Dźwięk z wyższej półki niż Mission M34i za 3koła

Yanyan

New member
Witam serdecznie , głośniki z tytułu posta pojechały do nowego właściciela. Chciałbym słyszalnie poprawić jakość nagłośnienia swojego 19 metrowego(3,2 wysokość),salonu. Na zakup nowych kolumn przeznaczam 3000 zł. Słuchałem już sporo i póki co najbardziej spodobał mi się dźwięk Dali Ikon 6,ale one kosztują 4800, jako alternatywę na sąsiednim forum Pan z branży polecił mi Dynavoice DF-6. Czy ktoś słyszał te kolumny?W sieci jeden pochlebny test i nic więcej. Czy ewentualnie moglibyście polecić kolumny do 3k które zagrają dużo lepiej od mission,Kolumny tylko do muzyki i to do muzyki wszelakiej od plumkania po ostre granie poprzez jazz, warunek jest taki,że muszę ich koniecznie posłuchać przed zakupem ,więc raczej nowe,aczkolwiek...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po zakupie nowych do 3k może nie być takiego skoku jakościowego. M34i to całkiem przyjemne dość ciepło grające kolumny. Słyszałem je w połączeniu z Harmanem 980. Napisz co Ci w nich nie odpowiada i czym są napędzane?
 
Ostatnia edycja:

Yanyan

New member
Grały z Denonem 355 uk,czyli było bardzo ciepło:) Brakowało mi detaliczności,Mission budowały kiepską scenę,nie znikały i mimo bardzo dużego basu nie schodził on jednak za nisko, słuchałem pylon audio sapphire 25 plus zestaw exposure i tam to wszystko było ale ogólna charkterystyka brzmienia nie bardzo mi pasowała aczkolwiek będę ich jeszcze słuchał z inną elektroniką może zagra to cieplej bardziej po mojemu. Dżwiek Ikon 6 podobał mi się najbardziej ale nawet gdyby budżet pozwolił to niedostatki w niskim zakresie raczej by je zdyskfalifikowały
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posłuchaj sobie jeszcze Dali Zensor 7, Audio Academy Phoebe III, JBL Studio 280 , może akurat Ci się spodobają. Z trochę droższych Tannoy Revolution DC6 T, Castle Knight 5 i coś z oferty Monitor Audio np. BX6
 
Ostatnia edycja:

Yanyan

New member
Bardzo dziękuje za sugestie,jbl słuchałem nie podobało mi się,Monitor Audio BX6 mam na liście,o Zensorach też myślałem choć to chyba najniższa półka od dali i jestem sceptycznie nastawiony pozostałych propozycji nie znam ale mam nadzieje poznam.
 

Bobby75

New member
Miałem kiedyś M33i również z Denonem i po zmianie na JBL Studio 180 było bez spektakularnej poprawy ale Dali Zensor 7 bym nie skreślał mam czasem sposobność słuchania tych kolumn chyba na metrażu delikatnie większym od Twojego z amplitunerem Marantz i na mnie robią wrażenie jak na ten przedział cenowy...
 

Yanyan

New member
Właśnie troszkę oczytałem o zensor i chyba jednak było by błędem ich nie sprawdzić. Jeśli macie jakieś propozycje używanych głośników to też proszę o sugestie może przypadkiem znajde któryś w pobliżu i będe mógł posłuchać
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Podobnie jak Ty przerabiałem ostatnio poszukiwanie kolumn z tym że ja miałem budżet do 7tyś. A zakupiłem kolumienki za połowę tej sumy...;-). Nie zawsze więcej oznacza lepiej. Mi osobiście podobały się bardziej dali zensor 7, a ikony 6mk2 odpadły. Podchodziłem do nich 3 razy, i niestety ale nie spodobały mi się. Proponuję tak jak koledzy odsłuchaj:
- dali zensor 7
- boston acoustic m340
- oraz mój faworyt heco music style 900 tylko odsłuch na mocnym wzmaku nie jakieś podstawowe z najniżej serii, będziesz mile zaskoczony...;-)
 

Yanyan

New member
Po godzinach odsłuchów głośniki kupione padło na Dynavoice DF-6, mega dynamika bas jakiego jeszcze nigdy nie słyszałem i wstęga na pokładzie,jest naprawdę nieźle. Teraz poszukiwania jaśniutkiego wzmacniacza(używanego), co z waszego doświadczenia z przedziału do 1500 złotych jest warte posłuchania lub zakupu w ciemno zaznaczam ,że musi być jasno
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A tak z ciekawości, z jakimi kolumnami porównywałeś? I na jakiej elektronice Ci się najbardziej podobało brzmienie DF-6?
 

Yanyan

New member
Słuchałem Taga harmony coral f 80,Jbl studio 290 i 280, Pylon audio Sapphire 25 i31,Monitor Audio Bx,Focal chorus 714, Dali zensor7 i ikon 6 Dali 850, Dynavoice wygrały. Elektronike miałem swoją czyli Pma 355 UK, aczkolwiek podpinałem też jakiś wysoki model CA (7000pln), było lepiej :), Myślę że właśnie jakiś jasnych klocków będę szukał tyle że zdecydowanie tańszych
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jeśli Ci się podobało jak grały z CA to szukaj Azur-a 651A. Możesz też szukać używek Atoll-a. To dość jasno grające wzmacniacze z bardzo dobrą dynamiką. Myślę, że model IN80 byłby optymalny. Dobrą propozycją będą też wzmacniacze z oferty Music Hall-a. Na pewno żaden z wymienionych przeze mnie wzmacniaczy nie za muli Ci kolumn. Tylko z wysokimi tonami uważaj żeby nie przesadzić.
 
Do góry