Ebook - jaki wybrać?

SebaK1205

New member
Bez reklam
Poszukuje dobrej klasy ebooka do celów prywatnych. Biblioteczka książek rzeczywistych się powiększa, a brakuje już miejsca. Druga sprawa - czeste podróże biznesowe, tylko z bagażem podręcznym, powodują iż muszę uszczuplać bagaż. A ebook jak najbardziej się do tego nadaje. Próbuje czytać na tablecie (zmieniajac tło na czarne i białe litery) ale to nie jest to. Dlatego szukam ebooka. Jaki? Powinien mieć bardzo dobry ekran wyświetlający, chyba wszystkie czytają aktualne rozszerzenia plików. Nie skupiam się na producencie, chcę usłyszeć od Was propozycję. Bateria: jak najdłużej działający? Co możecie polecić? Wpadł mi w oko Pocket Touch Lux 3. Co innego? Czy Kiano modele są warte rozważenia?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Ja testowo, żeby zobaczyć czy takie czytanie książek się przyjmie kupiłem takie coś na znanym portalu i póki co jestem z moją kobietą zadowolony.
CZYTNIK E-BOOKÓW 6'' 2GB E-PAPIER Trekstor 4INK /O
Cena: 89 PLN + wysyłka, czytnik wyglądał na nowy. Albo leżak albo ze zwrotów.
Polskie oprogramowanie, czyta wszystkie formaty.
Czasami jest problem z dopasowaniem wielkości czcionki i strony ale zmiana formatu zazwyczaj pomaga i czyta się w miarę komfortowo.
 

tomee00

New member
Ja używam kindle paperwhite i sobie chwale Jest jeszcze z czasów kiedy dolar był trochę niżej
Ma świetne ppdswietlenie ekranu Niestety amazon bardzo okroił bibliotekę w chmurze i za przechowywanie książek trzeba płacić


Sent it using Tapatalk
 
R

Repugnant.

Guest
jak dla mnie tylko kindle osobiscie mam kindle x fire ale mialem okazje testowac inne i bardzo mi odpowiadaja.
 

justys4

New member
Ja moge polecic PocketBook Touch Lux 3.Mam taki i jestem zadowolona.Spełnia wszystkie moje oczekiwania.Min.Obsługa wielu formatów, świetny podświetlany ekran,stosunek jakości do ceny
duża liczba czytanych formatów.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Podświetlany ekran w czytnikach się nie sprawdza.
Męczy oczy.
Tylko i wyłącznie technologia e-ink, bez podświetlenia.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Podświetlany ekran w czytnikach się nie sprawdza.
Męczy oczy.
Tylko i wyłącznie technologia e-ink, bez podświetlenia.
Zupełnie się z tobą nie zgodzę. A potwierdzi to każdy użytkownik Paperwhite'a.
Polecić mogę również Kindle'a. Nie bez znaczenia jest gwarancja Amazona (obejmująca również uszkodzenia mechaniczne).
 

tomee00

New member
Ja tez sie nie zgodzę Paperwhite z rozsądnie ustawionym podświetleniem (nie za jasno) jest rewelacyjny Nie ważne czy cień czy pełne słońce czyta sie tak samo


Sent it using Tapatalk
 

piotreksz

New member
Otóż to. Wersja budżetowa – używany Kindle Touch. Wersja mniej budżetowa – Paperwhite 2 lub 3. Wszystko zależy od tego, czy chcesz czytać w nocy. Sektor czytników rozwija się bardzo wolno – będziesz miał spokój na lata. Wcześniej miałem Kindle Touch i wymieniłem na Paperwhite właściwie tylko dla kaprysu, bo nic mu nie dolegało.
Sam Kindle, natomiast, jest świetny i po prostu działa. Mam porównanie z Sony PRS-T2 mojego ojca. Soniacz jest multimedialny, odtwarza mp3, czyta PDFy, ma kartę SD i jeszcze szereg funkcji, z których i tak się nie korzysta. Efekt jest taki, że interfejs muli jak cholera – ładowanie kolejnych stron biblioteki trwa kilka-kilkanaście sekund, podobnie ładowanie książek i skakanie po opcjach. Kindle umie tylko wyświetlać książki, ale w zamian jest szybciutki, responsywny i nie zamula się po jakimś czasie.
 

collider

New member
Bez reklam
Ja używam kindle paperwhite i sobie chwale Jest jeszcze z czasów kiedy dolar był trochę niżej
Ma świetne ppdswietlenie ekranu Niestety amazon bardzo okroił bibliotekę w chmurze i za przechowywanie książek trzeba płacić


Sent it using Tapatalk

Nie jestem amatorem takich urzadzen, ale kilku znajomych uzywa wlasnie tego modelu i sa bardzo zadowoleni.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Nie jestem amatorem takich urzadzen, ale kilku znajomych uzywa wlasnie tego modelu i sa bardzo zadowoleni.
Dokładnie :)
A przy okazji polecam zakup bezpośrednio przez amazon. Jeśli Ci się nie spieszy, poczekaj na coroczne akcje obniżkowe.
Zamawiasz z wysyłką do PL (jeśli chodzi o wersję bez reklam) lub np. do paczkomatów przy granicy po stronie niemieckiej (wtedy bez problemu wersja tańsza, z reklamami).
Reklam bym się nie bał, ponieważ są one kierowane wyłącznie na rynek niemiecki, użytkownicy w PL potwierdzają, że da się je całkowicie wyłączyć poprzez kontakt z pracownikiem amazona :)

Zwróć tylko uwagę na poszczególne modele Kindla:
Paperwhite z racji podświetlenia i zdecydowanie lepszej rozdzielczości - droższy ~120 ojro
Kindle 7 tańszy i lżeszy ~ 70 ojro (lub 60 wersja z reklamami)
Ewentualnie poczekaj na wersję 8 (starsze pewnikiem potanieją)
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
A ile takie polecane przez was cacko kosztuje? Ja nauczony doświadczeniem kupuję (i polecam) taki, który w danym momencie ma wszystko co potrzeba ale jest nołnejmem. Dlaczego? Otóż jest więcej iż pewne, że nie wytrzyma dłużej niż gwarancaja. Obecnie po 4,5 roku mam już trzeci model (jakieś Kiano z podświetleniem) bo poprzednie 2 padły i zwrócono mi kasę. Mówiąc wprost raz wydałem 300 zł a wciąż mam nowości.
 

MKa11

New member
Tylko paperwhite ;) mam zwykłego i PW3 - podświetlanie się przydaje.
Pocket Touch Lux kupiłem mamie i po 2 latach padaczka :/ pomijam to, że jest wolny w porównaniu do Kundli, jakościowo niestety odbiega, jedyna zaleta to polskie menu.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Czytam...
Odniosłem się do polskiego menu w kontekście zalety i wyższości konkurentów w stosunku do Kundelka.
 
Do góry