Dylemat z wyborem zestawu. Proszę o opinie

Myncio

New member
Witam wszystkich. Chciałbym poznać wasze opinie dotyczące zestawu kina domowego i zaznaczam że zaczynam przygodę z kinem domowym.
Mianowicie chciałbym kupić najpierw amplituner i zestaw dwóch kolumn podłogowych.
1) Amplituner Onkyo 535 i głośniki Wharfedale diamond 230 / 10.6 (nie wiem czym się różnią od siebie prócz cena)
2) Amplituner Onkyo 535 i głośniki Manta Quantum 675 / 677
Teraz pytanie do was bardziej doświadczonych czy lepiej zainwestować w droższy amplituner np. Onkyo 636 zamiast 535 a tańsze głośniki czy mogę połączyć Onkyo 535 z drozszymi Quantum 677
Prosze o opinie i pomoc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Magnaty i Wharfedale to dwie zupełnie różne kolumny jeżeli chodzi o brzmienie .Magnaty mają brzmienie z rozmachem bas jest duży ale sterowny ,świetna dynamika i przejrzyste wysokie tony .Te kolumny nie mają najmniejszych problemów z wytworzeniem dużych poziomów głośności
Z tym ,że Magnat Quantum 677 potrzebuje dużego metrażu ,co najmniej 25m w mniejszym pokoju dźwięk się po prostu zdusi ,mogą być też problemy z opanowaniem basu .Rzeczywiście Onkyo bardzo dobrze się spisze w roli amplitunera ,alternatywą może być Harman lun Marantz

Wharfedale bardziej jest nastawione na przyjemność niż na moc
 
Ostatnia edycja:

Myncio

New member
Sory że nie odpisywałem ale miałem przestój. Trochę się pozmieniało byłem na odsłuchu i zaciekawiły mnie kolumny Audio Pro avanto i amplituner Denon X1100 tylko narazie kolumny podłogowe z czasem rozwinę do KD. I pytanie odnośnie tych kolumn jeżeli one mają głośnik z boku obudowy a ja jeden głośnik musze ustawić przy ścianie to nie zepsuje mi dźwięku? Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli będą zbyt blisko ściany bocznej mogą dudnić ,zwłaszcza że wofer ma 8 cali .Te kolumny raczej nie nadają się do małych pomieszczeń
 
Do góry