Ferguson Ariva 110

linchpin

New member
Witam!
Przymierzam się do zakupu jakiegoś playerka multimedialnego. Nie zależy mi bardzo drogim i zaawansowanym sprzęcie. Odtwarzacz będzie podpięty najczęściej do LCD LG 32'' HD Ready i rzadziej do LCD Samsunga 37'' HD Ready i głownie wykorzystywany do odtwarzania materiałów divx, xvid niskich rozdzielczości, oraz materiałów 720p oraz 1080p (jeśli chodzi o formaty to nie oszukujmy się, w grę wchodzą te najpopularniejsze śmigające po torrentach). Odtwarzanie muzyki oraz funkcje internetowe nie interesują mnie w ogóle. Amplituner dźwięku + zestaw głośników to melodia przyszłości, więc dźwięk przynajmniej na razie będzie szedł z głośników tv. Zależy mi na obsłudze polskich znaków w napisach, nie muszą jednak działać te z rozszerzeniem .txt, bo konwersja na inny format to kwestia kilku kliknięć myszką. Jako źródło na początek posłuży pendrive, w miarę jak budżet pozwoli, rozejrzę się za jakimś zewnętrznym HDD. Z dostępnych najpopularniejszych modeli wyselekcjonowałem dwa, a mianowicie:
1. Ferguson Ariva HDplayer 110
2. ASUS O!Play HDP-R1

Przebrnąłem przez niemal wszystkie strony wątków na forum o obydwu playerach. Nie potrafię jednak wybrać, który jest "lepszy" (chociaż mam świadomość, że to pojęcie względne i każdy ma jakieś tam plusy i minusy). Może jednak znajdzie się ktoś odważny i spróbuje wskazać faworyta?

Proszę o nie pisanie postów w stylu "dołóż xxx zł i lepiej kup yyy", chce się zmieścić max w 350 zł.
 
Ostatnia edycja:

pionier123

Member
a ja mam arivę 110 i jestem bardzo zadowolony
+ 2 wyjącia USB i 1 karta SD
mam kartę 8 GB i w kompie przegrywam film na kartę do odtwarzacza i jazda, następnie kopiuję na dysk podpięty pod arivę
+ chodzą napisy srt. i txt
+ pilot moim zdaniem oczywiście lepszy od asusa
+ bardzo cichy praktycznie nigdy mi się nie zawiesił

ale oczywiście wybór należy do ciebie
 

gucio46

New member
ferguson 110 pilot

Jaki pilot można użyć jako zmienik do Ariva HDplayer 110 i czy można ?
A może namiar gdzie kupić.
 

aswert

New member
Ariva110 i access point

hej
pożyczyłem access pointa gdyż dongle wifi absolutnie nie chce działać (pojawia się info że nie znaleziono żadnych danych SSID i tyle). Podłączyłem i też nic nie działa. można wiedzieć czy istnieje jakaś możliwość podłączenia internetu wifi do tego ferdka? czy tylko przez lan?
 
Do góry