filmy blu ray

john93

New member
witam mam pytanie dzisiaj zakupiłem odtwarzacz blu ray i po włączeniu filmu wyświetla mi 50hz,czy filmy blu ray sa w jakośći 100hz czy mam coś nie tak w ustawieniach
 

rufus1988

New member
Z tego co mi jest wiadomo to podbijanie kontrastu w TV to po prostu cyfrowa ściema, subiektywnie się wypowiadając nie widzę różnicy między 60hz a RZEKOMYMI 200Hz. I Hz raczej nie mają zbyt wiele wspólnego z jak to określiłeś "jakością". Jeżeli się mylę, proszę mnie poprawić, pozdrawiam:)
 

john93

New member
Wlacz tryb filmowy 24 hz (jak masz) i bedziesz zadowolony, no chyba ze wolisz teatr.

poprostu myślałem że jak włącze płyte bluray film Quantum of Solace to mnie obraz zabije a tu rozczarowanie, z tv sat HD obraz bajka a z blu ray dla mnie kicha co prawda jest 1080 ale 50hz myslałem że bedzie 100hz i jeszcze pasy góra i duł, dlatego pytalem czy tak ma być
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przede wszystkim nie wiem jak mozna wpasc na pomysl,ze czestotliwosc odswiezania ma cos wspolnego z kontrastem ?!
do autora watku- mylisz format zapisu z czestotliwoscia odswiezania twojego odbiornika !
co do tego filmu- wersja pokazywana w tv HD (chodzi ci pewnie o n-film) to w porownaniu do filmu BD wizualnie i dzwiekowo porazka !!!! nie mowiac juz o zoomowaniu w konsekwencji obcinajacym czesc obrazu....
sprawdz przede wszystkim w jakim formacie ten film jest wydany ! bo cos mi sie mocno wydaje ,ze polska wersja jest wykastrowana zarowno dzwiekowo (to na 100%) jak i wizualnie (1080i zamiast 1080p24-yego pewny nie jestem) .
 

rufus1988

New member
Słaby obraz w Quantum ? :) to moja rada, nie odpalaj innych filmów wogóle, jeżeli liczysz na lepszą jakość;p Może spróbuj 13 dzielnicę ultimatum, albo Czarnego rycerza. . . pozdrawiam.
 

vasyndrom

New member
poprostu myślałem że jak włącze płyte bluray film Quantum of Solace to mnie obraz zabije a tu rozczarowanie, z tv sat HD obraz bajka a z blu ray dla mnie kicha co prawda jest 1080 ale 50hz myslałem że bedzie 100hz i jeszcze pasy góra i duł, dlatego pytalem czy tak ma być
tym to mnie zabiles :D posluchaj mat'a i rufusa w koncu nie ma to jak obraz bajka w telewzji ala hd :D
 

kapsell

New member
Bez reklam
filowiec

Jaki masz telewizor i odtwarzacz br, john? Bo cos mi sie zdaje ze w nie poustawiales w menu tego co trzeba.
 

rufus1988

New member
Panowie bywalcy, spokojnie, bo odstraszymy nowego fana technologii :) Zapewne kolega john93 porównuje obraz z filmu z Bondem do magazynów dokumentalnych prezentowanych np. na Animal Planet HD czy czymś podobnym? Zapewne tak jest ponieważ OSOBIŚCIE widziałem Quantum na BD i mam nagrane również na dekoderze N, i no nijak porównywać te dwa obrazy, Blu Ray bije na głowę np. Nfilm HD, odnośnie satelit istnieją ograniczenia przesyłu, co zmniejsza znacząco Birate(tłumaczone wielokrotnie na forum). Odnośnie obrazu na kanałach "przyrodniczych" HD to nie powiem że sam jestem za tym aby filmy wyglądały podobnie, bynajmniej niektóre(dość podobnie wygląda 13 dzielnica Ultimatum;p tak mi się wydaje), za co pewnie zostanę za chwilę wyklęty;p. Tak czy inaczej obraz w Quantum na BD jest bardzo ładny(szczególnie sceny tłumu, KOSMOS). A mówiąc o jakości nagrania, czy pasach, pozostaw Hz'e w spokoju:) pozdrawiam:)
 

john93

New member
Panowie bywalcy, spokojnie, bo odstraszymy nowego fana technologii :) Zapewne kolega john93 porównuje obraz z filmu z Bondem do magazynów dokumentalnych prezentowanych np. na Animal Planet HD czy czymś podobnym? Zapewne tak jest ponieważ OSOBIŚCIE widziałem Quantum na BD i mam nagrane również na dekoderze N, i no nijak porównywać te dwa obrazy, Blu Ray bije na głowę np. Nfilm HD, odnośnie satelit istnieją ograniczenia przesyłu, co zmniejsza znacząco Birate(tłumaczone wielokrotnie na forum). Odnośnie obrazu na kanałach "przyrodniczych" HD to nie powiem że sam jestem za tym aby filmy wyglądały podobnie, bynajmniej niektóre(dość podobnie wygląda 13 dzielnica Ultimatum;p tak mi się wydaje), za co pewnie zostanę za chwilę wyklęty;p. Tak czy inaczej obraz w Quantum na BD jest bardzo ładny(szczególnie sceny tłumu, KOSMOS). A mówiąc o jakości nagrania, czy pasach, pozostaw Hz'e w spokoju:) pozdrawiam:)

