Dzwięk z tv samsung do denona 2113

lilo40

New member
Dzień dobry forum.
Proszę Was o pomoc bo już nie daję rady. Chodzi o przesłanie głosu z tv do amplitunera po kablu optical.
Kiedyś mi to działało lecz przestało. Nie wiem, może coś uwaliłem w tv?. Do rzeczy. Wszystko mam połączone przez hdmi. Dodatkowo jeszcze kabel optical z tv do denona żeby otrzymać dźwięk po tym kablu w amplitunerze. Anetytu włączyć nie mogę bo żona tego nie kuma. Wówczas byłoby po sprawie bo wszystko działa.
W menu denona zaznaczyłem tv- optic i inne opcje dzwiękowe ustawiłem na "auto". Gdy oglądam sam telewizor z załączonym denonem z przycisku TV na pilocie, głosu na wzmacniaczu nie ma. Powinno być tak, że z tv głos się wyłącza a włącza się głos na kinie dom.Inne urządzenia takie jak dm8000 czy br. samsung połączone tym kablem i zaznaczeniu ich odpowiednio w denonie działają. Także problem jest w samym telewizorze, tak myślę. Telewizor to samsung ps64e8000. Może to w nim trzeba coś ustawić, sam już nie wiem.Czerwone światełko tam świeci i po kablu się przedostaje. Ale czy to wystarczy?


Dodam jeszcze że używałem kombinacji klawiszy info-menu-mute-zał. aby wyłączyć aktualizacje z internetu.Zachowałem przy tym szczególną uwagę żeby czegoś nie przełączyć. Może tam coś przez przypadek... Może jest tam opcja zał/wył sygnału optical?
 
Ostatnia edycja:
Do góry