Dzwięk z dekodera NC+ do kina domowego Samsung

bakra

New member
W dekoderze NC+ mam cyfrowe wyjście audio S/PDIF a w kinie domowym Samsung ( HT-H5550)wejście audio optyczne. W chwili obecnej oba urządzenia są podłączone przez HDMI. W MM sprzedawca przekonywał mnie że to wystarczy aby mieć dobry dźwięk a nawet połączenie przez HDMI jest lepsze. Pytanie: czy to prawda?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Połączenie kablem HDMI jest wygodne bowiem jednym przewodem da się przesłać zarówno obraz jak i dźwięk .Nie sądzę aby połączenie HDMI było lepsze od S/PDIF w transmisji audio

W kwestii połączenia tego dekodera jest to możliwe poprzez zastosowanie konwertera, który zamienia sygnał RCA Digital na TOS Link (i odwrotnie)
 

bakra

New member
Chciałam połączyć bezpośrednio dekoder z kinem. Niestety nie mogłam znaleźć kabla który mi na to pozwoli - różne końcówki. W MM i Euro AGD nie mają odpowiednich kabli ani przejściówek pozwalających na połączenie ich. Poproszę o link gdzie mogę to kupić. Jeżeli mogę mieć dźwięk lepszy niż przez HDMI to niech tak będzie.
 

bakra

New member
przemko77
Jeżeli dobrze znalazłam to sugerujesz zamianę sygnału cyfrowego na analogowy. Z tego co wiem to cyfrowy jest lepszy.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Nie popadajmy w paranoje jezeli to był by ampli + blu np denona to bym się pokusil o podłączenia inne niż HDMI ale dekoder + kino Samsunga no tu pewnie różnice będą kolosalne !Koledzy problemy na sile jak dla mnie:) .Pzdr
 

bakra

New member
ikar1975
Jeżeli o paranoi to żart to kiepskiej klasy :(. Proszę o pomoc na FORUM w problemie ( dla mnie ) połączenia obu urządzeń. Nieważne czy to tylko Samsung kino domowe czy wypas zestaw amplitunera z wypas głośnikami. Potrzebuję kabel z końcówką S/PDIF i tradycyjna optyczną. Jeżeli nie ma takiego kabla to gdzie mogę kupić przejściówki jeżeli takie istnieją. Proszę o aż tyle i tylko tyle. Czy warto sama ocenię.
 
ikar1975
Jeżeli o paranoi to żart to kiepskiej klasy :(. Proszę o pomoc na FORUM w problemie ( dla mnie ) połączenia obu urządzeń. Nieważne czy to tylko Samsung kino domowe czy wypas zestaw amplitunera z wypas głośnikami. Potrzebuję kabel z końcówką S/PDIF i tradycyjna optyczną. Jeżeli nie ma takiego kabla to gdzie mogę kupić przejściówki jeżeli takie istnieją. Proszę o aż tyle i tylko tyle. Czy warto sama ocenię.

Kolega ikar1975 ma racje w 100%.
Ktoś ci powiedział kolego że audio po optyku będzie lepsze niż po hdmi i teraz kombinujesz.
Nie ta klasa sprzętu by zawracać sobie głowę kablami lub rodzajami podłączenia.
Zostaw te hdmi i ciesz się sprzętem.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
ikar1975
Jeżeli o paranoi to żart to kiepskiej klasy :(. Proszę o pomoc na FORUM w problemie ( dla mnie ) połączenia obu urządzeń. Nieważne czy to tylko Samsung kino domowe czy wypas zestaw amplitunera z wypas głośnikami. Potrzebuję kabel z końcówką S/PDIF i tradycyjna optyczną. Jeżeli nie ma takiego kabla to gdzie mogę kupić przejściówki jeżeli takie istnieją. Proszę o aż tyle i tylko tyle. Czy warto sama ocenię.

:) nie no pewnie żarty mam marne ale wiedzę jakąś tam posiadam, dla mnie jak już pisalem wcześniej to problem na siłę w zupełności HDMI zda egzamin i dźwięk będzie na odpowiednim poziomie ,bo w tym zestawieniu to nie jest najsłabsze ogniwo - i proponuje więcej luzu przy niedzieli;-) .Pzdr
 

bakra

New member
Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc i wskazówki :). Luz jest :). Nie będąc na bieżąco w temacie i otrzymując sprzeczne informacje człowiek ma prawo się zagubić ;). Pozdrawiam. Życzę Wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku. :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry