Dżwięk w LG 50 pv 350

FraZa

New member
Witam,

Kupiłem ten telewizor niedawno. Nie miałem świadomości że nie ma on wyjścia audio (analogowego), ani nawet słuchawkowego, nawet przez myśl mi nie przeszło że może czegoś takiego nie być w nowoczesnym telewizorze.
Żeby móc podłączyć wzmacniacz z kolumnami kupiłem sprytną przejściówkę - wtyka się ją w euro telewizora a w nią wtyka się chinche. Kiedy leci telewizja dźwięk gra z kolumn, ale jak podłączę do usb w telewizorze gwizdka z filmem w formacie divix to dźwięk leci tylko z głośników telewizora. Próbowałem coś w ustawieniach zmienić ale nic to nie dało.
Może ktoś wie jak to i czy można to zrobić?

Gdzieś mi sie obiło że telewizory LG można upradeować. Co można w ten sposób zmienić i jak?

FraZa
 

tdx

New member
Bez reklam
Nowe TV nie mają analog out... Słuchawkowe mają wyższe modele....
Ta przelotka nie będzie działać jak sygnał będzie inny niż z dekodera TV (usb,hdmi odpada)
Sugeruje podłączyć optykiem o ile jest w kinie lub amplitunerze

Można zrobić up oprogramowania ale to nic nie da... tylko optyk
 

FraZa

New member
Dzięki za info. Niestety mam amplituner bez optyka. jedyne wyjście w takim razie to albo same dvd oglądać, albo kupić dvd z opcją divixów
A nie ma możliwości dorobienia takiego wyjścia? oczywiście jak się gwarancja skończy
 

bigxlx

New member
AU1-Product.gif


http://site.ambery.com/download/AU-1-Manual.pdf

253923.jpg


67528-best_optical_audio_converter.jpg
 

FraZa

New member
Na razie na zabawę z dźwiękiem nie mam czasu, ale drażni mnie jeszcze jedna rzecz - jak oglądam film z divixa to zwykle napisy nie są zgrane z dźwiękiem. Jest tam opcja dostosowania - od - 10 +10 ale jak zmieniam to napisy nie przesuwają się, nic się nie zmienia. Jakoś to inaczej trzeba robić?
 

adamlop

New member
Na kompie jest ok ? Moze masz napisy od innego "wydania" i dlatego jest brak synchro.
Reasumujac - jesli masz film "wydany" przez grupe A, to do takiej wersji szukaj napisow.
 

plast

New member
Niestety z tym sprytnym euro ci sie nie uda, tez probowalem rok temu jak kupilem PK760 :). U mnie w sumie nie ma to teraz znaczenia, bo do filmow uzywam HTPC, a tam mam taki dzwiek jak chce. Te przejsciowki-konwertery digital->analog IMHO zupelnie nieoplacalne.
 

kolacz99

New member
Na razie na zabawę z dźwiękiem nie mam czasu, ale drażni mnie jeszcze jedna rzecz - jak oglądam film z divixa to zwykle napisy nie są zgrane z dźwiękiem. Jest tam opcja dostosowania - od - 10 +10 ale jak zmieniam to napisy nie przesuwają się, nic się nie zmienia. Jakoś to inaczej trzeba robić?


Program subtitle workshop, wczytujesz tekst, następnie zapisujesz jako subrip.
 

FraZa

New member
dzięki ale nie za bardzo wiem jak to robić - wczytałem napisy do programu, zapisałem jako subrip i co dalej? Bo jak użyję tych napisów w plaźmie to też nie są zsynchronizowane - czy jakoś wtedy można je synchronizować?
Mówię o modelu LG 50 pv 350
Przykładowo - w komputerze napisy są idealnie zsynchronizowane z filmem, a w plaźmie napisy są przeważnie ok 10 sekund za wcześnie. I opcja dostosowania nie działa w żaden sposób.
 
Do góry