ktos wyjasni, dlaczego komp na kablu DVI - HDMI nie jest przez TV rozpoznawany jako urzadzenie HDTV (bo chyba o to chodzi) tylko PC. Czy da sie jakos (nie wiem, zasymulowac??) ustawic wyjscie kompa jako urzadzenie HDTV?

Przyjrzalem sie dokladniej ofercie kart graficznych na allegro - juz znalazlem karty z wyjsciem HDMI. Pytanie, czy jesli taka bym kupil - bede mogl wyciagnac na tym TV 1080p? Bo w przeciwnym wypadku to nie ma sensu.

Czekam dalej na jakies iNFO,
pozdroofki w zalaczeniu!
DmN
 
Do góry