EURO czy Component ?!?

me_th_od

New member
hej
tak sie zastanawiam przez co obraz z DVD stacjonarnego bedzie lepiej wygladal na TV LCD ktory mam ...
EURO czy moze Component ?!?
jakie macie doswiadczenia z oboma typami polaczen?
mojej DVD jest juz leciwe - jakies 4 lata - firmy LG
oczywiscie chodzi mi o ogladanie "zwyklych" DVD gdyz o wmv HD czy ts HD nie mam co marzyc na tym sprzecie ;)
 

bovima

New member
Wiadomo, że component, ale TYLKO DLA SYGNAŁU HD (którego się nie przesyła po RGB).
Dla sygnału SD - a taki otrzymujemy z "nornalnego" DVD (nie np. blue-ray) - lepszym sygnałem jest RGB. Jednak dla telewizora HD istotna jest także jakość upscalingu: jeżeli upscaler odtwarzacza jest lepszy, może sie okazać, że korzystniejszy efekt da przesyłany po componencie sygnał upscalowany w odtwarzaczu. Trzeba samemu sprawdzić, ktora kombinacja sprawdza się lepiej w danych warunkach.
 

me_th_od

New member
Jaśnie Panicz napisał:
Wiadomo, że Component ( Komponent ) nie mylić z composit ( Kompozyt ) :)

jak poszedlem do MM to nie wiedziec czemu wlasnie powiedzialem kompozyt hahahah :D

bovima napisał:
Wiadomo, że component, ale TYLKO DLA SYGNAŁU HD (którego się nie przesyła po RGB).
Dla sygnału SD - a taki otrzymujemy z "nornalnego" DVD (nie np. blue-ray) - lepszym sygnałem jest RGB. Jednak dla telewizora HD istotna jest także jakość upscalingu: jeżeli upscaler odtwarzacza jest lepszy, może sie okazać, że korzystniejszy efekt da przesyłany po componencie sygnał upscalowany w odtwarzaczu. Trzeba samemu sprawdzić, ktora kombinacja sprawdza się lepiej w danych warunkach.
tylko ze raczej w moim odtwarzaczu DVD nie moze byc mowy o upscalingu - nie ten moment dziejowy jak go kupowalem ;)
sygnal idzie z DVD tak jak z plyty "jest podawany" i tyle ;)
czyli wg Ciebie jednym slowem component wcale niekoniecznie bedzie lepszy w przypadku "zwyklego" DVD od zlacza EURO?!?;)
 
Ostatnia edycja:

wa12

New member
me_th_od napisał:
a jak mam rozumiec odpowiednie wejscie?

W telewizorze można ustawić wejście scart na: video, s-video i RGB.
Najlepsza jakość jest przy RGB. Ale to RGB jest z przeplotem, a component daje sygnał bez przeplotu.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Komponent daje sygnał bez przeplotu, ale tylko w przypadku, gdy odtwarzacz dysponuje progresywnym skanowaniem.

ArtS :)
 

tadolboss

Member
Cześć,
mam odtwarzacz JVC N652 z upscalingiem 1080i.
Pytanie:czy lepszy obraz będzie po komponencie czy HDMI ???
Telewizor mój to JVC 40S70. Narazie mam podłaczony po HDMI i obraz nie jest zbyt dobry.Nie wiem czy to wina słabej jakości divixsa (kompresja) czy lepiej może podłączyć przez Komponent ??? Przy oglądaniu DVD obraz żyleta ....
Pozdrawiam

ArtS007 napisał:
Komponent daje sygnał bez przeplotu, ale tylko w przypadku, gdy odtwarzacz dysponuje progresywnym skanowaniem.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Pablo1964

New member
Bez reklam
Przy divX nie licz na dobrą jakość obrazu. W tym systemie liczy się oszczędność a nie jakość. Ważne, żeby dobry obraz był z DVD i TV.
 
Według mnie jak DVD to tylko component, żadne tam scarty nawet z rgb wiadomo, że rgb jest ok ale moim zdaniem i tak lepszy component. Co do upscalingu z JVC to nie znam specyfikacji sprzętowej ale występuje zakładam ona tylko przy hdmi więc raczej wskazany hdmi niż component no ale to byś musiał sprawdzić, a co do divx itd. to hehe tak bywa :)
 

tadolboss

Member
....dla ewentualnych prób musiałbym zakupić component a szkoda mi kasy,myślę że wina leży (tak jak przypuszczacie) po stronie słabej jakości Divixa - bo tak jak pisałem wcześniiej obraz z filmu na DVD puszczony po HDMI jest żyleta.....
Pozdrawiam
 
tadolboss napisał:
....dla ewentualnych prób musiałbym zakupić component a szkoda mi kasy,myślę że wina leży (tak jak przypuszczacie) po stronie słabej jakości Divixa - bo tak jak pisałem wcześniiej obraz z filmu na DVD puszczony po HDMI jest żyleta.....
Pozdrawiam


