Full HD 32" do sypialni - kablówka + komputer

artureczek

New member
cześć, co byście polecili na dobry, uniwersalny panel?

Zastosowanie:
komputer (internet + gry) z ok. 1 metra
kablówka (okazyjnie, przed zaśnieciem i do sniadania w łóżku) z ok. 3 metrów

pokój dość ciemny, limit do 3kpln powiedzmy.
Czy przy rozmiarze 32" i tak malej rodzielczosci (Full HD) nie bedzie pikselozy z ok. 1m?

Co stracę, rezygnując z tradycyjnego, dość dobrego monitora 24" ( Dell 2408 ) który jest po prostu teraz dla mnie za mały z 1m?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
A budżet jakiś?
Co do obaw - ja mam 32" z jakiś 70cm jako monitor i jest świetnie jeśli chodzi o ostrość czytelność, pikseli nie widać.
Do kablówki z tej odległości będzie przeciętnie, ale oglądać się będzie i tak dało.
Co do straty - monitory zazwyczaj mają lepsza gradację czerni, często niższy input lag. Ale to tylko zazwyczaj, nie jest to regułą.
 

artureczek

New member
budżet dość elastyczny ale myślę że w 3 tys za coś porządnego powinienem sie zmieścić?

Wlasnie o ostrosc tekstu www i o input lag sie najbardziej martwie...

3m do kablówki śniadaniowej na 32" bedzie ok - teraz to zadanie spelnia 14" 20 letni kineskop Sharp który za chiny nie chce się rozlecieć! :)


Moze jakies konkretne modele i ich za/przeciw?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Masz budżet poza max jaki można osiągnąć w tym rozmiarze.
Tak czy siak
Sony 32W655
Samsung 32F6400
To będzie najlepszy wybór jeśli przeznaczysz w okolicach ~1700zł.
Pierwszy ze względu na niski input lag, oraz bardzo dobry procesor skalujący, drugi ze względu na matrycę 100hz, która przy telewizji sporo poprawi, oraz naprawdę poprawną jakość z komputera.
 

artureczek

New member
dzięki za wstępne propozycje! co będzie lepsze z tych dwóch jako sam monitor?
o jakość kablówki w sypialni naprawdę mało dbam, od tego jest VT60 w salonie...

moze jeszcze jakieś alternatywy? czy te dwa są tzw "best from the best" i nie ma co kopać głębiej?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jako sam monitor Soniacz. Ew. jeszcze Philips 32pfl5008 - tutaj dochodzi jeszcze ambilight, a jakościowo też fajny sprzęcik.
 
Do góry