Ekran sufitowy na środku pokoju?

P

PanMarcepan

Guest
Witam

Mam salon z kuchnią i chciałbym kupić projektor i ekran, który będzie wisiał na suficie przed aneksem kuchennym. Myślałem o czymś o szerokości 2m co by większość kuchni przesłonić - ekran rozwijany ręcznie (gdyż budżet to okolo 1tyś zł)

Zastanawia mnie czy jak on będzie sobie tak swobodnie zwisał to czy nie zacznie kołysać się np na przeciągu albo jak ktoś będzie obok przechodził?
Są jakieś systemy by temu zaradzić? Na co powiniennem zwrócić uwage przy wybieraniu takiego ekranu?
Czy ekrany są zupełnie nie przezroczyste, czy jednak coś z drugiej strony będzie światła padało?

Nigdy nie widzałem żadnego ekranu na żywo, a zakup będe robił przez internet, tak więc chciałbym się dowiedzieć czego mogę się spodziewać w paczce. Narazie wyczytałem, by kupić taki z czarną obwódką, ale nic o 'powiewaniu ekranu' nie znalazłem. To jak to z tym jest?

Dzięki za odpowiedź :)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A myslales o jakimś solidnym dociazeniu na dole ekranu na całej jego długości? Oparcia o ścianę nie zastąpi ale powinno sporo ustabilizować... tak sobie kombinuje...
 

grzegorzp

New member
myślę, że jakbyś miał możliwość zakotwiczyć dół ekranu gdzieś no podłogi np. za pomocą linki gumowej, lub taśmy gumowej, czyli rozwijasz ekran i do dolnych rogów ekranu przyczepiasz np takie gumki jak do bagażnika to może zadziałać bo dzięki temu i ekran będzie "obciążony" i unieruchomiony tył/przód
tylko się zastanów czy masz gdzie je przyczepić, gdzieś przy podłodze, albo np. do mebli,

tak czy inaczej ruch powietrza będzie widać, bo ekran będzie się albo lekko wydymać albo cofać, więc tak czy inaczej idealnie nie będzie
 
P

PanMarcepan

Guest
Dół przymocować zawsze do czegoś można, to akurat nie byłoby problemem.... acz myslalem, ze moze sa jakies takie ekrany juz przystosowane do takiego rodzaju montazu z np jakimis dodatkowymi usztywnieniami montowanymi po rozwinieciu ekranu... no ale googluje i nic takiego znalezc nie moge :/ Albo po prostu nazwy nie znam.
 

Mw+

New member
niestety nie ma na naszym rynku ,anie rynku europejskim ekranów które mają taki lub podobny system usztywniania o którym piszesz
Ekran na statywie to jedyne rozwiązanie aby ustawić ekran na środku pokoju/salonu i uniknąć falowania powierzchni ekranu
 
Do góry