Ekran do epsona tw 5200

Tasix95

New member
Witam zdecydowalem sie na ten model projektora i szukam teraz ekranu jak doradzil Bipo 1.5 x wielkosc ekranu = odleglosc ogladajacego odleglosc u mbie to 3.40 wiec wyszlo ze ekran ma miec 200cm-220cm teraz tylko fytanie jaka firma i kolor (pokoj ma bialy sufit sciany brazowo bezowe i ciemne meble olety wewnetrze )

Znalazlem Superma Fenix 203x156za 450zl

Nie wiem czy to dobry wybor Do 500zl chyba ze macie inne propozycje to prosze o linki ;) (moze byc i 220)
 
Ostatnia edycja:

lechuCC

New member
biały sufit - szary ekran, tak ja to widzę. U mnie jest 1,5 x ekran = odległość i ogląda się całkiem przyjemnie. Czy jest jakiś specjalny powód dla którego bierzesz ekran 4:3 do projektora 16:9? W przedziale do 500 zł nie ma jakiegoś specjalnego wyboru, szału nie będzie ale na start pewne będzie ok (tak jak u mnie z buenoscreen)
 

Tasix95

New member
Wlasnie ciagle jestem w kropce jedni mowia ze lepszy bialy 1.0 a drudzy szary ekran co do ekranu 4:3 powodu nie ma no moze cena i dostepnosc w mojej okolicy zreszta nie musze wypelnic calych 156cm moge ekran wysunac na 115 i miec 16:9 lub wysunac do konca i ustawic obraz po srodku tak to jest start gdyz jest to moj pierwszy projektor ;)
Tez nie ukrywam ze wolalbym ekran elektryczny i lepszy ale budzet mi nie pozwala jako osoba niepracujaca na utrzymaniu rodzicow az tak naciagac ich nie moge ;)
 
Ostatnia edycja:

lechuCC

New member
Pamiętaj,że np przy montażu sufitowym jak wysuniesz tylko te 115 to będziesz musiał ustawić projektor by świecił tak jakby do góry, poza tym nie jest to wygodna pozycja do oglądania. W cenie do 500 unikaj 4world, resztę pewnie ten sam Chińczyk robi.

Jakiej wysokości masz pokój? Montaż ścienny czy sufitowy?
 

Tasix95

New member
Momtaz Scienny sprawdzic okazji nie mialem jak to bedzie wygladac na 115 ale podejrzewam ze moze byc to ciut nie wygodny wiec rozwine do 156 i obraz dam na sam dol nie wiem czy dobrze doczytalem ale dolna krawedz ekranu ma byc ok 60cm-80cm od podlogi wiec i tak chyba wyjdzie wysokosc pokoju to 220
Chinczyk pewnie robi ale niestety jak wspominalem forsy nie wydrukuje i musze brac to co jest w cenie ;)
 
Ostatnia edycja:

damaioshin

New member
Pamiętaj że zazwyczaj nie masz możliwości zbyt wielkiej w przesuwaniu obrazu. No chyba ze za każdym razem chcesz przestawiać projektor i zoom.
4:3 to już tylko czasami kanaly SD wyswietla. Przezytek
 

Tasix95

New member
Moze cos zle rozumuje ale chodzi mi o to ze pokoj ma 220 wyskosci 52cm ma stolik ktory bedzie pod ekranem nad stolikiem bedzie mala plaska polka i nad polka bedzie ekran obraz zawsze bedzie wyswietlany 16:9 cala szerokosc i 3/4 wysokosci nie bede uzywal calego ekranu jesli chodzi o wysokosc idzie mi glownie o zakrycie calej sciany i te 40cm od gory ekranu bedze wolne.
 
Do góry