Dylemat między Panasonic 42g30, a Toshiba 40TL838

riot85

New member
Witam,

przeczytałem sporo tematów na tym forum w celu ułatwienia sobie sprawy przy wyborze dobrego tv w klasie do 2500 zł.

Moje warunki w domu to:
- Odległość od TV - 2,8m
- Pokój raczej ciemny, bez intensywnego słońca w dzień (wystrój ciemny)
- TV oglądany późnym popołudniem i wieczorem
- Przy oglądaniu TV włączona lampa podłogowa ze słabym zółtym światłem skierowanym w górę
- TV będzie postawiony we wnęce szafy ( maks szer. 115 cm)
- Oglądany z kanapy na wprost
- Do TV póki co będzie podłączona TnK + odtwarzacz Ferguson 860 ( w przyszłości powinno być coś z programami HD)
- TV ma służyć do oglądania Tv ale w większości do oglądania filmów, większość z USB (dysk zew. lub pendrive)
- nie będzie podłączona żadna konsola, ewentualnie laptop, ale nie do grania
- do tej pory był CRT Philips
- nie lubimy z żoną przesyconych kolorów, ale z drugiej strony także bladych- ma być zbliżone do naturalnych
- jak to żona mówi "żeby nie było widać tych pixeli..."

Po wstępnym przesiewie na półmetku zostały:

Panasonic 42g30 oraz Toshiba 40TL838. Wiem że to dwie różne technologie, ale obraz i na jednym i na drugim był dla nas przystępny ( oglądaliśmy niestety tylko w sklepie i wiem że nie ma to żadnego odbicia przy użytku domowym), ale TV akurat wisiały obok siebie w sklepie i nie było drastycznej różnicy. Na Panasonicach w każdym sklepie obraz był przygaszony, bez wyrazu i bez czerni, ale wczoraj czytałem o różnicach plazm i lcd w warunkach z mocnym oświetleniem świetlówkowym w sklepach. LCD pochłania, plazma odbija stąd ten efekt. Do tego pewnie kwestia kalibracji i pewnie włączenia/wyłączenia trybu ECO.


Reasumując. Mam więc dylemat co wybrać... Tym bardziej że będzie to zakup na dłuższy okres.

Proszę o pomoc, wskazanie ewentualnie znaczących różnic, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu.

Pozdrawiam
 

riot85

New member
chodzi o oglądanie filmów z usb? czy jakieś inne parametry przemawiają za Toshibą w moim wypadku ?

Przewagę u mnie miał Panasonic, ale było to podyktowane tylko i wyłącznie komentarzami z internetu. No to trzeba się przyjrzeć jeszcze bliżej Toshibie.
 

don111

Banned
- Pokój raczej ciemny, bez intensywnego słońca w dzień (wystrój ciemny)
- TV ma służyć do oglądania Tv ale w większości do oglądania filmów, większość z USB (dysk zew. lub pendrive)
plazma zdecydowanie... dlaczego ?
szybkość matrycy jest dużo wyższa niż w LED bez upłynniaczy (robią teatr z obrazu, do filmów się nie nadają)
duża różnica jakości obrazu w zaciemnieniu - plazma to zawsze równomierne podświetlenie matrycy, brak cloudingu jak w edge LED (w mniejszym lub większym stopniu) zwłaszcza na krawędziach obrazu (filmy z pasami, ciemne sceny - to wszystko wychodzi) oraz o wiele ciemniejsza czerń a co za tym idzie kontrast i głębia obrazu
Toshiba 32TL838

a to obrazki dla tych, którzy uważają, że parametrem czerni podniecają się tylko idioci albo sami maniacy :)

CRT_LCD_Doom3e.jpg


6h25pj.jpg


===

4538986264_da0ed7958c_o.jpg



4538355053_10bd4c233f_o.jpg
 
Ostatnia edycja:

riot85

New member
czyli Panasonic 42g30 powinien być dobrym wyborem... widzę że pojawiła się opcja na zakup tego modelu za 2370 z odbiorem osobistym 6 km od domu, więc tym bardziej kusi....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych zdjęć wynika jedno, że nic nie wynika.
W sumie nie załapałem czy Panasonic jest lewy czy prawy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zostanie po 5 cm z boku, więc w lato przy wysokich temperaturach może być problem.
 

riot85

New member
czy ten Panasonic mocno się grzeje ? Wnęka ma 115 cm szerokości, ale tył i góra jest odsłonięta. Mieszkam w starym budownictwie więc gorąco w domu nigdy nie mam.
 

don111

Banned
przy plaźmie z wentylatorami nie ma to żadnego znaczenia, u mnie plazma stała w takiej wnęce i miała 2cm po bokach
 

diuczysko

New member
Bez reklam
czy ten Panasonic mocno się grzeje ? Wnęka ma 115 cm szerokości, ale tył i góra jest odsłonięta. Mieszkam w starym budownictwie więc gorąco w domu nigdy nie mam.

Właśnie w starym budownictwie z racji gorszej izolacji jest bardziej gorąco w lato, ale jeżeli wnęka jest otwarta z góry to powinno być ok, ciepłe powietrze unosi się właśnie do góry.
 
Do góry