Epson EH-TW7000 czy EH-TW5820

saj78

New member
Witam,

zastanawiam się który z projektorów Epson TW7000 czy TW5820 będzie lepszy do zastąpienia telewizora w domu. 7000 ma 4K (to z gwiazdką) ale jest też sporo cięższy i większy.
Czy różnica między tymi modelami jest jakaś znacząca czy dla użytkownika domowego (amatora bez analizowania ile czarnego w czarnym oraz białego w białym) nie będzie zauważalna?
Android TV będe miał w dekoderze, więc nie jest mi potrzebne w projektorze (5820 ma). Projektor będę podłączał do soundbara.
Fajnie by było gdybym mógł mieć sensowny kontrast w ciągu dnia bez zaciemniania pomieszczenia.

Cena również zbliżona 5000 vs 4500 PLN.

Który z ww modeli będzie lepszy do ww zastosowań domowych?

dzięki
pozdrawiam
Sz.D.
 

walher

New member
eh tw 5820

Witam - też miałem taki dylemat ale udało mi się wyszarpać 5820 za 3850 i go wziąłem. Pierwsze wrażenia - kolory świetne kontrast itp bardzo dobre, czerń akceptowalna. Ogólnie uważam że jest świetnym wyborem. Poza tym android to fajne rozwiązanie. Jest jedno niedopowiedzenie w testach tego modelu - wszędzie mówi się że poprzez wyjście audio z projektora można przesłać sygnał audio do sprzętu AV - no i tutaj mamy problem - po podłączeniu do wejścia audio wielkie nic!!! Już myślałem że to całkowita klapa ale jest wyjście - sygnał z tego wyjścia jest odtwarzany przez głośniki komputerowe tak więc sprzęt audio (amplituner kina domowego Yamahy) nie odtwarza dźwięku z projektora. Może jakoś można to załatwić ale jeszcze tego nie rozpracowałem. Gdyby ktoś coś wiedział jak podłączyć sygnał audio z wyjścia słuchawkowego do wzmacniacza AV proszę o pomoc.
 
Do góry