Fototest Sharp LC32P50E

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
caly.jpg


Panel LCD 32" Super View & Black zoptymalizowany pod system PAL
HDTV
Czas reakcji matrycy 12m sek
Jasność 450cd/m2
Kontrast 800:1
Kąt obserwacji 170° pion, 170° poziom
Nicam/A2 Stereo i Surround Sound
Wbudowany moduł Teletekstu (TOP/FLOF) 0
Funkcja Optycznej Kontroli Obrazu - OPC (Optical Picture Control)
Lampa podświetlająca o żywotności ponad 60,000 godzin



Foto test:

1. HDTV Pioneer demo (DVI-HDMI)

(klik) Mysza
(klik) Mysza kąt
(klik) Strażak
(klik) Strażak kąt
(klik) Stragan
(klik) Stragan kąt
(klik) Pomidory
(klik) Pomidory kąt
(klik) Zmrok
(klik) Zmrok kąt

2. DVD - eruo

(klik) Maska
(klik) Maska kąt
(klik) Chata
(klik) Chata kąt

3. DVD - komponent

(klik) Maska
(klik) Maska kąt
(klik) Chata
(klik) Chata kąt

4. DVD - HDMI

(klik) Maska
(klik) Maska kąt
(klik) Chata
(klik) Chata kąt

6. HDTV 1080i

(klik) HDTV euro
(klik) HDTV euro kąt
(klik) HDTV komponent
(klik) HDTV komponent kąt
(klik) HDTV HDMI
(klik) HDTV HDMI kąt

7. HDTV 720p

(klik) HDTV euro
(klik) HDTV komponent
(klik) HDTV HDMI
 

ein

New member
Cholercia

ale ten obraz z tv jest gowniany, kurcze... rozumiem ze zrodlo to samo dla wszystkich (jak na razie 3) testowanych odbiornikow? Owszem, tu mamy jedynke ktorej sygnal daleki jest od doskonalosci (swoja droga mozna by lapac obrazy z jednej wybranej stacji, a nie z publicznej, polsatu i tvn-u, bo jak wiemy jakosc nadawania jest rozna i moze to nieco wypaczac porownania miedzy testowanymi telewizorami). Siak czy tak, to co widac na tym sharpie imho wola o pomste do nieba!
 
Ostatnia edycja:

steeze

steeze
Pomagam
VIP
przy tak malej odleglosci zdjecia tej matrycy zawsze wyjda nieco slabiej niz 1366. aparat rejestruje inaczej niz oko. poza tym wydaje mi sie ze w tych testach porownywac mozna wszystko oprocz zdjec z punktu 5. zdjecia tvp sa pokazane raczej do oceny odleglosci a nie porownania z innymi odbiornikami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
masz zupełną rację .
Matryce pal bedą obejmowały o jedno powiekszenie mniej. I wówczas test
aparatu rejestruje to co oko ludzkie.
Zdjęcia z TVP - zostaną usystematyzowane . To są zdjęcia rzeczywiście tylko pogladowe.
Ale analizując testy - widać wyraźnie różnice dobrego LCD nad słabym.
Testy są bez emocji -pokazują bzdury jakie wypisuja niektóre gazety i specjaliści mówiac o dobrej czerni niektórych firm.
To samo o jakości złącz . Sam czekam na nowe testy - bo znakomicie spisujace sie produkty powinny mieć znacznie większe powodzenie , chyba że najważniejszym argumentem zostaną finanse.
 

pionio

New member
pionowe linie na zdjęciu

Witam,

skąd biorą się pionowe linie na zdjęciach sharpa zupełnie niewidoczne na zdjęciach LCD z większą rozdzielczością ?
chciałem kupić ten telewizor, ale po obejrzeniu tych zdjęć mam obawy czy podoła sygnałowi HD
Czy patrząc na obrazy HD bez pośrednictwa aparatu te linie są również widoczne?
jeśli tak to nie będę sie nim dalej interesował, bo chociaż potrzebny jest mi w tej chwili do PALu to jednak mam nadzieje że zostanie w rodzinie kilka lat, a wtedy ...:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
tak jak zauważyliśmy - aparat fotograficzy dobrej klasy jest znacznie czulszym aparatem rejestrujacym niż oko.
Oko nie rejestruje tych linii - więc możesz być spokojny co do współpracy
również z HD . Ważne jak zawsze z jakiej odległości będziesz oglądał i jaką kasą dysponujesz.
 

