Full HD czy HD ready do gier

Pioni3r

New member
Witam.
Chcę sobie kupić jakiś lcd max do 37 cali. Telewizor będzie używany do przważnie do gier (mam zamiar kupić pleya 3) oraz do oglądania kablówki. I mam pytanie czy warto inwestować w full hd czy wystarczy dh ready (max do 4 tyś.) Wiem że jakość przy full hd jest lepsza ale czy jest to duża różnica. I jakie telewizory polecacie. Najlepiej do 4 tyś.
 

rafaello

New member
Witaj,

Musisz podać więcej szczegółów. Najlepiej procentowo - z jakiego źródła będziesz korzystał.
Stwierdzenie "Wiem że jakość przy full hd jest lepsza..." jest zbyt absurdalne, trochę musisz na forum poczytać;)

Pzdr,
 

Pioni3r

New member
hmm 50% gra i 50% oglądanie. Inaczej tak jakoś nie umiem wyjaśnić. Ale czy duża jest różnica w jakości obrazu (dla gier ) bo jeżeli nie to nie będę kupował lcd z full hd za 4 kafle a kupie sobie jakiego lcd za 2500 z hf ready. Pytam się ponieważ kupuję tv dla pleya 3
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wygląda na to że ograniczenie cenowe pokazuje że tylko 37 X 3000 Toshiba spełni Twoje oczekiwania .
 

Pioni3r

New member
kiki napisał:
wygląda na to że ograniczenie cenowe pokazuje że tylko 37 X 3000 Toshiba spełni Twoje oczekiwania .



Ale rozumiem że jest to full hd bo jak wpisałem w google o wyskoczyło mi parę stron ale nigdzie nie pisało czy to full hd
 

pithorr

New member
Napiszę jak to wygląda u mnie na Sharpie 46XD czyli Full HD 1080...

Komp jest podłączony... 2 kablami: DVI > HDMI oraz analogowym D-Sub.
Dlaczego? Standardowo korzystam z niego na pełnej rozdzielczości czyli 1920x1080 po HDMI (obraz żyleta, zdjęcia rewelacja), ale większośc gier takowej nawet nie obsługuje, a jeśli nawet to myślę że karta by nie zdzierżyła :) Z kolei po przełączeniu karty na standardowe PC-towskie 1024x768 coś paskudnego dzieje się obrazem na wejsciu HDMI - jakieś takie linie w ząbki się pojawiają. Takiego paskudztwa z kolei nie mam na analogowym D-Sub. Telewizor sobie elegancko apskejluje :) obraz do swojej rozdzielczości nominalnej. Literki może troszeczke sa rozmyte, ale do gier takie rozwiązanie duzo lepiej mi pasuje...
 

mdag

New member
nie chę sie tu specjalnie mądrzyć, ale większośc nowych gier chyba jednak posiada obsługę 1920x1080, a sporo także zależy od sterowników.
Po podłączeniu 46XD1 przez HDMI mogłem np. Test Drive Unlimited ustawić powyższą rozdziałkę, a jeśli dobrze pamiętam gdy miałem tylko monitor LCD maks na co pozwalal gra to 1280x1024.

Inna sprawa, że tv mam na stałe podłączony do PC i na przykład jak gram w Wiedźmina na monitorze LCD w 1280x1024, a na drugim złączu karty idzie równoległy sygnał do tv w tej samej rozdzielczości to i tak na telewiorze, mimo że obraz trochę rozciągnięty na całość ekranu - gra wygląda rewelacyjnie. Co ciekawe telewizor nie pokazuje że to 1280x1024 tylko 1920x1020, ale jak mniemam rozciąga sobie obraz do takiej rozdzielczości.

fakt że sobie nie pogram, bo komputer i tv w innych pomieszczeniach ;)
 
Ostatnia edycja:

pithorr

New member
mdag napisał:
nie chę sie tu specjalnie mądrzyć, ale większośc nowych gier chyba jednak posiada obsługę 1920x1080, a sporo także zależy od sterowników.

Nowych to może. Problem w tym, że mam jeszcze mnóstwo różnych starych Szturmowików itp. :) I tu klops...
 
Do góry