EURO 2016 i 4K

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież jeszcze nie ma kodeków nadawania telewizji.
Post produkcyjne mogą być, ale z powietrza wg mnie bez szans.
Na razie żadna telewizja świata nie ma recepty...
 

jk_seeker

New member
Przecież jeszcze nie ma kodeków nadawania telewizji.
Post produkcyjne mogą być, ale z powietrza wg mnie bez szans.
Na razie żadna telewizja świata nie ma recepty...

no i ostudziłeś mój zapał.. :/ nie wiedziałem, że nie ma kodeków. W sumie ciekawe, co stoi na przeszkodzie.
 

maniul

New member
Technologia tak idzie do przodu, że pewnie w końcu się uda ;) 20 lat temu nikt by nie pomyślał, że będziemy mieć telefony dotykowe przecież :p
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Chyba ty nie myślałeś :)

Seker a hd ci sie nie podoba??? Co chcesz pryszcze lewego oglądać :p

Kiki jak panasonic chce wprowadzić internet 10x szybszy od wifi to może i puszczą 4k, tylko nie każda tv nada
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kasa Kolego - trzeba zainwestować trochę - zobacz jakie mamy kanały HD - większość z nich to tak naprawdę znaczek mówi o tym że jest to kanał hd - bo nie obraz.. np wchodzi nowy serial na HBO Vinyl i aż dziwi człowieka że to jest taka jakość, podobnie jest z niektórymi nowymi filmami, choć są wyjątki np. Hobbit III cz na HBO - jakość rewelka - dla mnie jest to najlepszy film pod względem jakości jaki leciał w tv.. .. a co mamy na kanale 1 i 2 TVP... poza wiadomościami które są w dobrej jakości nadawane.. fajny obraz tez jest na BBC HD - tam są seriale....
zanim 4k zawita u nas i do tego w jakiej jakości to jeszcze Wisły upłynie..
 

jk_seeker

New member
Kasa Kolego - trzeba zainwestować trochę - zobacz jakie mamy kanały HD - większość z nich to tak naprawdę znaczek mówi o tym że jest to kanał hd - bo nie obraz.. np wchodzi nowy serial na HBO Vinyl i aż dziwi człowieka że to jest taka jakość, podobnie jest z niektórymi nowymi filmami, choć są wyjątki np. Hobbit III cz na HBO - jakość rewelka - dla mnie jest to najlepszy film pod względem jakości jaki leciał w tv.. .. a co mamy na kanale 1 i 2 TVP... poza wiadomościami które są w dobrej jakości nadawane.. fajny obraz tez jest na BBC HD - tam są seriale....
zanim 4k zawita u nas i do tego w jakiej jakości to jeszcze Wisły upłynie..
Myślę, że zdecydowana większość osób, która zainwestowała niemałe pieniądze w telewizory 4K, byłaby skłonna oglądać kanały w jakości 4K nawet na zasadach ppv. Dla przykładu - jestem przekonany, że wszyscy z Was, którzy kochają piłkę nożną i mają TV 4K, byliby skłonni wykupić transmisję wybranego meczu w 4K. Ja bym się nie zastanawiał. Więc kasa szybciutko by się zwróciła. Póki co faktycznie, o tym, że to HD, często mówi tylko znaczek, który sam często jest cały w pixelach.. Dodatkowo jeszcze ten niski bitrate... :(( Impreza, taka jak Euro2016, to wg mnie doskonała okazja do wypromowania standardu 4K w kontekście zarobienia na nim kasy. Zwłaszcza, że mają tam pracować kamery 4K.
 

vigoo

Banned
Nie opłaca się. Rynek ciągle jest za mały a wydatki wielkie. PPV? Ile osób w Polsce by to kupiło? Nawet jeśli, byłoby to kilkadziesiąt tysięcy, to ciągle nierentowne. Niech Polsat zrobi dobre HD i przede wszystkim odkoduje Euro a gawiedź będzie szczęśliwa...
 

jk_seeker

New member
Nie opłaca się. Rynek ciągle jest za mały a wydatki wielkie. PPV? Ile osób w Polsce by to kupiło? Nawet jeśli, byłoby to kilkadziesiąt tysięcy, to ciągle nierentowne. Niech Polsat zrobi dobre HD i przede wszystkim odkoduje Euro a gawiedź będzie szczęśliwa...

No nie wiem, zobacz, jaką popularnoscią cieszy się KSW. Spotyka się kilka osób, szybka zrzuta i transmisja kupiona. W przypadku Euro potencjał jest wg mnie zdecydowanie większy, jak i większa jest skala zainteresowanych tematem piłki, niż MMA. Niech odkoduje w HD, to inny temat. Ale przede wszystkim, jako klient, chcę mieć możliwość wykorzystania potencjału sprzętu, zwłaszcza, że nie bez przyczyny piszą o kamerach 4K, które będą przekazywać obraz z imprezy.
 

vigoo

Banned
Jeśli Polak będzie miał do wyboru HD za darmo, to nie wykupi 4K w PPV. Na to zdecyduje się garstka pasjonatów, dlatego napisałem o kilkudziesięciu tysiącach.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
nie zapłacił bym złotówki za złodziejskie ppv nawet jak bedzie tam puszczane spotkanie z kosmitami w 50k ;P

seeker, ale po co ci ludzie inwestowali w coś czego nie ma ?? Bo nie rozumiem?? To tak jakby kupić 5 litrowe v8 i płakać że nie ma gdzie tym jeździć po pl drogach i że drogie paliwo
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko wiesz w tv różnice w cenie między 4k, a FHD są coraz mniejsze i do tego coraz mniej jest tv w FHD .. jeszcze z rok i na palcach będziemy liczyć w sklepach tv w FHD.....
 

Caparzo

New member
Bez reklam
No dobra ok, tak czas idzie do przodu że oczywiste jest że jedna technologia wyprze drugą. Tylko w cywilizowanych krajach są już kanały 4k a w polsce w zaścianku jest bieda z nędzą w tym temacie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się - to już inna bajka i jak wejdą filmy na bR w 4k to zapewne jeszcze będą droższe a wiadomo jaka jest sprzedaż u nas filmów na BR.. więc szału nie będzie ...a zanim będą kanały 4k w platformach cyfrowych to już kolejna bajka na lata..
 
Do góry