Tadolboss akurat to co pisałem o komponencie było do 1 postu w temacie :) a w Twojej sytuacji to wiadomo, że HDMI jest najlepsze :) Pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Okazuje się że nic nie jest takie pewne. Otóż dziś oglądałem jakość obrazu po Eurozłączu - zdecydowanie lepszą niż po HDMI .
Obraz z Cyfry + z nowego tunera Philipsa. Okazało się że polepszacze w Plaźmie Pioneera działają lepiej niż strumień sygnału przez HDMI ze słabego sygnału tunera. Klient jest oczarowany nową jakością którą błysneła plazma. Wizualnie to wyglada w ten sposób , że jeśli na ekranie jest Twarz człowieka - to po złączu HDMI jest tak jakby człowiek był mocno pudrowany , a po Eurozłączu czysta Wyraźna twarz , ekstra zarysowana , kolory nasycone , litery w podpisie czyste wyraźnie zarysowane . Złącza dość drogie - ale zdecydowanie się opłaciło.
Klient bardzo zadowolony.
 

me_th_od

New member
wa12 napisał:
W telewizorze można ustawić wejście scart na: video, s-video i RGB.
Najlepsza jakość jest przy RGB. Ale to RGB jest z przeplotem, a component daje sygnał bez przeplotu.
hmmmm ... nic nie ustawialem ... podpialem euro do DVD i jednego z wejsc EURO w Loewe ktory posiadam i tyle ... ;)
musze poszukac dzis w ustawieniach w takim razie i zobaczyc co jest ustawione ;)

ArtS007 napisał:
Komponent daje sygnał bez przeplotu, ale tylko w przypadku, gdy odtwarzacz dysponuje progresywnym skanowaniem.
akurat moje stacjonanrne DVD posiada progresywne skanowanie :)
ale o ile dobrze pamietam to zmieniajac progresive scanning w DVD (polaczenie z TV poprzez EURO jak pisalem) nie zauwazylem zadnych roznic w obrazie ...
tak wiec nie kumam o co chodzi z tym przeplotem
wiem jak przeplot "wyglada" w rzeczywistoci na ekranie LCD od PCta bo kiedys zajmowalem sie troche obrobka filmow ale nie zauwazylem nic takiego na ekranie mojego Loewe ... niezaleznie od tego czy progressive jest wlaczone czy nie ...

kiki napisał:
Okazuje się że nic nie jest takie pewne. Otóż dziś oglądałem jakość obrazu po Eurozłączu - zdecydowanie lepszą niż po HDMI .
Obraz z Cyfry + z nowego tunera Philipsa. Okazało się że polepszacze w Plaźmie Pioneera działają lepiej niż strumień sygnału przez HDMI ze słabego sygnału tunera. Klient jest oczarowany nową jakością którą błysneła plazma. Wizualnie to wyglada w ten sposób , że jeśli na ekranie jest Twarz człowieka - to po złączu HDMI jest tak jakby człowiek był mocno pudrowany , a po Eurozłączu czysta Wyraźna twarz , ekstra zarysowana , kolory nasycone , litery w podpisie czyste wyraźnie zarysowane . Złącza dość drogie - ale zdecydowanie się opłaciło.
Klient bardzo zadowolony.
no to mnie pocieszyles ;)
czyli jednym slowem nawet jak wrzuce sobie kable componentowe to nie mam zadnej gwarancji ze obraz bedzie lepszy ...
super nie ma co ... ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
me_th_od napisał:
hmmmm ... nic nie ustawialem ... podpialem euro do DVD i jednego z wejsc EURO w Loewe ktory posiadam i tyle ... ;)
Sprawdź jedynie, czy podłaczeyłeś do Euro, które posiada obsługę RGB. Wtedy wystarczy, że na wyjściu odtwarzacza jest również RGB.

me_th_od napisał:
ale o ile dobrze pamietam to zmieniajac progresive scanning w DVD (polaczenie z TV poprzez EURO jak pisalem) nie zauwazylem zadnych roznic w obrazie ... tak wiec nie kumam o co chodzi z tym przeplotem
Zapomniałem dodać, że TV prawie na pewno dokonuje procesu usuwania przeplotu, więc nie widać różnicy.

Ostatecznie Twój dylemat można rozwiązać następująco. Jeżeli odbiór przez Euro jest satysfakcjonujący, zostaw tak jak jest. Jeśli nie, możesz próbować przez komponent. Do eksperymentów możesz zastosować zwykłe (przyzwoite) chinche.

ArtS :)
 
Do góry