pionio

New member
na telewizor chciałbym wydać max 5000,oglądał będę na razie z 2,5-3 m (planuje przeprowadzkę do nowego mieszkania za roczek i tam będe miał 3-3,5 m) a zainteresowałem sie tym sharpem po lekturze postów na tym forum i avforums.com zastanawiam sie też nad nowymi samsungami R71/72 chociaż boje się że ze względu na ich design żona mnie z tym z domu wyrzuci.
Panasonic 32lx60 niestety przestał mnie interesować po tym jak sobie pooglądałem jak gra, jvc x70 podoba sie mi i żonie ale niestety ciut za drogi
Ponieważ sharpa widziałem w akcji z dvd i tv uznałem że może być ok.
mimo kilku "testów"w MM po hdmi z QualiTV i jakiegos pudełka samsunga niestety mam wątpliwości co do jakości obrazów HD (nie chodzi mi o szczegóły, ale o widoczne "ziarno" no i teraz te paski na fototeście) boję się żebym nie klął za kilka lat że kupiłem za słaby sprzęt nie wiem czy ziarno to wina telewizora czy może kabla lub jakichś ustawień
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz jeszcze jedno proste wyjście.
Podczas prezentacji pokazywany jest sygnał z HD również w Twoim domu.
Więc od razu możesz wyeliminować tę wątpliwość.
Sharp gra znakomicie również w HD.
Cenę też otrzymasz znakomitą - chyba ,ze zechcesz sie dodatkowo podłączyć pod specjalną promocję na Sharpa 32 BV 9.
pozdrawiam
 

pionio

New member
pomysł z testem nienajgorszy, ale muszę poczekać aż pojawią sie samsungi R71 białe i brązowe, bo jak żona odkryła te wersje kolorystyczne to stwierdziła że musimy zobaczyć jak to wygląda (cóż... telewizor to też kawał mebla )
ale dzięki za uspokojenie w sprawie sygnału HD w p55

a \przy okazji... co to jest BV9 bo na stronach sharpa nie znalazłem?
skąd się to bierze i jak gra ?
no i ille kosztuje?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bv 9 to specjalna oferta - ograniczona - czas rakcji 6 ms.
Tylko na zapisy / niestety niskie limity/
Pamietaj ,ze czerń dodaje kontrasu obrazu dla oka nawet do 30 %.
 

ein

New member
Kiki

czy to odnosiło się do obudowy tego Sharpa BV? Proszę Cię nie mów w takim wypadku, że czarna obudowa dodaje kontrast (te 30%... skąd to wytrzasnąłeś?!) Producenci robili by tylko czarne obudowy, a wychwalane przez Ciebie Loewe większość asortymentu ma w jasnych kolorach... srebrze/platynie, więc co... nie znają się?
To mi pachnie "tanim marketingiem". Wiadomo, że ten model jest droższy od zwykłych 9ek.
 

pionio

New member
cóż...
jeśli chodzi o te 30% to właściwie skąd wiadomo ?
zresztą to dla mnie chwilowo przestało być istotne, bo biały samsung (widziałem "to" wczoraj w MM) wygląda jak robot kuchenny, ew. czajnik elektryczny...
myślałem że biały będzie jakiś perłowy alboco, a on jest po prostu biały!
no i żonka zauważyła że na tym czajniku kurz jest jeszcze bardziej widoczny niż na wersji czarnej
chyba wybiłem sobie na razie z głowy samsunga i coraz mi bliżej do sharpa
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
postaw obok siebie dwa telewizory
Srebrny i czarny ustaw te sme parametry i wskaż który obraz jest ostrzejszy, bardziej kontrastowy.
Pierwsza Dostawa Czarnej serii Sharpa i tak się już kończy. Dla wszystkich i tak nie starczy.
Sam jestem ciekawy jak bedzie grał ?
pozdrawiam
 
Do góry