Film 720p a ustawienie w odtwarzaczu Blu-ray

Colourkey

New member
Witam!

Posiadam film w rozdzielczości 720p i w ustawieniach odtwarzacza Blu-ray mam sporo opcji do wybrania, jeśli chodzi o rozdzielczość obrazu, jaka ma być przekazywana z odtwarzacza do TV - od 360 - 480, przez 720p/i i 1080p/i.

Sprawdziłem i porównałem. 720p wypada w przypadku tego filmu gorzej niż wybór 1080p. Na filmie jest po prostu mniej szczegółów. Zastanawia mnie jednak co wybrać - 1080p czy 1080i ?

Wiem, że "p" jest lepsze, bo skanuje pełne klatki, ale mam wrażenie, że w przypadku "i" obraz był nieco bardziej płynny i chyba słusznie, bo w końcu "i" daje 60 klatek (czy tam 50) a "p" 24.

Co więc wybrać przed wieczornym seansem? :popcorn:

Pozdrawiam!
 

Colourkey

New member
Niby masz rację, ale nie chcę oglądać filmu, żeby się potem miało okazać, że straciłem połowę jakości przez ustawienie na 'i', które przemawia do mnie brakiem regularnych spowolnień w filmach (nawet w tv to jest, jakaś cholerna desynchronizacja, czy cu) ;)

Dzięki, pozdrawiam :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nie wiem czy rzeczywiście zmienia się ilośc klatek (50/60/24). Na pewno w "i" masz co drugą klatkę z parzystych linii, a co drugą z nieparzystych. Takie oszukane full hd. Natomiast w "p" masz wszystkie klatki w full hd. Jeśli pogarsza się płynność to może dlatego, że procesor jest bardziej obciążony i niewydala?
 
Do góry