Dynaudio Audience 52 vs Studio 16 Hertz Canto One New

krystiano8

New member
Zmieniam moje podłogówki na podstawkowe.
Wstepny wybór to Dynaudio Audience 52 lub Studio 16 Hertz Canto One New
Docelowo bedzie grał Atoll IN100 lub Onkyo A9750 (w zależnosci od budzetu)
Salon ok 20m2
Mają tez grac jako fronty w KD

Czy ktos miał/słuchał wspomnianych głośników i podzieli się wrażeniami?

Pozdrawiam,
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
krystiano8 jeśli seria Audience to szukałbym 52SE. Siedzi tam lepszy głośnik wysokotonowy, lepsza mikrodynamika. Midwoofer też trochę lepszy w wersji SE niż w zwykłych 52. Brzmienie to stara szkoła Dynaudio. Masywne jak na monitor , sporo barwnej średnicy, góra gładka nigdy nie ostra. Trzeba im wydajnego wzmacniacza o przejrzystej górze i szybkim basie. Fajne są też Focus 160. Chyba bym je wolał niż 52SE choć bezpośrednio nie porównywałem. Do tego ładna skrzynka fornirowana.

Ze Studio16Hz znam (miałem) Canto Grand. One w sumie na 20m2 będą lepsze niż One New. Brzmienie duże, bas o sporej masie, ale sprężysty , dość łatwe do wysterowania (łatwiejsze niż dynki), góra dźwięczna , ale nie męcząca. Całość po cieplejszej stronie. Można też zrobić upgrade do wersji premium. Skrzynki wykonane top.
 

krystiano8

New member
@Pawel_Sz85 dzieki za komentarz. Rozgladalem sie za wersja 52se ale uzywek brak na rynku. Canto One new sa tez drozsze i zastanawiam sie czy warto doplacac...z drugiej strony jest sporo komentarzy, iz Dynki trudniej wysterowac. Mam mozliwosc ich odsluchu wiec napewno skorzystam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
52se ostatnio rzadko się trafia, ale czasem się pojawiają. Kiedyś widziałem za 2k. Za taką cenę są super. Głośniki z wyższej serii contour 1.3MK2 tylko gorsza obudowa i inna zwrotnica. Tylko niestety prądu im trzeba. Amplitunery kd się zazwyczaj wykładają. Tu trzeba pieca ze zwartym basem i otwartą górą i wtedy może być dobre granie.

Canto są łatwiejsze w konfiguracji. Są szybsze i bardziej przejrzyste. Najlepiej sam posłuchaj.
 

krystiano8

New member
Wstepnie padło na Dynki 52/52 SE w zależnosci od dostępności.
Aktualnie posiadam Onkyo TX-NR828 do KD do tego będzie podpiety wzmazniacz na końcówkę mocy pod Dynki
Co myślicie o Onkyo A9755 lub Denon PMA1520ae?
A moze cos innego?
 
Do góry