Ech i poco mi to było??

gartek

New member
Jak w temacie, a dokładnie chodzi o zapisanie się do tego forum.
Jestem na etapie kupna TV 3D 55'
Zauważyłem nowe wersje LG tutaj 55LM860V może 760 bo 960 to już na pewno za dużo.
Dlaczego LG - bo wydawało mi się ze w 3D lepiej działają nie migoczą nie męczą oczu (i są tanie:). Świetna stylistyka cienka ramka - niezły design. WIFI wbudowane niezła obsługa internetu i naprawdę niezły obraz.
Natomiast już prawie byłem przekonany a tutaj nowe Samsungi serii ES tutaj i 8000 i 7000 wchodzi w grę bo różnica cenowa nie jest aż tak duża.
I teraz dlaczego również samsung - Faktycznie design też ok, 3D - problematyczne bo i okulary drogie i to migotanie - to raczej minus, ale ta kamera SKYPE (podgląd) liczba aplikacji (widgetów) naprawdę sporo, to sterowanie głosem, ruchem i niezły pilot. Działanie z normalnymi klawiaturami. I fakt, że LG nie odtwarza YouTuba HD i 3D jest dość istotny. I 3D w LG jest w niskiej rozdzielczości. Wiec już prawie byłem przekonany (Samsung) a tu... jeszcze zapisałem się tutaj na forum i już nic nie wiem..
Clouding problem z LED - wiec wydać 10kPLN i narzekać - chyba bym oszalał jak bym widział tą wadę.
Po co... Mam starą 42' plazmę LG (6letnią) i jest ok tylko TV jest włączony czasem cały dzień i te 300W daje w kość. Chyba warto być troszkę bardziej ECO (albo oszczędnym, jak kto woli). On tylko to chyba starość czasem na czarnym tle migotają różnokolorowe kropeczki. Ale to nie jest jakiś wielki problem bo rzadko jest cała czerń w obrazie. Obraz HD z TV n wygląda bardzo ok.

1. Mniej energii ok. 100W max
2. Miejsce duży salon ok 4,5-5m odległość od tv wiec 55' spoko się zmieści,
3. Przeznaczenie oglądanie TV, PS3, oglądanie zdjęć (DLNA) YouTube, rozmowa całą rodzinką przez SKYPE. Przeglądanie Newsów ....

I czy może mi ktoś usystematyzuje mój mentlik?
Może ktoś coś podpowie - jak istotny jest ten problem z clouding na Samsungu? Przecież jeśli kupię przez internet (w euro są ok ceny) to kupuję kota w worku, mogę trafić na jakiś koszmarny egzemplarz i nic nie będę mógł zrobić. A znowu jak w MediaMarkt zacznę robić testy z moim pendrivem i peleryną ;-) to chyba mnie wyrzucą ;-)
Za pomoc na pewno należy się browar ;-)
Pozdrawiam wszystkich.
Gartek

ps.
Mam nadzieję, że teraz jasny jest tytuł wątku - jak bym tutaj nie dotarł to pewnie by w tym miesiącu już kurierem zajechał Samsung, a tak........
 

Monkin

New member
Bez reklam
Jeśli od 6 lat oglądasz plazmę, a boisz się jednak w ledach cloudingu ( ja w sharpie 635E nie narzekam, widać tylko czasem chmurki na ciemnej planszy), to kupiłbym na twoim miejscu dobrą 55" plazmę panasa i po sprawie. Obraz doskonały, powidoki raczej nieistotne, zero chmurek. Tylko się cieszyć. No może multimedia w stosunku do tv samsunga trochę kuleją, ale to nie problem. Dokupujesz jakiegoś playerka i masz wsio. Dla mnie w tv najważniejsza jest jakość obrazu. A prądu nowe modele plazm biorą w stosunku do ledów naprawdę niewiele.
 

gartek

New member
Mógłbyś jakoś to uzasadnić ? jakiś link, info ? Jestem praktycznie zdecydowany na 47LM660-670S lub 47LM760 - 765S i z chęcią bym poczytał na ten temat. Z góry dziękuje.:shock:


No właśnie - LG nie odtwarza YouTuba w HD tylko SD oraz również nie odtwarza 3D. Co ja uważam, za mega porażkę. Wiem bo próbowałem natomiast Samsung bez problemu - można zmianiac rozdzilczości nawet do 1080p jak również korzystać z contentu 3D. Jest to bardzo dziwne bo taki TV z super wyświetlaczem jak LG i nie da się go wykorzystać i oglądać streaming tylko SD - po prostu porażka.
Pozdrawiam
 

lordgary

New member
No właśnie - LG nie odtwarza YouTuba w HD tylko SD oraz również nie odtwarza 3D. Co ja uważam, za mega porażkę. Wiem bo próbowałem natomiast Samsung bez problemu - można zmianiac rozdzilczości nawet do 1080p jak również korzystać z contentu 3D. Jest to bardzo dziwne bo taki TV z super wyświetlaczem jak LG i nie da się go wykorzystać i oglądać streaming tylko SD - po prostu porażka.
Pozdrawiam
mógłbyś rozwinąć wątek ? które modele 2012 próbowałeś z LG ? Jestem ciekawy bo napaliłem się kurcze na nową serie LM ehh:sad:
 

