ebay i inne

ziemak

New member
Witam mam budżet 1500 zł
Chciałbym ogarnąć sobie coś do 47" nie ze sklepu lecz z portali takich jak ebay itd.
Możecie coś polecić ? Może być z USA, dużo tańszy sprzęt
 

ziemak

New member
Główne kryterium to nie cena. Mogę poczekać na tv i 2 tygodnie.
Mogą być strony z USA. Słyszałem, że tam jest prawie 2 razy tańsza elektronika.Chodzi stosunek jakości do ceny.
Jeśli Manta będzie dawała taką jakość jak dobry Samsung czemu nie.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Kolego, podam Ci parę argumentów, które powinny dać Ci do myślenia:
1. cena w USA to nie cena końcowa w PL. Jak paczka wejdzie na Urząd Celny to licz się z tym że najprawdopodobniej do ceny z USA zostanie doliczone cło + podatek 23% więc cena z USA może się okazać ceną mniej korzystną niż ta w sklepie w PL
2. TV w transporcie pojedynczego egzemplarza przez pół świata raczej tego dobrze nie zniesie... Ja bym nie ryzykował.
3. Ewentualne naprawy gwrancyjne? Chyba nie będziesz odsyłał do USA?
4. Inne napięcie w USA i inny rodzaj wtyczki, licz się ze stosowaniem konwertera napięcia i przejściówki wtyczki
5. Inny standard emisji sygnału TV w USA (NTSC) i w PL (PAL) - pytanie czy TV będzie obsługiwał nasz standard
6. za 1500 to raczej nie poszalejesz nawet w USA...

Mam pisać kolejne "przeciw" czy wystarczy?
 

topol

New member
Kolego, podam Ci parę argumentów, które powinny dać Ci do myślenia:
1. cena w USA to nie cena końcowa w PL. Jak paczka wejdzie na Urząd Celny to licz się z tym że najprawdopodobniej do ceny z USA zostanie doliczone cło + podatek 23% więc cena z USA może się okazać ceną mniej korzystną niż ta w sklepie w PL
2. TV w transporcie pojedynczego egzemplarza przez pół świata raczej tego dobrze nie zniesie... Ja bym nie ryzykował.
3. Ewentualne naprawy gwrancyjne? Chyba nie będziesz odsyłał do USA?
4. Inne napięcie w USA i inny rodzaj wtyczki, licz się ze stosowaniem konwertera napięcia i przejściówki wtyczki
5. Inny standard emisji sygnału TV w USA (NTSC) i w PL (PAL) - pytanie czy TV będzie obsługiwał nasz standard
6. za 1500 to raczej nie poszalejesz nawet w USA...

Mam pisać kolejne "przeciw" czy wystarczy?
Zapomniałeś jeszcze o kosztach transportu, one też wchodzą do wartości celnej!

Passportnąłem SE.
 
Do góry