Ferguson 8900 czy da sie jedno nagrywac a drugie ogladac ?

AvataR

Banned
No wlasnie czy na Fergusonie 8900 HD z podpietym dyskiem HDD do portu USB mozna jednoczesnie jeden kanal nagrywac a inny w tym czasie ogladac a jak tak to jak to zrobic ?? Musze pociagnac dwa kable od anteny albo cos takiego ??

Druga sprawa jak wyglada takie nagrywanie na dysku w tym tunerze ?? Jest jakies menu gdzie widac co sie ma nagrane i np podglad w okienku ? Czy jest tez mozliwosc ustawienia jakosci nagrywania ?
 

crasher

New member
Tuner posiada tylko jedna glowice a wiec mozesz ogladac i nagrywac tylko z tego samego transpondera (lub byc moze z tej samej polaryzacji/pasma - ale tego nie wiem dokladnie) kanaly te sa wyroznione wieksza czcionka.
 

AvataR

Banned
Ok dzieki serdeczne - teraz mnie zastanawia druga czesc mojego pytania odnosnie juz samego nagrywania na dysku . Hmm moze ktos ma doswiadczenie i wie co i jak ?
 

garywr

New member
AvataR napisał:
Druga sprawa jak wyglada takie nagrywanie na dysku w tym tunerze ?? Jest jakies menu gdzie widac co sie ma nagrane i np podglad w okienku ? Czy jest tez mozliwosc ustawienia jakosci nagrywania ?
Tuner nagrywa na zewnętrzny dysk twardy (USB) sygnał MPEG TS (Strumień Transportowy) - czyli krótko mówiąc, zrzuca na dysk to co leci z satelity, bez ingerencji. Więc jak się domyślasz nie ma ustawień co do jakości, jak to bywa w nagrywarkach DVD.
Pliki nagrane możesz bez problemu przenieść na inny dysk i odpowiednio obrobić do DVD lub Divx/Xvid lub inny format.

Jest menu gdzie możesz zobaczyć co masz nagrane na dysku, skasować lub zmienić nazwę pliku.
 

AvataR

Banned
Doloze jeszcze jedno pytanko - czy da sie jakos zaprogramowac aby nagrywalo na dysk o danej godzinie dany program ?
 

tomek_krk

New member
a czy ktos wie dlaczego nie moge podlaczyc pod ferdka 8900 zew dysku 2,5 cala poj 160 GB? oczywiscie dysk został odpowiednio sformatowany (FAT32) jak to bylo opisane w instrukcji i niestety dalej go nie widzi moj ferdek juz nie wime co robic <bezradny> :(
 

garywr

New member
To była odpowiedź na post tomek_krk
nie wystarczy podpiąć dysku (twardego) zewnętrznego USB do Fergusona, ale też powinno się podłączyć mu zasilanie. Z doświadczenia wiem, że niektóre dyski zewnętrzne 2,5" ruszą na zasilaniu podanym z USB, ale mimo to zalecane jest zasilanie zewnętrzne.
 
Ostatnia edycja:

remigiusz

Member
zdzisek99 napisał:
Taka jest przecież idea PVR - wchodzisz do EPG i zaznaczasz co chcesz nagrać i kiedy - więcej Cię nie interesuje.


jeszcze raz zadam pytanie jak z tym EPG, kiedyś miałem ferdka pvr9000 i pamiętam, że były problemy z nagrywaniem, bo EPG pokazywało tylko jeden lub dwa programy do przodu, a często wogóle
 

zdzisek99

New member
Czasem EPG pokazuje nawet tydzień do przodu - ale nie na każdym programie - wydaje mi się, że to zależy od dostawcy - niektóre kanały mają EPG na 2 dni do przodu a inne na dużo więcej. Nie zawsze też od razu jest taki długi okres dostępny. Od razu to jest na 2 programy do przodu - a więcej jest doczytywane po pewnym czasie - i na Cyfrze robi się to dużo szybciej niż na Polsacie cyfrowym.
 
Do góry