Egon666

New member
Hmmm. Ciekawe, wlasnie siedze przed moim 47LW5500 i odtwarzam sobie demo LG 3D z YouTuba, TV nawet sam rozpoznal format 3D i nie trzeba na pilocie wybierac (SBS, O-U)... Trailery HD tez chodza .... Moze ktos kto ma LG potwierdzi ???
 

kini0

New member
Bez reklam
Stoję przed podobnym wyborem- 5 letnie KURO będę wymieniał na 55''. Z tą jednak różnicą, że jestem w 90% przekonany do pasywnego LG. 2D HD jest baaardzo dobre (widziałem RIO na 570s), a 3D pomimo okrojonej rozdziałki jest znacznie bardziej plastyczne i mniej męczące. Też celuję w model 55LM860V, ale poczekam aż cena spadnie troszkę.
W grę wchodzi jeszcze Sony z którymś ze swoich tegorocznych modeli, np. 55HX850. Z aktywnych TV Sony męczy mi wzrok najmniej... może dlatego że prawie nie ma migotania -nawet jak się patrzy na inne źródło światła
 
Ostatnia edycja:

kordian1000

New member
mam podobny problem, jestem przed zakupem TV 55-60 , mam przeznaczone od 9 - 16 tys, nie chce czekac na OLED, lubie gadżety , ładny design, i chyba kupie ES8000 , z tego co czytam jest znaczna poprawa matryc od D8000 , przy odpowiedniej kalibracji praktycznie brak cloudingu , problem w tym że ciężko z dostępnością , u mnie w Euro Agd - tylko na zamówienie ale wczesniej trzeba wpłacic całosc kasy po testach w sklepie moge na inny wymienic ale kasy nie oddadzą... obecnie szukam sklepu gdzie mają nówke na stanie, potestuje na swoich przygotowanych szablonach ( kotare też zabiore , a co ;) i chyba dokonam zakupu tego modelu, samsunga na pewno nie kupie na wysyłke lub bez możliwosci sprawdzenia jak kolega wczesniej napisał.
 

kini0

New member
Bez reklam
Myslę że kalibracja nie zlikwiduje cloudingu, bo to wada produkcyjna... Mozna zjechać podświetleniem do dołu, ale to raczej oszukiwanie samego siebie
 

durius

New member
A mnie już w śnie boli głowa.Mam identyczne problemy z wyborem Tv.Byłem zdecydowany na Samsunga ES7000 lub 8000.Teraz zobaczyłem LG LM860.A jeszcze bardziej podoba sie LM 960.Ale po co wydawać tyle szmalu.Czy jest sens ?pytam .Czy gołym okiem jesteśmy w stanie zobaczyć różnice o których tyle się tu pisze . A z tymi clouding'ami to można zgłupieć.Jeszcze do niedawna nikt o tym nie miał pojęcia, a teraz? Piszecie tu o wielu rzeczach które czasami w codziennym zyciu nie maja nic do rzeczy.Np. te bajery(gadka i gesty) albo podświetlana metryca full czy Edge.Albo 200Hz czy 400Hz.Można ocipieć.Jak dla mnie oby dwa modele są piekne.
U mnie między ES 7000 a ES8000 jest różnicy jakieś 150 Euro,czyli około 615 zł.



"Gartek" - napisz na co się zdecydowałeś i czy już coś kupiłeś.

Pozdrawiam.
 

gartek

New member
A mnie już w śnie boli głowa.Mam identyczne problemy z wyborem Tv.Byłem zdecydowany na Samsunga ES7000 lub 8000.Teraz zobaczyłem LG LM860.A jeszcze bardziej podoba sie LM 960.Ale po co wydawać tyle szmalu.Czy jest sens ?pytam .Czy gołym okiem jesteśmy w stanie zobaczyć różnice o których tyle się tu pisze . A z tymi clouding'ami to można zgłupieć.Jeszcze do niedawna nikt o tym nie miał pojęcia, a teraz? Piszecie tu o wielu rzeczach które czasami w codziennym zyciu nie maja nic do rzeczy.Np. te bajery(gadka i gesty) albo podświetlana metryca full czy Edge.Albo 200Hz czy 400Hz.Można ocipieć.Jak dla mnie oby dwa modele są piekne.
U mnie między ES 7000 a ES8000 jest różnicy jakieś 150 Euro,czyli około 615 zł.



"Gartek" - napisz na co się zdecydowałeś i czy już coś kupiłeś.

Pozdrawiam.


Nie kupiłem. Po tym wszystkim troszeczkę się wycofałem z wydaniem 10kPLN i potem "pluciem sobie w brodę" ze nie jest to coś na co bardzo czekałem. Zakup TV przeniosłem na po wakacjach. Bo teraz to i tak więcej czasu wolnego spędza w ogrodzie a nie przed TV.....
Pozdrawiam
 

durius

New member
Wyciątałem jeszcze ten model LG 55LW980S.Pisze o nim

Tłumacz Google

Tzn. że led'a full'a?.
Co prawda jest tańszy od modelu LG55LM860V.
Może ktoś się na ten temat wypowiedzieć?
 
Do góry