Ekran z możliwością regulacji wysokości powierzchni projekcyjnej

Delwin

New member
Witam - to mój pierwszy post na forum choć czytam od jakiegoś czasu. Obecnie mebluję pokój, w którym chcę mieć kino domowe oparte o projektor (na razie je "sklejam" i pewnie będę prosił o poradę/sugestię ale to za chwilę kiedy rozstrzygnę na "żywo" spór LCD/DLP) i napotkałem pewien problem natury techniczno-budowlanej. Mianowicie zaplanowany ekran miał się mieścić w "okapie" szafy mieszczącej biblioteczkę i telewizor (będąc przymocowany do sufitu zaś projektor ma stać ponad kanapą na półce pod sufitem). Z oczywistych względów miał wylądować naprzeciwko kanapy. Korekty umeblowania spowodowały jednak, że kanapa się przeniosła no i ekran też powinien. Pech chce, że obecnie jest ona tak usytuowana, że pomiędzy nią a miejscem na ekran jest żyrandol i to dość duży (ponad 60 cm wysokości) jak na rozmiary pomieszczenia a zwłaszcza jego wysokości - ok. 245 cm. Wprawdzie możliwa jest opcja wymiany na inny (wysokość ok. 35 cm) żyrandol ale nadal żyrandol będzie przeszkodą w całej operacji.

W związku z tym mam pytanie czy są jakieś modele ekranów, w któryc powierzchnię projekcyjną można dodatkowo opuszczać w dół tak aby obraz był rzucany poniżej takiej przeszkody? Montaż do sufitu jest niestety koniecznością gdyż każda "niższa" opcja (np. do samej szafy) z uwagi na jego wstępnie planowany rozmiar (szer. 200cm / wys. 100 cm - odległość rzutnika do ekranu będzie ok. 3m i podobna będzie odległość widza do ekranu).
 
Do góry