Ekran do Epson 6000

nokinomaniak

New member
Witam forumowiczów .Po długich poszukiwaniach , wertowaniu stron na forach i rozterkach finansowych zamówiłem Epsona 6000 , zanim do mnie dotrze potrwa jeszcze 1-2 tygodnie ale rozglądam sie pomału za ekranem i kablem .Będzie to mój pierwszy projektor , miałem okazje go oglądać w akcji i obraz był według mnie zadawalający , zwłaszcza że pomieszczenie nie było w 100% dostosowane .
I teraz mam problem po pierwsze z ekranem -przekątna 100"-110" , 16:9 , prawdopodobnie polecicie ekran szary jako że pomieszczenie w jasnych kolorach (ale całokwicie zaciemnione przez rolety w oknach) , podwieszany pod sufitem ręcznie rozwijany .odległosć od ekranu 3-3,5.ilość watków jest tak ogrąmna ze laikowi jest naprawdę trudno coś wybrać z tak ogromnej oferty dlatego bym prosił o konkretne modele .
I po drugie kabelek , specjalnie wybrałem model bez wifi chociaż wiem ze chodzi to podobnio spoko ale wiem ze wifi potrafi dać pożądnie w kość , a kabel to zawsze kabel (chociaż te 12-15 m troszkę mnie przeraża ) , i tu mam pytanie czy muszę kupić - coś takiego mi proponowano
Oehlbach 42411 REAL MATRIX MK ll - High Speed HDMI Kabel (15,0m), za 250e czy może nie ma sensu pakować tyle kasy w kabel i wystarczy coś tańszego .
Przepraszam za ewentualne gafy w moim poście , chętnie odpowiem na pytania i prosił bym o ewentualne porady , z góry DZIĘKI .
 

skalmen

New member
Cześć
oczywiscie że ekran matgrey widziełem tego epsona i ma mocno srednią czerń dlatego szary ekran według mnie jest niezbędny.z tej odległosci to 100 może 106 cali max, dobra jakosc ma Suprema jesli masz troszke wiecej kasy to zdecydowanie polecam elektryczny bo manulany po jakims czasie sie wyrabia i ma tendencje do szybszego marszczenia. z elektryków to Suprema Andromeda FA-M106 (16:9) 234x132 cm, a z manulanych to Suprema FENIKS ELEGANT CB-S106 (16:9) 234x132 ., poszukaj na necie ja uzytkuje taka andromede od 5 lat i nic sie z nia nie dzieje:). Jesli chodzi o kabel to sa rózne szkoły ja uważam że ten który wymieniłeś jest ciut za drogi polecam kable firmy Supra czy Atlona taki jak potrzebujesz to koszt około 790pln a mysle że jest równie dobry jesli nie lepszy. sa zwolennicy tanich kabli bo niby cyferki to cyferki ale ja tam uzywam kabli tych 2 firm i jestem bardzo zadowlony jek kupujesz projektor za kilka tysiecy złotych to mozesz wydać jeszcze kilkaset na kabel według mnie zasada najsłabszego ogniwa tu też obowiązuje
 

nokinomaniak

New member
Wielkie dzięki , wiem już mniej wiecej czego szukać , elektryczny raczej odpada chociaż z tego co widziałem to fajna sprawa i wygoda , zwłaszcza z pilotem . A co do kabla pewnie masz racje pakując tyle kasy w projektor warto już dorzucić parę stówek na pożdny kabel , akurat mam kilka kabli i wtyki tej firmy i są spoko może zejdzie jeszcze coś z ceny to pewnie go wezmę .Ale wszystko dopiero jak projektor przyjedzie .

DZIĘKI ;-).
 

nokinomaniak

New member
Dziś , przytargalem projektor , pierwsze wrażenie naprawdę oszałamiające bez ekranu na parapecie i na szybko aż serce się kraje że muszę na urlop , dwa tygodnie czekania na pożądne ustawienie :).
A a propo sklep MM w niemczech jest naprawde wielki , cena projektora -cena z internetu , cena kabelka 298euro na pólce , 198euro cena dla mnie w polsce nie do pomyślenia :bober:
 

tomek976

Member
Muszę przyznać że też jestem pod wrażeniem. Również przymierzam się do ekranu, tymczasem ustawiłem projektor na białą ściane pomalowaną lateksową śniezką, tynk maszynowy połozony idealmnie bez nierówności - obraz jest wyśmienity.
Brakuje mu tylko multimedialnosci, po usb czyta chyba tylko zdjęcia
 
Do góry