Filmy AVCHD lite z aparatow fotograficznych

wojcias

New member
Witam
Droga kupna nabylem aparat Panasonic TZ-7 oraz TS-1 (pod wode) nagrywajace filmy AVCHD Lite 60i (nawet te sprzedawane w Polsce maja tylko taki system).
Posiadam juz dosc duza wiedze z zakresu obrobki i przeczyalem kazdy temat zawierajacy AVCHD w tytule.
Z powodu tych 60i nie udaje mi sie ani wprowadzic pliku do Pinnacle ani zmienic framerate (tzn zmienic sie da ale dzwiek 10 sek filmu dalej trwa tylko 10 sek.)
Problem polega na tym ze wprowadzajac 10 SEKUNDOWY plik AVCHD na timeline Pinnacle 12.1.3 film wskakuje ale ... juz przy wstawianu pojawia sie dziwny znaczek jakby film trwal 20 sek. Ale ok - puszcajac enter film wskauje na timeline i pokazane jest dlugosc 10 sek. Jednak podczas odtwarzania (i przeliczania tez) film "biegnie" 2 x szybciej az do piatej sekundy po czym pojawia sie ostatnia stopklatka a dzwiek idzie normalnie do 10sek. Cos jakby Pinnacle nie wiedzial ze film nagrany jest z predkoscia 60i - liczy go jakby kazde z pół-pól bylo osobna klatka i te klatki koncza sie w polowie dzwieku.
Jak te 60i obejsc? probowalem TSmjukserem zmeinic framerate ale zmieniajac to zmienia sie tylko ilosc klatek obrazu przez co wydluza sie czas trwania obrazu ale film dalej ma dzwiek tylko 10sek.


Przy okazji tego tematu zapytanie co zrobic z plikami z apatu np Canon 500D gdzie w HD jest tylko 20 obrazow? Nagralem u kolegi taki krotki testowy film ale moj pinnacle 12.1.3 wcale nie chce go zaimportowac?

Macie jakies doswiadczenie w obrobce filmow z aparatow fotograficznych HD?
 

wojcias

New member
Gucio - obeznany widze jestes jak pieron. 4 late temu to chyba Studio 10 byl jeszcze w powijakach a Stdio 14 wyszedl kilka tygodni temu wiec 12.1 ma kilka miesiecy.
Inna sprawa ze nie byloby problemu gdyby Studio 14 obrabial poprawnie pliki AVCHD lite 60i. Czy potwierdzasz ze tak jest?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
wojcias napisał:
Gucio - obeznany widze jestes jak pieron... ... ?
Dzięki za pochwały.


Nie miałem "w ręku" pliku AVCHD-lite, nie mogę więc nic powiedzieć. Chyba , że mi ze 2, 3 podeślesz i mogę to dla Ciebie sprawdzić. Ale Pinnacle 14 powinno taki film "obrabiać".

Jednego czego jestem pewny, to to ze nie pozwoli zmienić framerate, ale też sie moge mylić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry