Filmy 3DBluray iso (Tutorial)

TechnoDream

New member
Filmy 3DBluray iso (Tutorial) :)

Oto co musimy posiadać:

1. Daemon Tools najnowszy
2. Obraz z filmem 3D Bluray
3. Najnowsze sterowniki pod kartę z chipsetem Nvidia (to samo tyczy się kart ATI Radeon)
4. Program Total Media Theatre 5 lub nowszy
5. Kartę graficzną wspierającą HDMI 1.4 + kabel HDMI 1.4

Odpalamy Daemona i w opcjach ustawiamy pełną emluację (Uwaga wymagany restart komputera)


Po ponownym uruchomieniu komputera otwieramy panel sterowania NVIDIA (klikamy prawym na pulpicie i wybieramy panel sterowania NVIDIA) .W panelu przechodzimy do "Skonfiguruj stereoskopowy obraz 3D" i postępujemy według punktów. Gdy już skończymy konfigurować obraz 3D, utworzy nam się specjalna rozdzielczość, przechodzimy do zmiany rozdzielczości w panelu Nvidi i odpalamy Rozdzielczość 1080p (24HZ). UWAGA po zmianie tej rozdzielczości włączy się nam tryb 3D w TV, nie wyłączamy go !!

W przypadku kart ATI Radeon konfiguracji nie ma, wystarczy zainstalować najnowsze sterowniki i po odpaleniu filmu 3D dopasować ekran do pełnego rozmiaru (Opcja w panelu Catalyst Control Center Scalowanie - 100%).

Uruchamiamy program TotalMedia Theatre i przechodzimy do ustawień 3D (prawy górny róg zakładka 2D/3D) i zaznaczamy cztery opcje:

General Settings:
1.Always play blurey 3d movie in 3D mode
2.Always play movies and video files in 3d mode
3.Left/Right

Viewing Environment
1.Nvidia 3D Vision Ready Display

Wyłączamy program TotalMedia , odpalamy Daemona i montujemy obraz z filmem blu-ray 3d iso i w tym momencie powinien nam się automatycznie odpalić film z pełnym menu w programie TotalMedia Theatre :)



Jeśli ktos zrobił wszystko według punktów, oraz spełnia wszystkie wymagania , może cieszyć się pełnym blu-ray 3D. W razie problemów służę pomocą kontakt gg: 1208596
 
Ostatnia edycja:

TechnoDream

New member
Związku z duża ilością pytań dotyczącą kreatora 3D w panelu Nvidia poniżej przedstawiam tutorial jak to powinno wyglądać.

1.Odpalamy Panel Sterowania Nvidia
2.Wybieramy po lewej stronie Skonfiguruj stereoskopowy obraz 3D
3.Zaznaczamy Włącz stereoskopowy obraz 3D (po włączeniu tej opcji automatycznie powinien uruchomić się nam kreator 3D NVIDI)
4.Gdy uruchomi sie kreator 3D karta graficzna powinna wykryć TV 3D HDMI 1.4 + okulary i dlatego do tego jest potrzebna karta wspierająca HDMI 1.4 i kabel HDMI 1.4
Gdy klikamy Dalej uruchamia się nam konfiguracja + włącza sie nam Tryb 3D w TV i w tym momencie mamy uruchomionego kreatora 3D z trybem 3D w TV i teraz zakładamy okulary i poprawnie konfigurujemy całego kreatora.
5. Gdy już skończymy konfigurować utworzy nam się specjalna rozdzielczość pod 3D, przechodzimy w panelu NVIDI do Zmiany rozdzielczości i szukamy rozdzielczości 3D czyli:

Profil HD 3D
1080p,1920X1080 24 HZ

Gdy zaznaczymy tą rozdzielczość automatycznie uruchomi się Nam tryb 3D w TV, dajemy zastosuj i w tym momencie mamy uruchomionego kompa z trybem 3D w TV i nic więcej nie musimy robić jeśli chodzi o 3D, bo mamy go już odpalonego w TV i na kompie, teraz pozostaje tylko zrobić resztę czyli :


A) Montujemy obraz blurey iso w Daemonie
B) Uruchamiamy program Total Media Theatre już skonfigurowanego (opis konfiguracji wyżej )
 

skiwind

New member
Odtwarzanie plików ISO w3d

Witam przeanalizowałem cały wątek i mimo różnych prób i ustawień nie wyświetla mi obrazu 3d na telewizorze z plików ISO.Filmy w innych formatach odtwarzane np.vlc player wyświetlają mi się idealnie w 3d w telewizorze.Czy to że kabel Hdmi z komputera mam wpięty do amplitunera i dopiero później sygnał jest przekazywany do tv może być przyczyną?
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
A po co sie meczyc z tym wirtualnym napedem? Mozna przeciez wypakowac obraz np. w Power ISO lub Ultra ISO i zwyczajnie ogladac w Total Media lub w Power DVD 13 lub nowszy. Od dawna tak robie i zaoszczedzilo mi to tej zabawy z DT. Najprosciej jednak jest obraz wypalic na BD DL i odtwarzac z plyty na stacjonarnym odtwarzaczu.
 

skiwind

New member
Odtwarzanie plików iso

Dzięki za podpowiedź.Mam nowy zestaw i jeszcze go nie ogarniam.Czyli mam nagrać np.film z plikami ISO 3d jako film blu ray czy obraz dysku?I czy jak wypakuję te pliki kturymś z tych programów to można je przekopiować na dysk przenośny czy pendraiwa i odtwarzać bezpośrednio na telewizorze żeby np.nie blokować komputera?
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Temat trochę stary ale odświeżę.
Cyberlink w swoim PowerDVD Ultra 15.0.2718.58
Umożliwił odtwarzanie z iso, prosta sprawa ładując iso montuje je w napędzie, następnie po zakończeniu odtwarzania obraz demontuje, wszystko automatycznie bez potrzeby używania zewnętrznych programów.
Wersja CyberLink PowerDVD Ultra 16 ma również obsługiwać DSD.
 
Do góry