dźwięk DD, DD+ w seri LN, LA

dylan80

New member
powiedzcie mi jak zmusić TV do podawania automatycznie ścieżki dzwiękowej na wyjściu w DolbyDigital, gdy mamy na przykład z programem podawane kilka ścieżek audio. TV na siłe za każdym razem podaje ścieżkę MPEG, na DD muszę przestawiać każdorazowo ręcznie w szybkim menu. I za chiny nie zapamiętuje tego, nawet w ustawieniach dzwięku wybranie DD, bądź DD+ nic nie daje. DTV czy to z naziemnej czy z kablówki nadaje teraz kilka ścieżek audio, w zależności od bitrate, języka, czy systemu. Najlepiej zachowuje się dolby, bo jest rozdział na kanały od razu, i amplituner poznaje od razu, że dźwięk przestrzenny. Wiem, że w samsungu miałem tak, że mogłem sobie ustawić do programu z której ścieżki chcę korzystać i sztywno ją trzymał, a LG po każdym przełączeniu programu ustawia MPEG zamiast np Dolby.(samsung był kilkuletni)
czy ten typ tak ma? czy można to jakoś ujażmic?
TV mam podłączony do ampli i właśnie to mnie drażni, że muszę to ręcznie przełączać.Chodzi o to, że jeśli dźwięk idzie z MPEG, to ampli jakoś to próbuje porozdzielać przez ProLogic, ale nie jest to prawdziwe DolbyS. z podziałem na kanały, bo Prologic to pseudo5.1 ze stereo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry