Full HD czy raczej 100Hz

rude_boy

New member
Witam,

jestem przed zakupem plazmy 50". Z tego co widze to Samsung ma calkiem niezly stosunek cena/jakosc. Mam do wydania ok 3500 PLN.

Przechodząc do sedna, czy lepiej kupic HD Ready 100Hz (50A451) czy raczej Full HD ale 50Hz (50A551)?

pozdrawiam,
rude_boy
 

broda1725

New member
Bez reklam
Panas jest 100hz a co do Sama to wszystko zależy czy np. jest ci potrzebne te Full HD(jaka odległość oglądania ?) a co do 100 czy 50 hz to jest indywidualnie, mi np. 50hz bardzo przeszkadza oczy mi się bardzo szybko męczą w plazmach "hz" to tak jak w CRT tylko mruganie likwiduje czym większa częstotliwość odświeżania, co innego jest w LCD.
Najlepiej idz do sklepu i ocen sam czy ci nie przeszkadza. Osobiście bym wybrał 100hz.
 

rude_boy

New member
broda1725 napisał:
Panas jest 100hz a co do Sama to wszystko zależy czy np. jest ci potrzebne te Full HD(jaka odległość oglądania ?) a co do 100 czy 50 hz to jest indywidualnie, mi np. 50hz bardzo przeszkadza oczy mi się bardzo szybko męczą w plazmach "hz" to tak jak w CRT tylko mruganie likwiduje czym większa częstotliwość odświeżania, co innego jest w LCD.
Najlepiej idz do sklepu i ocen sam czy ci nie przeszkadza. Osobiście bym wybrał 100hz.

jezeli to jak w crt, to chyba wezme 100Hz, ostatnio u tescia ogladalem na crt 50hz i wkurz mnie to mruganie (od paru lat mam crt 100 hz)...

chyba nie bede ladowal sie w full hd, bo ogladane bedzie z ok 3 metrow, sygnal z cyfry, dvd, divx
 

adam-ant

New member
Ja też wybrałbym 100Hz zamiast FullHD (przy tej odległości oglądania).
Ale przy tym przedziale cenowym może warto spojrzeć na model PS50B450? Mało co prawda jeszcze o nim wiadomo, ale osobiście odrzuciłem możliwość kupna właśnie modeli A451 i A551 z uwagi na liczne komentarze o buczeniu elektroniki, kiedy wyświetlane są jasne obrazy.
 
Do góry