Filmy BR z Aspect Ratio 1.78:1

sipap

New member
Bardzo nie lubię filmów,które wyswietlane są z pasami u góry i dołu ekranu. Czyli takich z Aspect Ratio AR= 2.40:1 lub 2.35:1 .
Dlatego poszukuje filmów z AR 1.78:1 bo są na całym ekranie.
Jak już się zorientowałem,niestety zdecydowana wiekszość filmów ma pasy. Dlatego mam prosbę o podawanie tytułów filmów wyświetlanych w AR 1.78:1.
W mojej kolekcji mam tylko 4 takie filmy:
Avatar
Iron Knight
Conan Barbarzyńca(dvd)
Królestwo Niebieskie
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Nie chcesz pasów ? to kup sobie projektor, który powiększa do pełnego 2.40:1 .Modele od 10 tyś mają już to w standardzie.
 

sipap

New member
Tak,tak dzięki za informacje. Na pewno skorzystam.
A tak w ogóle to przepraszam,nie zauważyłem że istnieje podobny temat. Proszę moderatorów o zamknięcie .
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Bardzo nie lubię filmów,które wyswietlane są z pasami u góry i dołu ekranu.
A nie martwi Cię na na 1.78:1 nie widzisz 35% treści ekranowej? Jest wiele scen w których poobcinane boki dają tragiczny efekt. Co innego gdy AR 1.78:1 jest oryginalnym formatem, ale to rzadkość we współczesnych produkcjach.
 

GracX

New member
Bez reklam
a tak na poważnie takie projektory z tą funkcją pomijając cene jak to działa? bo na pewno nie ma pełnego obrazu bez żadnegego skutku 'ubocznego' czyli rozciągnietych twarzy bądź obciętych boków?
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

frych47

New member
hdtv

W serialach potrafią zrobić aspect ratio 1.78 a we filmach jeszcze im to nie wychodzi tylko jakieś 2.40
 
Do góry