tak masz racje poruwnywałem obraz np z Animal Planet HD lub Eurosport HD, i myslałem że będzie taki sam piszecie że obraz jest ładny na Quantum ok jest ale nie tego oczekiwałem ,na Terminator Ocalenie jest już lepiej,i dzwięk bardzo dobry co do sprzętu to
tv SHARP 42DH77E
blu ray SHARP BD-HP21S
YAMAHA RX-V 450RDS
OPTICUM 9500HD
pozdrawiam
 

rufus1988

New member
john93 widać że cierpimy na podobny syndrom nazwijmy to : niedosytu. Ogólnie mam podobne odczucia odnośnie obrazu w filmach BD, z tym że jeśli masz jeszcze Bonda to włącz sobie scenę w której Bond goni typa i wypadają na (chyba) gonitwę konii, czy wyścig konny gdzieś w mieście, i tam właśnie sceny ukazujące tłum, no jak dla mnie rewelacja:). Koniecznie obejrzyj też 13 Dzielnice Ultimatum, lub oczywiście najnowszego Batmana. Odnośnie Terminator, też go mam na BD i faktycznie obraz jest fajny z tym że jest nagrany w szarości;/. . . no ale tu właśnie pojawia się zamysł reżyserski, klimat który sobie wymyślił, są tego zwolennicy i przeciwnicy, ja raczej należę do tych drugich, . Niemniej jednak jak czujesz niedosyt w związku z Blu Ray odpal sobie ten sam film na dvd i już na napisach wstępnych wątpliwości znikną:) . Aha niektórzy polecają jeszcze The International :). Pozdrawiam.
 

vasyndrom

New member
odnosnie terminatora i wizji rezysera ... rozumiem ze by przedstawic swiat po wojnie nuklearnej mial uzyc "oczojebnej" palety kolorw by tobie sie spodobal? w koncu na polu walki wszystko sie swieci jak psu jajca nie ma drobin kurzu i pylu w powietrzu o brudzie i syfie nie wspominajac

jesli szukacie tylko i wylacznie "oczojebnych" materialow do ogladnia to pozostancie przy animal planet hd / national geographic hd i animacjach cgi pixara.
 

rufus1988

New member
Wiedziałem że zaraz odezwą się poirytowani:) Tak, oczywiście masz racje, nie ma nikt co do tego wątpliwości:) nie będę wdawał się w przepychanki słowne . . .na forum internetowym ;| heh. Raz już mi się to zdażyło i wstyd mi za to do dziś:), pozdrawiam.
 

Bucek

Banned
nikt nie ma nic przeciwko temu, ze na blu widac kurz i inne rejestrowane przez kamere szczegóły obrazu ....

debilne jest tylko to, ze na blu czesto jest cos czego kamera wcale nie zarejestrowala tylko dodano to w czasie pozniejszej obrobki bo to sie komus spodobalo albo wrecz samo sie pojawilo na skutek chujowosci tej obrobki :p

np. wszechobecny szum i ziarnistosc obrazu, ktora sie nie wiadomo skad bierze :p

jak patrzysz oczami to tez wszedzie widzisz szum i ziarnistosc?
 

vasyndrom

New member
ano Bucku dobrze wiadomo skad sie bierze ziarnistosc obrazu takie sa niestety ograniczenia technologiczne zapisu na tasmie filmowej czy nawet na kamerach HD gdzie przy roznych warunkach atmosferycznych i oswietlenia bardziej badz mnie widac "ziarno filmowe"

owszem mozna postarac sie zniwelowac jak kilku wydawcow juz probowalo .... najlepszym przykladem jest Patton ... niestety takie odszumianie filtrami niesie za soba utrate duzej ilosci szczegolow zaczynajac od twarzy aktorow na pierwszym planie a dalej teksturach ubran czy innych obiektow nawet nie pierwszoplanowych.

nie wspomne juz o gigantycznej ilosci animacji cgi w dzisiejszych produkcjach ktore jakos musza wtapiac sie w film by wygladaly "realnie" i tutaj pojawia sie zagadnienie dodawania sztucznego ziarna do filmu ktory tak czy siak juz je ma.

niech tylko ktos nie proboje wyskoczyc z pomyslem ze na dvd ziarna bylo mniej ;) to chyba zjem papcie :eek:

polecam przeczytac te oto mini wytlumaczenie dlaczego w filmach jest "ziarno"

An explanation on film grain, or graininess on Blu-ray - PS3 Forums

natomiast dla ludzi ktorzy lubia i chca wiedziec wiecej dlaczego jest tak a nie inaczej duzo informacji znajdziecie w tym artykule

Yellow Layer Failure, Vinegar Syndrome and Miscellaneous Musings by Robert A. Harris
 
Ostatnia edycja:
Do góry